Rodit po 40tke

jedna

ja absolutne nenarazam na to, ci pubertiak sa za vek rodicov hanbi alebo nie, ale na to, ze vyssi vek zvycajne uz prinasa o.i. aj riziko zdravotnych problemov a dieta namiesto toho, aby si uzival bezstarostne detstvo, ma obavy o zdravie a nie raz aj o zivot svojich rodicov. tiez v obdobi, ked si sam zaklada svoju rodinu a znova by to malo byt jeho najststnejsim obdobim zivota, bori sa dalsimi problemami a starostou o svojich starych, chorych,casto nevladnych rodicov vo veku 70 a viac rokov.
treba si uvedomit, ze terajsi sedemdesiatnici prezili cely svoj produktivny vek v byvalom rezime, ked bol kludnejsi zivot bez nadmerneho stresu, pricom dnesne styridsiatnicky gro zivota ziju po prevrate, ked je neporovnatelne vyssi tlak a stres na cloveka, vysledkom coho je narast vaznych, casto zivot ohrozujuch civilizacnych ochoreni aj o 100% oproti obdobiu z pred 30-40 rokov.to je neodskriepitelny fakt a kym nasi rodicia sa dozivaju prevazne vysokeho veku, zial, nasa generacia -sucasni styridsiatnici- maju na dlhovekost nizsie predpoklady.

emalea

pokiaľ funguje zdravíčko, nevidím v tom až taký problém...mám jednu známu, má 55 rokov a na svoj vek veľmi dobre vyzerá, kľudne by pri nej mohol stáť 15ročný syn...aj keď puberta je puberta-nevidím do hlavy toho 15ročného, že čo si o tom všetkom myslí...možno by sa za takú "starenu" na ulici hanbil, ale všetko je aj o výchove....ale puberťáci sa všeobecne neradi ukazujú s rodičmi kde-koľvek, a je podľa mňa jedno, koľko majú rodičia rokov!!

jedna

emalea, ale mat v patnastich rodicov, ktorym tiahne na 60- no veru pre dieta ziadna slava!!!!!
sama som dieta starsich rodicov a z mojho pohladu tie negativa prevysuju nad pozitivami.

annaka3

moja mama ma rodila v 19ich,a sestru rodila v 40ke,sestra bola a je zdravá,už študuje na univerzite,je medzi nami 21 rokov,a mama teraz vyzerá o 10 rokov menej... cíti sa super :-) a neletuje nič :-)

rodiciia

No my sme mali deti v 23 a ked dospeli a odisli od nas, tak sme si v 45 urobili dalsie, aby nam nebolo smutno :) Od tych nasich sa aj tak v dnesnej dobe vnucat tak skoro nedockame :)

emalea

áno...však každý chváli to svoje, to je pravda... keďže som mala druhé dieťa v 40ke, 15 rokov sa budem o ňu starať, to už budem mať pomaly 55 r. a potom šup-šup už sa budem tešim aj na dúchod (:

vebe

Toto su take temy, ze kazdy si bude chvalit to svoje. Ja som mala deti v 24 rokoch a keby som sa mala rozhodnut, dnes, tak to urobim znovu tak. No ale keby som ich mala v 40-tke, budem tvrdit, ze to bolo tak spravne. Jedine, co si myslim, ze je trochu problem ked ma clovek deti po 40-tke je to, ze mnohi su karierne uz niekde inde, byvaju zavaleni pracou, povinnostami a zopdovednostou. Neviem si predstavit, ze by som teraz riesila pri svojom pracovnom vytazeni OCR-ky a nekonecne choroby malych deti. No dalsia vec, deti rastu velmi dlho, minimalne tych 15 rokov cloveka priviazu, lebo skolky, skoly, kruzky, sporty,priviezt na sport, odviezt domov, ulohy no a ten komu na detoch zalezi, toho to proste nepusti, je to unavne a clovek ma pocit ze aj nekonecne, ale stoji to za to. Nech su nase deti hlavne zdrave a nech zeny na Slovensku rodia, skor ci neskor, ale nech rodia, nech sa udrzi nasa populacia

fdkope789

Ale nech uz idu do prdele s prepacenim, ze clovek musi mat deti uz v 20 rokoch. Ved preboha v 20 rokoch je clovek este len sopliak, este len mlade ucho, ako preboha moze vychovat niekoho, ked nevie sa postarat sam o seba. Clovek ma vrchol fyzickej kondicie v 30 rokoch, potom uz zalezi len na nom ako sa stara o seba, do 30 je vo vyvoji. To, ze musi mat clovek dieta v skorom veku, bolo len u slachty v stredoveku,lebo pre nich bolo velmi dolezite aby mali potomstvo, potom este boli taky degenrovany z incestov, ano vacsinou robili deti iba medzi sebou, ze im kazde druhe zomrelo + slachta nemali bohvieaku hygienu, takze preto cim viac tim lepsie. Stredna vrstva a chudobny mavali deti vacsinou po 30, lebo az vtedy boli zabezpeceny a mali pokoj, samozrejme, ze mavali aj skor, ale vacsinou tak po 30 aj casto byvalo, ze po 40. Vtedy, ked chlap mal 18-21, tak uz bol povazovany za dospeleho a musel sa postavit na nohy.
Niektori maju dieta aj po 40, niektori nikdy a niektori. Je to individualne, zi si svoj zivot, nestaraj sa do zivotov druhych a nech sa oni nestaraju do tvojho, rob co si TY myslis, ze je spravne a nie niekto kto videl tehotne 16 na MTV.

Kaja_1

Ahojte,
ja som rodila ako 38 ročná a to prvýkrát a môžem prehlásiť, že to bolo jedno z mojich najkrásnejších chvíľ.
Tehotenstvo bolo o.k., dokonca čo som mala predtým problémy, tak boli zrazu preč a cítila som sa výborne.
Rodila som cisárskym rezom, tak za tým, som mala kus problémy s hojením rany, ale malá bolo v poriadku a aj ja som sa s pomocou rodiny dala rýchlo dokopy. Teraz mám Tamarka 5 mesiacov a užívame si každú chvíľku. Je zdravá, bez problémov.

emalea

GRATULUJEM!!...aj ja patrím do tohto klubu mamičiek...rodila som v 35ke /prvé dievčatko/ a v 40ke /tiež to bola baba/, a je nám momentálne super!!