Ako pribrat - zvacsit objem svalstva?

Glam

pri tom ked nerastu svaly moze byt problem aj v nedostatku testosteronu, ktory stimuluje rast svalov a vtedy rozumne pomoha pridat do stravy stimulanty testosteronu...ja som tomu velmi neverila, ale typek z bestbody nas s bratom presvedcil ze moze pomoct a pomohol... brat asi tri mesiace bral ku vyvaženej strave od trénera tribulus terrestris a váha mu hupla nahor rozumne a rast svalov zaznamenal najmä na stehnách a ramenách okrem svarcenegroveho treningu hrava aktvne futbal takze to pomohlo rzhodne na tie stehna

pišta00

nejaký pofidérny prohormón, pokiaľ si nechcete doslova od**bať pečeň neodporúčam užívať nič podobné, žiaden orál ti nezvýši tst o 400% ako píšu na stránke, jedine že by si do seba posielal tst cez ihlu... taký progres ako je na obrázkoch ktoré tam sú spravíš za 3 mesiace ale na trošku iných látkach ktoré sa neužívajú orálne... je to shit až to bije do očí... nenechajte sa nalákať na pekné obrázky a recenzie údajných "zákazníkov" o ktorých nikto nikdy nepočul a boh vie či to ozaj užívali

odpovedam

LMarika, presne ten spomninany casak hod do kosa... je to plne broscience a reklamy na neucinne produkty. A odporucam necitat popularne clanky na nete, pretoze sval sa nerysuje cvicenim, to som ti uz pisala aj v inej teme - ale stravou. aj svaly rastu jedine stravou. mozes sa ucvicit do umorenia a poslednej kvapky potu, ale 80% je strava. cvicenie len trha sval, nesposobuje jeho narast. narast nastava spravnou vyzivou zo stravy. a rys svalstva znamena nizke percento telesneho tuku, opat je to len spaleny tuk kalorickym deficitom vo vyzive. samotne cvicenie sval nerysuje.

LMarika

Kupte si fitnessacke casopisy a dozviete sa vsetko, co potrebujete vediet. Muscle Fitness, ci tak nejako sa vola ten casopis. Tam najdete navody, ako spravne cvicit a jest... Oni tusim maju objemovu fazu a rysovaciu. Inac sa stravuju a cvicia v tej objemovej faze a inac sa stravuju a cvicia v tej rysovacej, ja sa v tom nevyznam, som spokojna, ze som aka som a nechcem sa menit.... Ale to je jedno. Zo zvyku si kazde rano po zobudeni 10 minut zacvicim, obcas si zabeham, zaplavam, chodim sa bicyklovat a obcas si zajdem do lezeckej haly zaliezt. Ale ta 10-minutovka kazdy den, aj ked hovorim nerobim to kvoli svalom, alebo co, ze by som od toho cakala zmenu, to nie, robim to len tak na prebratie a pre dobry pocit, mam to tak zauzivane. Takze pokial ide o nieco, co je u mna denne sa opakujuce, je to ta 10-minutovka. V puberte som cvicila aj hodinu denne, bola som koza a kost, ziadne svaly, vtedy som svaly chcela, ale teraz uz nechcem. Zrala som jogurty, pila mlieko, lebo som citala, ze od toho rastu svaly a bola som blba, prinieslo mi to len sracky a grcacky, bolesti brucha... nevedela som, ze mam na mliecnu bielkovinu a na mliecny cukor intoleranciu, len som kdesi precitala somarinu, ze je to zdrave, tak som to do seba pchala, kazili sa mi zuby, lamali sa mi nechty, vypadavali mi vlasy, bola som schopna toho zozrat 3-x viac ako hociktory z mojich rovesnikov a stale som citila hlad. Cvicenie mi neprinieslo ziadne vysledky ohladom narastu, ci vyrysvoania svalovej hmoty a tie fitnessacke casaky som necitala nikdy, lebo som ani nevedela, ze take nieco existuje. Chodila som na karate... Nic. Svaly mali len ostatne baby, co tam chodili, ja nic. Asi dva roky sa stravujem bezlaktozovo, bezmliecne a bez vsetkych ostatnych potravin, na ktore mam intoleranciu a denne jem maso. Svaly uz nechcem, je mi to jedno, som stara krava, nepotrebujem sa ja uz nikomu pacit a co vidim? Tak 10 minut cvicenia denne mi sposobilo, ze sa mi ukazuje nieco male a vyrysovane, co vyzera ako svaly, no male naznaky svalov bez nejakej vacsej namahy, ved 10 minut, to je nic. Do fitka nechodim, nemam k tomu vztah, ja potrebujem sporty, pri ktorych sa premiestnujem z miesta na miesto, to ma bavi... No som si ista, ze keby som cvicila taku hodinu denne ako kedysi, ked som bola mlada zaba, vysledky by sa urcite dostavili, nehovorim, ze by boli svaly velke, lebo je tu aj choroba, ale urcite by kazdy na mne hned zbadal, ze som "stihla a vysportovana", no proste taka, aka som za mlada chcela byt a nebola som. Vtedy som takmer vobec nejedla maso, lebo rodicia boli chudobni a maso bolo drahe, tak sme ho mali len v nedelu a to je pre rastuci a vyvijajuci sa teenagersky organizmus zalostne malo, najma ak ide o cloveka s neznasanlivostou lepku, mliecneho a ovocneho cukru a mliecnych bielkovin, psenice a kukurice a vela dalsich... Takze z vlastnej skusenosti pisem, treba jest vela masa, najlepsie kazdy den. Kika44444 - ty ked nemas ziadne prsia, navstiv endokrinologa, on ti predpise hormon, od ktoreho sa ti zvacsi prsna zlaza. Dievcatam sa tvori v puberte a ty mas asi poruchu, pri ktorej sa netvori. Tam si nieco pories a daj si vysetrit aj stitnu zlazu a aj na cukrovku sa daj vysetrit, ked si taka chuda a na laktozovu intoleranciu a ine intolerancie, s tebou nieco nie je v poriadku a aj ked to teraz necitis, skor, ci neskor to pocitis, ty potrebujes najskor lekarov a az potom fitko, kultacku zranicu a makacku... zdravie je prvorade a najdolezitejsie, verim, ze najdes tu odvahu a za tym endokrinologom zajdes - do roka budes mat vacsie prsia ako vacsina tvojich rovesnicok, uvidis.

