Vzťah bratranec a sesternica...

Príspevok v téme: Vzťah bratranec a sesternica...
sylvia123

Zdravím všetkých, vlastne ani neviem, prečo hladam odpved prave tu, asi dufam, ze ma niekto podpori, napise, ze sa trapim zbytocne...aj ked bude vela takych co napisu, ze je to zvratene, nechutne a proti prirode... s tym ratam. Moj problem spociva v laske medzi mnou a mojim bratrancom. Nasi otcovia su bratia. Spoznali sme sa az pred deviatimi rokmi, ja som mala 15, on 20. Hned sme si sadli, obaja sme citili, ako nam je spolu dobre, prezili sme spolu niekolko uzasnych chvil, velmi sme sa v srdci lubili ale nikdy sme si neprejavili nase city. Onedlho nas vzdialenost opat rozdelila. Za tych devat rokov sa vsak moja tajna laska ozenila a ma sestrocne dieta. Manzelstvo je v troskach, dlhsiu dobu spolu neziju, byvaju pod jednou strechou kvoli dcere, ale trapia sa navzajom.Za tych devat rokov sme sa stretli iba na rodinnych stretnutiach, dokonca som bola jeho uplakana prva druzicka.. :) Teraz sa vsak nase cesty opat stretli, nesmierne sme sa zalubili, sme ochotni podstupit aj to, ze nas nasa rodina zavrhne, odsudi a znenavidi... Zopar ludi z nasej rodiny o nas uz vie a velmi za nami stoja, co si nesmierne vazime. Ale co dalej?? Velmi tuzime mat spolu deti, chystame sa na geneticke testy, ale strach z buducnosti a obava zo straty rodiny mi neda spavat. Ale rovnako sa nedokazem vzdat lasky k nemu. Caka nas jeho rozvod, trapenie rodicov a kazdodenny boj. Aku obetu si vlastne laska musi vypytat???

Magy

aluska:

"niekto je taky zufaly ze musi hladat vo vlastnej rodine?"
Mozes mi prosim povedat, kde si vzala tu istotu, ze slo o zufalstvo tych dvoch ludi? Asi si necitala sylviin problem, tak Ta poprosim - sprav to. Oni sa nasli, sadli si do noty. To nebolo o tom ze cely zivot hladali vsade inde a potom od zufalstva uz vzali co bolo najblizsie - z rodiny.

"a lutujem rodinu takehoto paru, moze sa prepadnut od hamby"

Lutuj najma seba a nie tych, o ktorych vies jedno velke nic, hanba sa pise s N a nie M. Detail...

A bez urazky, tvoje nazory su ako zo stredoveku.

Aby som to uviedol na pravu mieru. Plodenie potomkov v ramci rodiny je hriech len z hladiska genetiky. Znasobuju sa chyby v genetickom kode, spytaj sa historikov, slachtici spred sto rokov o tom vedia svoje. Takisto izolovany narok ako Iri, ktori sa "mnozili" po starocia len medzi sebou. Na tych ludoch je to vidiet. My slovania mame tu vyhodu, ze sme mali moznost stale byt dlhodobo ovplyvnovani inymi narodmi, novou krvou.
Takze ak sa dvaja lubia - komu tym ublizuju? Vec potomstva a genetiky je stale vec diskutabilna, ani sucasna najmodernejsia eugenika nie je tak daleko, aby tym dvom dali jednoznacnu odpoved na to, ci ich deti alebo vnuci nebudu trpiet defektami vdaka ich blizkej genetickej pribuznosti. Takze niet co riesit. Na pochybnostiach sa svet stavat neda.

aluska

usiko ja som neni pobozna, ani nechodim do kostola..ale taketo vztahy odsudzujem...a predstav si, viem co to je laska...ale preto nebudem hladat vo vlastnej rodine..na svete zije vyse 6 miliard ludi a niekto je taky zufaly ze musi hladat vo vlastnej rodine?mozte mi tu vynadat, ale mne sa to hnusi...a povazujem to za incest..a lutujem rodinu takehoto paru, moze sa prepadnut od hamby
a nechapem ako mozes porovnavat sucasnu dobu s nejakou dobou kralov..ja neviem ale nezda sa mi ze zijeme v stredoveku...alebo sa tak citis?mne sa zda ze zivot sa odvtedy trochu zmenil...po vsetkych strankach

usiko

sylvia 123

je to v pohode, ak sa lubite, tak nech sa rodina aj na hlavu postavi...nezijeme v dobe temna, inkvizicie, ze by si bola upalena ako borsorka...aj keby ta tu niektore asi aj upalili....no ale o tych zbytocne rozpravat.....

...aj ked mame zial dobu, kde cirkev ma /bez zjavnej rozumnej priciny /obrovsku moc a pravdepodobne vsetci svatuskari ta odsudia, ale to len preto, ze ich zrak nevidi nic ine, iba dvere kostola a farara...stoj si za vasim rozhodnutim...ver mi, ak sa ti aj rodina obrati chrbtom, nemas co lutovat, pretoze rodina, ktora ta nepodpori, je o nicom....rodinu si nevyberas, ale manzela ano....

kdesi som citala, ze pri potomkoch v ramci rodiny hrozi len to, ze je vraj vacsia pravdepodobnost vrodenych chorob, lebo ak su vrodene a obaja ste z tej istej rocdiny, ta pravdepodobnost sa nasobi....

...takze drzim palce, nech to ma byt tak, aby ste vy boli stastni...o ostatnych sa nestarajte...

bleee

vztah medzi bratrancom a sesternicou uz incestom nieje! Kolko kralov a kralovien boli sesternice a bratranci! Niekedy taketo zvazky boli vo vyssich vrstvach bezne... Inak je o tom dobry clanok v casopise Psychologie dnes, myslim, ze niektore tohorocne cislo...
Drzim ti palce!

meggy10

denz teraz zatial nad druhym nerozmyslam ale ten kocik co sme mali prestal sa mi ejak pacit tak som chcela iny, ze kupime malemu pod stromcek novy.

tripi

jajka
to uz je samozrejme indvidualne...jasne ze ked mas moznost,ma ti kto pomoct a mas v sebe nejake tie zivotne ciele,tak sa dá aj v takom veku....ja som toho prikladom :D vsetko pekne postupne,krocik po krociku ...