Vzťah bratranec a sesternica...

Príspevok v téme: Vzťah bratranec a sesternica...
sylvia123

Zdravím všetkých, vlastne ani neviem, prečo hladam odpved prave tu, asi dufam, ze ma niekto podpori, napise, ze sa trapim zbytocne...aj ked bude vela takych co napisu, ze je to zvratene, nechutne a proti prirode... s tym ratam. Moj problem spociva v laske medzi mnou a mojim bratrancom. Nasi otcovia su bratia. Spoznali sme sa az pred deviatimi rokmi, ja som mala 15, on 20. Hned sme si sadli, obaja sme citili, ako nam je spolu dobre, prezili sme spolu niekolko uzasnych chvil, velmi sme sa v srdci lubili ale nikdy sme si neprejavili nase city. Onedlho nas vzdialenost opat rozdelila. Za tych devat rokov sa vsak moja tajna laska ozenila a ma sestrocne dieta. Manzelstvo je v troskach, dlhsiu dobu spolu neziju, byvaju pod jednou strechou kvoli dcere, ale trapia sa navzajom.Za tych devat rokov sme sa stretli iba na rodinnych stretnutiach, dokonca som bola jeho uplakana prva druzicka.. :) Teraz sa vsak nase cesty opat stretli, nesmierne sme sa zalubili, sme ochotni podstupit aj to, ze nas nasa rodina zavrhne, odsudi a znenavidi... Zopar ludi z nasej rodiny o nas uz vie a velmi za nami stoja, co si nesmierne vazime. Ale co dalej?? Velmi tuzime mat spolu deti, chystame sa na geneticke testy, ale strach z buducnosti a obava zo straty rodiny mi neda spavat. Ale rovnako sa nedokazem vzdat lasky k nemu. Caka nas jeho rozvod, trapenie rodicov a kazdodenny boj. Aku obetu si vlastne laska musi vypytat???

lesslie

darika> ja chapem, co mi tym chces povedat, ja len ze mam svoje vedomosti o tomto probleme, a vlastne je to jedno, lebo momentalne tato diskusia sylvii absolutne neradi, len sa tu prebijame argumentmi...respektujem co si napisala ty, bon, a ostatni aj tvcoje zivotne skusenosti a informacie, ktore ma bon nastudovane....
to ze som napisala, ze moj otec ma vsetky prsty bolo na odlahcenie problemu, a kto nepochopil nevadi...

viac sa k tomuto nevyjadrujem, lebo to neriesi nic.

prajem vela vela sil

darika

Ja viem velmi dobre co je postihnute dieta.A postihnute myslim-absolutne.Takze preto pisem.Mas pravdu v tom,ze taketo deti sa rodia nielen z pribuzenskych vztahov,ale...Je dobre radsej nevediet si na tu otazku odpovedat ako poznat na nu odpoved.Vies si to predstavit?Nevies.Ani ty,ani ja.Ale vacsinou z toho vznikne strasna nenavist,pretoze ide o nevinne dietatko.
A co sa tyka Bon,teraz ju nezastavam,ale precitala som si jej prispevok 3x a nemam pocit,zeby sa do teba nejak navazala,alebo ta urazala.Len ti chcela naznacit,ze keby si mala nsatudovane co vie ona,nepisala by si,ako tvoj otec ma 5 prstov na rukach aj na nohach.Prepac,ale to prislo aj mne dost hlupe,pretoze tu skutocne nemusi ist o synov,ale vnukov,alebo pravnukov.Pozor,neber to zase,ze zastrasujem.Len sa snazim dat ta trosku do obrazu.

