Vzťah bratranec a sesternica...

Príspevok v téme: Vzťah bratranec a sesternica...
sylvia123

Zdravím všetkých, vlastne ani neviem, prečo hladam odpved prave tu, asi dufam, ze ma niekto podpori, napise, ze sa trapim zbytocne...aj ked bude vela takych co napisu, ze je to zvratene, nechutne a proti prirode... s tym ratam. Moj problem spociva v laske medzi mnou a mojim bratrancom. Nasi otcovia su bratia. Spoznali sme sa az pred deviatimi rokmi, ja som mala 15, on 20. Hned sme si sadli, obaja sme citili, ako nam je spolu dobre, prezili sme spolu niekolko uzasnych chvil, velmi sme sa v srdci lubili ale nikdy sme si neprejavili nase city. Onedlho nas vzdialenost opat rozdelila. Za tych devat rokov sa vsak moja tajna laska ozenila a ma sestrocne dieta. Manzelstvo je v troskach, dlhsiu dobu spolu neziju, byvaju pod jednou strechou kvoli dcere, ale trapia sa navzajom.Za tych devat rokov sme sa stretli iba na rodinnych stretnutiach, dokonca som bola jeho uplakana prva druzicka.. :) Teraz sa vsak nase cesty opat stretli, nesmierne sme sa zalubili, sme ochotni podstupit aj to, ze nas nasa rodina zavrhne, odsudi a znenavidi... Zopar ludi z nasej rodiny o nas uz vie a velmi za nami stoja, co si nesmierne vazime. Ale co dalej?? Velmi tuzime mat spolu deti, chystame sa na geneticke testy, ale strach z buducnosti a obava zo straty rodiny mi neda spavat. Ale rovnako sa nedokazem vzdat lasky k nemu. Caka nas jeho rozvod, trapenie rodicov a kazdodenny boj. Aku obetu si vlastne laska musi vypytat???

bon

sylvia, ak chcete ist do toho chodte, ale bez deti, myslim ze to by ste tym detom nemali robit, a riskovat.......ved uvidite ako sa to vyvinie, ale dajte tomu cas, nerobte to unahlene a zbytocne si nerozhnevajte celu rodinu, mohli by ste to raz olutovat

bon

lesslie geny sa s nami prenasaju po cely zivot, deti sa do viac ako 3 generacii, staci ak si vezmes nejaku ucebnicu genetiky a hned zistis je existuje rozna dedicnost, rozne choroby, ktore sa dedia aj ked nie hned na dalsiu generaciu tak objednu, tak nemudruj prosim pokial nevies. A len tak mimochodom najznamejsie dedicnymi chorobami napr. hemofiliou su prave kralovske rodiny, pretoze oni mali zafixovane ze sa mozu brat len medzi sebou a tak to aj dopadlo....,dalej preco si myslite ze prave v irsku je jeden z navyssich vyskytov fenylketonurie? pretoze je to ostrovny stat, geny sa miesaju medzi sebou....., trska pouvazujte, alebo si nieco nastudujte, a lessie ty sa velmi nerozkrikuj a radsej dufaj ze tvoje deti budu v poriadku...., vela stastia....

darika

Lesllie
Anicka ma pravdu.Az do tretieho kolena sa dedia choroby a tak isto genetika sa moze prejavit az u vnukov.A vidis,neprajem,ale nechcel by mat nikto s nas raz problemy s detmi a potom zistit,ze nasi stari rodicia boli sobci.Sice plni lasky,ale lasky,na ktoru doplatili lasky inych.Uz ked sa tak rozhodli,nech nemaju spolu deti.Ja si ale aj tak neviem predstavit mat sex s bratancom.
Teraz ma napada...A keby sa zrazu ukazal po rokoch brat,ktory by bol niekde...No,neviem.Nebudem pisat,ze je to zvratene,pretoze na to sa tu nikto nepytal,ale...Nepochopitelne?Asi tak.

