Vzťah bratranec a sesternica...

Príspevok v téme: Vzťah bratranec a sesternica...
sylvia123

Zdravím všetkých, vlastne ani neviem, prečo hladam odpved prave tu, asi dufam, ze ma niekto podpori, napise, ze sa trapim zbytocne...aj ked bude vela takych co napisu, ze je to zvratene, nechutne a proti prirode... s tym ratam. Moj problem spociva v laske medzi mnou a mojim bratrancom. Nasi otcovia su bratia. Spoznali sme sa az pred deviatimi rokmi, ja som mala 15, on 20. Hned sme si sadli, obaja sme citili, ako nam je spolu dobre, prezili sme spolu niekolko uzasnych chvil, velmi sme sa v srdci lubili ale nikdy sme si neprejavili nase city. Onedlho nas vzdialenost opat rozdelila. Za tych devat rokov sa vsak moja tajna laska ozenila a ma sestrocne dieta. Manzelstvo je v troskach, dlhsiu dobu spolu neziju, byvaju pod jednou strechou kvoli dcere, ale trapia sa navzajom.Za tych devat rokov sme sa stretli iba na rodinnych stretnutiach, dokonca som bola jeho uplakana prva druzicka.. :) Teraz sa vsak nase cesty opat stretli, nesmierne sme sa zalubili, sme ochotni podstupit aj to, ze nas nasa rodina zavrhne, odsudi a znenavidi... Zopar ludi z nasej rodiny o nas uz vie a velmi za nami stoja, co si nesmierne vazime. Ale co dalej?? Velmi tuzime mat spolu deti, chystame sa na geneticke testy, ale strach z buducnosti a obava zo straty rodiny mi neda spavat. Ale rovnako sa nedokazem vzdat lasky k nemu. Caka nas jeho rozvod, trapenie rodicov a kazdodenny boj. Aku obetu si vlastne laska musi vypytat???

swistica

necitala som reakcie, takze mozno sa budem opakovat ale: za prve rozbijas manzelstvo, lebo keby si sa do toho nemontovala mozno by to este uhrali, za dalsie rataj s genetickym poskodenim dalsich generacii, v takychto pripadoch sa to prejavuje tak ze vase deti by mali byt ok, ale vazne geneticke poruchy sa prejavia na vnucatach, takze potom o par rokov sa vam vase deti ,,podakuju"

evrra4marek

ak je to ten pravy vztah ktory si spolu preskakal hadky,zavrel kazdemu usta a bojovalo sa o lasku kde to bolo tazke a ublizovalo to ludom a aj tak viete ze sa lubite a chcete byt spolu tak treba bojovat sesternica a bratranec je to nieco co sa s hambou vyslovi ale kde je laska tam hamba neexistuje................

hoptrop

zuzzk, no nepovedala som ze bratranci a sesternice si geneticky niesu az taky blizky, napriklad ja mam so svojimi dvoma sesterkami uplne rovnake choroby... az neuveritelne... a vsetkeho rovnake prejavy... v celkom podobnych obdobiach...

ale jasne ze to je velmi individualne... vsetko co sa tyka cloveka, jeho tela, biologie, je velmi individualne...

az by som povedala ze je to "hop nebo trop"

slavina

Nuž teda,ja si neviem predstaviť,že by som si začala so svojím bratrancom,máme úžasný vzťah,rozumieme si,sme ako dokonalý pár a určite je to láska,ale čisto rodinná ako sesternica k bratrancovi.Podľa mňa je to čistý incest,aj keď v mnohých krajinách je úplne normálne,keď sa zoberú bratranci a sesternice. Ale pravdou je aj to,že je vysoká pôrodnosť postihnutých detí práve v takýchto manželstvách. Ja by som to neriskovala,už len kôli tým deťom.

inuška

Podla mňa je všetko možné, aj keď neviem si predstaviť, že môj syn by sa zalúbil do svojej sesterky. pripadá by to dosť divné, aj keď srdcu sa nedá rozkázať. Dúfam, že toto riešiť nebudem. Ostatným držím palce.

Zuzzk

Podľa mňa to nie je ani trochu choré. Myslím, že právne je to celkom v poriadku a navyše v iných krajinách je to celkom bežné. Napríklad kráľovské rody sa takmer výhradne množili len medzi sebou- je síce pravda, že sa u nich potom prejavuje viac chorôb (ako napríklad hemofýlia), čiže takýto vzťah predstavuje pre deti možno riziko, ale podľa mňa osobne nie oveľa väčšie ako pri iných vzťahoch. Vy možno budete mať úplne zdravé dieťa a potom nijak nespríbuznený pár bude mať dieťa s nejakou genetickou chorobou. Riziko je vždy- či už v takých, alebo takých vzťahoch- u Vás je logicky o niečo vyššie, ale podľa mňa bratranci a sesternice si nie sú po genetickej stránke až takí podobní, aby to mohlo byť veľmi nebezpečné. Stačí sa poradiť s genetikom- on Vám dá určite rozumnejší názor než nejaké fórum :) Každopádne Vám veľmi držím palce

jala33211

AHOJ JA MAM TIEZ TROSKU PODOBNY PROBLEM S TYM ROZDIELOM ZE OTCOVIA SU BRATRANCI.JHO RODICIA TO NECHAPU ALE MOJI ANO VELMI SA LUBIME A PLANUJEME SI UZ AJ ZALOZIT RODINU TENTO VZTAH UZ TRVA SKORO DVA ROKY A JE MIJEDNO CO NATO HOVORIA RODICIA JE MI JEDNO CO NA HOVORIA LUDIA SME S TEJ ISTEJ DEDINY.KED SOM S NIM SOM NAJSTASTNEJSI CLOVEK NA SVETE A V ZIVOTE SOM SA UZ POPLAILA DOST :-((( ALE TO JE UZ TERAZ VLASTNE JEDNO KED NIEKOHO LUBIS TAK TO MUSIA AJ INI PCHOPIT CI CHCU ALEBO NIE.ALE URCITE TO NIE JE INCEST ANI V TVOJOM PRIPADE ALE URCITE ID NA GENETICKE TESTY A DRZIM TI VELMI PALCE AZ TO V TVOJOM OKOLI POCHOPIA A VLASTNE VSETKO CHCE CAS URCITE...PA

bon

lessie, prepac ja som ta nechcela vobec utrazit, len som reagovala prehnane, pretoze dennodenne pocuvam co sposobuje postihnutia, stretavam sa s ludmi s postihnutim, a prepac, ale zastavam nazor, ze treba vylucit co najviac moznych faktorov aby sa nerodilo tolko vela deticiek s postihnutim, kedze ako si pisala je tu kopa kopa dalsich faktorov, ale aj toto je jeden z nich a tomuto faktoru sa da este relativne lahko predist......, len tolko......som na teúto temu dost citliva, aj ked nemala by som byt, ale som.....prajem ti vsetko dbre do zivota a este raz repac, velmi som vyletela....

darika

Lesslie
Mas pravdu.Vo vacsine tem to skonci tak,ze sa uz neriesi problem toho,kto temu zalozil,ale toho,kto do nej prispel.V kazdom pripade,aj toto zakladatelke temy pmoze,pretoze moze vidiet,co raz bude cakat jej vnukov. :-)
Nie je to jednoduche,ale kazdy prispevok pomoze,aj ked sa v nom ludia nezhodnu.
Lesslie,prajem ti vsetko dobre.Hlavne sa tym teraz nenechaj uniest a zastrasit.To som nechcela ani ja.