iggzik

Toto je co ja viem okolo tychto srandiciek

Protein je potrebny ale nie vo velkych davkach potom narobi viac skody ako ucinku, pri silovych treningoch netreba ist nad 1,5g na Kg

Trebalo by si zistit v akom stave ma dany clovek metabolizmus od toho sa potom odvija kaloricky prijem, a ked clovek chce pribat na svaloch a celkovo aj objeme tak musi jest viac ako jeho telo denne spali.

Nebrat ziadne prkotiny, nepit alkohol, poriadne a pravidelne spat, jest pravidelne a skor tak ze mensia vecera a vacsie ranajky. Tiez jest plnohodnotnu stravu nie hovadiny ako bagety, MC a pod. Pit vodu a dost.

Na zvacsenie objemu svalstva treba robit cviky poctivo, menej opakovani a serok,, napriklad 3 serky po 8 opakovani a uz v tej 3ej ked davas ten 8mi to uz musi byt z poslednych sil ak to urobis lavou zadnou tak to moc s objemom nepomaha..

0vecka

no tolko broscience pokope som uz davno nevidel :)

stara tema ale aj tak:

za tyzden nemoze nikto pribrat 2kg svalov... uz si nepametam presne cas ale pod 6 tyzdnov sa clovek nedostane ani na gram...

co sa cvicenia tyka to je osobitna kategoria v podstate na zaciatok staci na kazdu svalovu partiu tak 1-2 serie po 8-12 opakovani raz do tyzdna.

co sa jedla tyka ak je vam jedno ci priberiete svaly alebo tuk tak uplne najlahsie je natlacit do seba napr 200g cestovin na obed nejaku omajdu s vela tukmi... hlavne si pozriet tabulky aby ste vedeli kolko kalorii by mal clovek denne zjest su aj tabulky na priberanie a drzat sa nimi. samozrejme nezacal takto zrat hned zajtra ale postupne. Co sa vela jedla tyka tak ja zjem odhadom tak 3500kCal denne a seci na mna kukaju ze kolko to zerem pritom je to prijem ktory by som mal normalne pri mojej aktivite mat a silne pochybujem ze ti co nevedia pribrat maju prijem aspon 3000kCal.

Schvalne napiste niekto jedalnicek.

Marek396

K tomu čo tu Genesis vypisuje nič v zlom ale už som sa na to nemohol pozerať neviem čo si zač ani kde si študoval/a biochémiu ale takto organizmus vôbec nefunguje telo nie je viazané žiadnou geneticky danou vecou ktorá by sa nedala zmeniť je síce pravda že metabolizmus človeka sa určuje najmä v puberte a je ťažké telo odvyknúť a navyknúť potom na iný ale rozhodne to nie je nemožné. Ide o dlhodobý proces vytvárania ATP a jej štiepenia podľa potreby energie. Človek ktorý má dobrý rýchli metabolizmus dokáže energiu vytvárať takmer s kompletnej stravy. Preto je veľmi ťažko niektorým ľuďom pribrať ide o to aby sa dokázali prinútiť prijať viac sacharidov a proteinov než telo dokáže premeniť na energiu potom nastane proces v ktorom telo môže vytvárať nové stavebné jednotky napríklad svalové tkanivo. Ak máte pocit že jete dosť a nepriberáte tak verte že jete málo. Dalšia vec človek pri námahe pracu je na tri energeticke systemy pri prvom telo funguje na kreatin-fosfátový mechanizmus, pri druhom spotrebúva cukry, a pri treťom spotrebúva tuky a kyslík ak chcete pribrať tak musíte cvičiť tak aby ste nepresiahli druhý energetický systém inak sa dopracujete k tomu že telo bude iba spalovať tuky a vy budete len chudnúť ešte viac. preto sa má na pribratie cvičit po menších sériach a s väčšou záťažou cc 75% vašej hmotnosti alebo s vlastným telom. Jednoducho Prečo su maratonci chudý? no lebo pracuju skvelo s tukom a kyslíkom a spravnym prísunom vody. Vy však toto potrebujete vynechať cvičte tak aby ste sa príliš nepotili telo by malo pracovať na kyslíkový dlh. A čo sa týka kreatinu súhlasim s tým čo napísal TheHulk kreatín pridávaný do gainerov je skvela vec lebo pomáha na regeneráciu svalov kedže ako som už spomenul jeden energetický systém ktorý telo využíva ako prvý je kreatinfosfátový mechanizmus ak človek aj prestane prijimať kreatin ale neprestane cvičiť nie je dôvod aby schudol keďže telo sa prinúti k tomu aby si začalo vytvárať vlastné množstvo kreatinu v tele. (a len tak ak by si niekto myslel že kreatin je chemia tak v každom jednom človeku si telo vytvára samé zásoby kreatinu teda pridávaním len trocha ulahčujeme telu nakopnúť rast svalovej hmoty rýchlejšie)