lesslie

anicka> myslim,. ze ja som v poriadku, inteligencia sa mi neznizila, aspon myslim :DDD som zdrava, netrpim nicim vaznym a najma nie genetickym...

sandy21

a inak, anicka a maris888 - rovnaky sposob pisania, interpunkcia, dokonca rovnake chyby
a co je to ta neuralgicka choroba? hadam neurologicka

Tana_

Sylvia, neber to ako odsudzovanie alebo moralizovanie, poviem len svoj nazor :)
Myslim si, ze by si ten vztah mala ukoncit, pretoze podla mna nema buducnost a obete budu velke a zbytocne...

1. On sa rozvadza a si si ista, ze na tom nemas ani najmensi podiel? Jedna rodina bude rozbita, minimalne jeden clovek (dieta) bude nestastny. Mozno by nebolo odveci zistit si, preco sa to jeho manzelstvo rozpada. Ak mu to nevydrzalo s jeho zenou, myslis, ze mu to vydrzi s tebou?

2. Rodina bude urcite proti. Jasne, ze vas budu vsetci odsudzovat, ved to aj sama urcite vies. Stoji to za to pohnevat si rodicov, svojich aj jeho?

3. Genetika. Genetika nepusti. Ja viem, ze ja by som to neriskovala.

Z toho co pises mi vyslo, ze mas mozno 24 rokov. Mas cely zivot pred sebou, si taka mlada. Mas ho rada, on ma rad teba. Pre mna je laska o chceni...chceni dobra pre toho druheho. Ja chcem pre toho svojho to najlepsie zo vsetkeho. Uprimne si odpovedz, ci mu mozes to najlepsie ponuknut. Nebolo by mu lepsie s niekym inym, s kym by mal vyhliadky na svetlejsiu buducnost? Mozno by sa jeho manzelstvo dalo zachranit. Niekedy to stoji za to, vzdat sa lasky k milovanemu cloveku.

Nikto za teba nemoze rozhodnut, ale viem ako by som sa zachovala ja. Rozisla by som sa s nim a zabudla by som nanho. Kvoli nemu, kvoli jeho rodine, kvoli vasej rodine, kvoli sebe.

Niekedy je to jedine spravne riesenie.

sandy21

hrozni ste tu niektori moralisti, pozrite sa na hociktoru slovensku dedinu, kazdy s kazdym je rodina, mozno o tom ani nevie. v tomto svete je tazke najst skutocnu lasku, preto netreba branit. a aj europske kralovske rody- kazdy s kazdym bratranec a nic sa nedeje

anička

Dobre radenie že má otec všetky prsty a hlavne že ích má len5 ach tak to môže mať! Ale čo potom neskôr Tvoje deti alebo lepšie povedané deti Tvojích detí....Ver tomu že budú oni trpieť ako trpím aj já ...Ved to je choré ked sa stane takáto vec to už môže aj brat so sestrou!!!!!!!!!!!

lesslie

moji stari rodicia su bratranec a sesternica, a moj otec ma vsetky prsty, nohy, hlavu, vsetko ako mabyt...ich rodina ich odvrhla, ale oni vydrzali aj sami a boli spolu 53 rokov, kym dedko nezomrel...takze laska preskace vsetko ak je ta prava a silna a ak si verite a naozaj to chcete obaja

vela stastia

maris888

Ach Bože silvia čo to tu píšeš si si vlastne vedomá čo robíš??Ake veľké následky to nesie tá vaša rovnaká krv,asi si to nevieš ani len predstaviť.Já mám už dosť rokov,ale fuj a zrovna já som tiež na takéto niečo veľmi veľmi doplatila dostala som nevyliečíteľnú chorobu!!!!Nebudem tu písať akú ale napíšem Ti aké sú to choroby kožné,neuralgické jojoj ach keby to neboli spravili moji prarodičia tak som dnes šťastná a Ty chceš tiež niekoho sparaviť nešťastného!!!