lesslie

darika> neviem kto sa tu puci od zlosti, ja urcite nie...a dat najavo ako to bon mysli, sa dalo aj inak, ako len napisat ze nemam nastudovane, ale nevadi...viem, ze nikdy nepochopim, ake je to mat doma postihnute dietatko, viem, ze nikdy nebudem moct povedat: chapem, co prezivas, a tiez viem, ze v buducnosti moze byt vsetko inak, nez je teraz
iba som napisala, co som povazovala za spravne (a stale povazujem), a postihnute deticky sa rodia nielen preto, ze su incesty a roddinne lasky, mutacie a geneticke poruchy mozu vzniknut z hocicoho a hocikedy pocas tehotenstva...tak teraz nehadzme vsetky postihnutia na lasku medzi pribuznymi

darika

lesslie
Bon ti len chcela vysvetlit dolezitost situacie,a ze mozno teraz je vsetko v poriadku,ale nemusi byt do buducna.Ako rozumna zena,by si mala pochopit,ze ona tu vobec sa do teba nenavazala,ale ty namiesto toho ides puknut od zlosti a este k tomu tvrdis,ze ak sa ti narodi postihnute dietatko...
Lesslie,ty nemas ani tusenie,co je mat v rodine postihnute dietatko.A podla toho co pises,nemas ani potuchy co to obnasa.Len ti napisem jedno.
Vies na aku otazku zena s postihnutym dietatkom nikdy nedostane odpoved? "PRECO JA?"
Ty by si bola asi jedina na celom svete,ktora by si tu otazku nedala.Lesslie,vsetko dobre ti prajem.

lesslie

darika> mne je jedno co povazujes za pravdu...ja len viem ze ja som vnuca dvoch ludi, ktori boli v pribuzenskom vztahu bratranec-sesternic, nemame v rodine ziadne geneticke vady, ani fyzicke ani psychicke, vsetci cme normalni... a zdoraznujem, ze som len vyjadrila moju skusenost a nazor a respektujem nazor druhych, tak ziadam, aby bol aj moj nazor respektovany....

chcela som len pomoct...

lesslie

bon> absolutne netusis, ci mam nastudovane alebo nemam, absolutne netusis kto som, tak mierne pribrzdi ak mienis niekoho poucovat...ja som tu nenapisala, ze geny sa neprenasaju a ani nic ze sa nededia choroby po starych rodicoch!!!! budem sa rozkrikovat kolko chcem, toto je verejne forum, tak si kric aj ty ak mas na to chut...napisala som len vlastny nazor a moju skusenost, a tym som chcela len povedat ze nie kazdy taky vztah musi dopadnut zle!! mojej rodine to vyslo, a ak sa mi aj narodi postihnute dietatko alebo bude trpiet dedicnou chporobou, urcite to nebudem pripisovat tomu, ze moji stari rodicia boli bratranec a sesternica...

bublik

tato tema mi pripomenula knihu Sto rokov samoty od Marqueza, velmi pekna, odporucam, len neviem ci ta povzbudi. no ak to dokazes brat s nadhladom tak si precitaj, nie preto ze sa tam spomina vztah bratranca a sesternice (nie v prave pozitivnom svetle), skor preto ze je to dobra kniha :-)

darika

Peto T
Prepac,ak sa mylim,ale nie je incest nahodou vztah medzi pribuznymi?Matka so synom,brat so sestrou?Nielen brat so sestrou su pribuzni.Tak to ma teraz trosku metie,ale ja Bibliu az tak dopodrobna neovladam.Ak je to o pribuznych,tak tam patri aj bratanec a sesternica.

Peto T

Z hľadiska genetiky je tu určite zvýšené riziko porúch u detí, ale zase už je to celkom iné ako vzťah brat-sestra! To sa nedá porovnávať!

Biblia zakazuje incest, čiže vzťah medzi bratom a sestrou. Neviem o tom, že by bol zakázaný vzťah bratranec-sesternica. Aj občiansky právny poriadok to vidí rovnako.

Väčší problém vidím v rozvode, to je niečo, čo z pohľadu Biblie nie je správne.

A mali by ste si urobiť jasno, či ste pripravení starať sa o postihnuté dieťa, ak by sa vám nebodaj narodilo (aj keď sa to môže stať aj iným ľuďom, vy máte o niečo vyššie riziko a idete do toho vedome).