Ako pribrat - zvacsit objem svalstva?

dpk1

Genesis

Co sa tyka tych svalovych vlakien a tvojho genetickeho vysvetlenia....mam vec teda chapat tak, ze som sa proste raz narodil s danym poctom vlakien a tym je vsetko napevno dane a ja to uz nijak pocas svojho telesneho vyvoja az po ukoncenie puberty (svoju uz mam davno za sebou) nemozem nijako, ani endokrinologicky ovplyvnit? A ze jedine co mozem ovplivnit je, ze cvicenim tie svalove vlakna naberu do hrubky, teda tych max. 20%, ale ich pocet nezvysim nijak ?

Genesis

thehulk

Za svojim tvrdenim ohladne kreatinu si stojim mam s nim bohate dlhorocne skusenosti na sebe aj inych a rozhodne ho nepovazujem za dobry suplement. Dobry je len v tom ze kratkodobo zvysuje u niektorych jedincov objem a silu co vyrobcovia suplementov velmi vhodne vyuzili a pchaju ho takmer vsade pretoze nim povacsine zakryvaju neefektivitu ostatnych zloziek svojich produktov ktore navysuju ich cenu (jednoducho obchod je obchod a v supplementovom priemysle su riadhy vychcanci). Kreatin ma vsak jednu velku nevyhodu u ludi ktori maju sklony k androgennej alopecii (k mužskemu typu vypadavania vlasov) pretoze vyrazne ju urychluje. Vypadané alebo ztensené vlasy vam uz nic nevrati bohuzial svalstvo vybudovane pomocou kreatinu je len docastna zalezitost. Takze pokial mate v rodine muzsky typ plesatosti tak by ste sa mali nad branim kreatinu vazne zamysliet ci chcete mat vlasy alebo docasne svaly. BTW urychlene vypadavanie vlasov sposobuje uz davka 10 g za tyzden kreatinu.

aze

no ja cvicim doma s jednoruckami kazdy den avazim malo 58 kg a nemozem pribrat ked cvicim s jednoruckami su to cviky len na zosilnovanie alebo rysovanie ci aj na vahu potrebujem pribrat bo cvicim skoro 2 mesiace a nepribral som ani kilo dodrzaiva starvu vsetko popripadne ju zvisim ak to snad pomoze

lenkaxxx

thehulk- Blbost moj spoluziak zral kreatin jak debil, bol nafuknuty, potom sme zmaturovali, v lete som ho videla a bol chudy jak pes. Preco asi? Zeby to prestal zrat? Svaly z kreatinu su len nafuknute vodou, ked to prestanes brat tak zase splasnes.

thehulk

Ak chces rast do objemu tak odporucam vela jest hlavne stravu s vysokym obsahom bielkovin a sacharidou. Odporucam gainer a praskovy protein. A ak rozpocet nepusti tak hladaj tieto latky v normalnej strave, mas to navyse zdravsie ako prasky z fabriky...

Este by som chcel zareagovat na genesis: To kto povedal ze svalstvo vybudovane pomocou kreatinu znova padne? To je totalna kravina. Mozno si len niekde cital ze zavodnene svaly su vacsie a po treningu ked sa svaly prestanu zavodnovat tak vtedy padnu do povodneho stavu. Svaly aby rastli a mali energiu potrebuju vela vody preto je take dolezite hlavne pri objemovych treningoch pit litre a litre vody. Kreatin zavodnuje svaly a pomoze do svalov dostat dalsiu vodu a konecny efekt je zvysenie svalovej energie o cca 15%, dalej sa svaly rychlejsie regeneruju pocas treningu. Na kvalitu svalstva to ale nema ziadny vplyv...

Genesis

:) vitaminy ti moc nepomozu :) ... vsetko zavisí od tvojej genetiky

počet svalových vlákien je daný geneticky (tréningom ho môžeš síce trochu zvýšiť ale je to tak zvýšenie do 20 percent) nemáš šancu konkurovať jedincovy čo má 6 krat viac svalových vlákien

počet tukových buniek tiez daný geneticky a dá sa len zvyšovať ... adipocity sa na rozdiel od svalových vlákien množia ďaleko jednoduchšie

ak chces získať svoje geneticke maximum tak:

1. silový trening
2. protein a dobrá strava
3. mozes aj kreatin ale zas to je len chvilkoé pretože po vysadení zas padneš tam kde si bol

za geneticke maximum sa dá dostat tiez ale ten postup neodporucam pretoze je len docastny

nic ti ale nezaruci ze budes mat dobru postavu ani trening ani strava ani doplnky vyzivy - pretoze najvacsi vplyv na tvoju postavu má tvoja DNA a tu zmenit nedokazes