Neprestavajuca hnačka

Príspevok v téme: Neprestavajuca hnačka
Martin258

Ahojte mam taky problem uz asi dva dni mam neprestavajucu hnacku a zacinam sa bat o zdravie.Vzdy ked sa napijem alebo co do 10 minut som na wc a je to zase zo mna vonku pijem vela aby som nebol dehydrovany, pijem Fatru a Magnesiu a jem take lahke jedla ako suchare zemiaky atd?Skusal som aj zivocisne uhlie ale nepomohlo, neviete poradit co s tym?
DAKUJEM KAZDEMU ZA SKORU ODPOVED A ZA RADU!

aliria

lavila vsak ako sa hovori, lepsie problemom predchadzat ako ich riesit. nie tak? hovorilo sa tu o optifibre, ked ste spominali vlakninu? mam ju vyskusanu, ked som ju uzivala, tak som konecne pravidelne chodila na toaletu. nemusela som ju uzivat ani nejak dlhodobo. vyskusala som len pokial sa mi to upravilo a stacilo mi to tak.

lavila

...tym preventivnym uzivanim som mala na mysli, ze si ju dam, ked citim take krutenie v crevach a pocujem aj, ze nejak cudne mi to tam cele pracuje, alebo ked ma chytia krce. tak aby som predisla niecomu horsiemu, snazim sa to vyriesit uz v pociatku vznikajuceho problemu. asi som sa zle vyjadrila predtym.

Omen

Malanynka,
to bola otázka na telo! : ) Tomu sa ani rozumieť nedá, lebo ten, kto nemá v hlave slamu a dokáže čítať a chápať, toto NEROBÍ a hlavne NEPROPAGUJE! Toto zaváňa totiž pokútnictvom...
Vláknina, Wobenzym sa PREVENTÍVNE neužíva, ako tu niektoré propagujú!!! Už by som sa ani nedivila, ak by niektoré "múdre hlávky" začali preventívne užívať aj antibiotiká.

sashasss

Vidis, to som zabudla spomenut, ze sa da zakupit bez receptu. Dobre si spravila, lepsie mat po ruke ako potom zhanat, ked uz bude neskoro. To je taka vec, ze sa vyuzije. Da sa uzivat aj preventivne, aj ked nemas vyslovene hnacku, ale mas pocit, ze creva nefunguju tak, ako by mali.

lavila

... ale nie, to sa neboj, ze by mala nejake opacne ucinky. ono je to normalne tak, ze vlaknina pomaha riesit problemy pri hnacke ale aj pri zapche. upravuje crevnu mikrofloru, takze tam je jedno, ci mas problem s jednym alebo druhym, ked to mam tak povedat. preventivne preto, pretoze pomaha spravnemu fungovaniu criev, tak aby tam pracovalo vsetko ako ma :)

malanynka

a to ked ju uzivas dalej aj ked ti problemy odozneli, tak to nema nejaky opacny ucinok, alebo take nieco? nejak nerozumiem, preco ju aj nadalej uzivas, ked uz si v poriadku.

blanika15

vsetko som si to pozrela, dakujem. aj som si ju bola kupit v lekarni, nebola som si ista, ci nie je potrebny nu recept od lekara, ale je volnopredajna. nepotrebovala som ju zatial, klop klop. ale takto v lete su caste aj kadejake brusne virozy, tak som si ju doplnila do mojej lekarnicky domacej.

sashasss

Davkovanie ma kazdy liek, produkt, vyzivovy doplnok a preto aj OptiFibre ma svoje davkovanie, ako by sa mal uzivat, aby dosiahol co najlepsie ucinky u cloveka, ktory to potrebuje. Na internete vies najst taku tabulku, kde to davkovanie je presne urcene. Najdes si to sama alebo ti to sem pridam ako obrazok?

blanika15

tak to je super, ze sa moze uzivat aj dlhodobo :-) a to ze nema ziadnu prichut je dalsim plus, mozem si ju teda v pohode zamiesat do nejakeho oblubeneho napoja a nebudem ani vediet, ze uzivam nejaku vlakninu. A ma aj nejake specificke davkovanie?