Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.

Príspevok v téme: Šok. Vzorná dcéra úplne opitá.
Zdena41

Mám 18 ročnú dcéru s ktorou máme skvelý, otvorený, kamarátsky vzťah bez tajnosti a úžasne si rozumieme. Je inteligentná, slušná, zodpovedná, dobrosrdečná. proste bezproblémová dcéra ktorá mi za celý svoj život nedala jediný dôvod potrestať ju, ba ani jej vynadať. Vychovávam ju sama, lebo manžel a otec nám zomrel pred 13 rokmi. Dnes pred tromi hodinami mi však pripravila hrozný šok. Kámošky ju doniesli z večierka opitú, dá sa povedať, že do bezvedomia. Nedokázala sa udržať na nohách, bola úplne pomočená a poriadne pokakaná. Jedným slovom, bola to hrôza. Teraz už spí a ja tu sedím a rozmýšľam čo jej zajtra povedať. Neviem či jej jednoducho vynadať a ten hrozný stav ktorý si zajtra užije jej ešte znepríjemniť, alebo byť k nej taká, ako som stále, láskavá, chápavá, kamarátska a pomôcť jej to prekonať. Určite si uvedomí, že urobila hlúposť, bude ju to mrzieť a bude sa hanbiť. Myslím si, že je to pre ňu poriadne ponaučenie a som si takmer istá, že s alkoholom to už veľmi nepreženie. Tou morálnou kocovinou sa vytrestala sama. Bude to pre ňu hrozný pocit. Tie špinavé veci, čo som z nej stiahla pred sprchovaním, som dala do igelitového vreca s tým, že si ich zajtra vyperie, nech si vie predstaviť ako vyzerala. Teraz ale rozmýšľam, že ich pôjdem vyprať ja, lebo aj bez toho to pe ňu bude dosť kruté. Stále rozmýšľam čo robiť a ako ráno reagovať. Poraďte. Tie veci, by ste nechali na ňu, alebo by ste ich jej vyprali? Ako by ste reagovali keď sa preberie?

Zdena41

Presne tak, pila prýkrát v živote a osudným jej bolo asi to, že pila Barbero, je to niečo podobné ako Cinzano. Kto to pozná, ten vie, že chladené s citrónom sa to pije dobre, lebo chutí to ako limonáda. Celý čas vraj bola v pohode a zrazu odpadla. Je to síce jej blbosť, no nečudujem sa, že to takto dopadlo.

AdamKrt

Zdena41, Dnes 14:01:

tiez si myslim. Dcera moze byt rada, ze ma taku dobru matku. Jeden preslap predsa neni problem. Urcite jej dojde co urobila a pouci sa z toho.

Vychova moze byt akakolvek dobra, ale zalezi na jedincovi, ako sa rozhodne. Keby bolo X dcer, kazda sa pri rovnakej vychove zachova inac.

el567

Price a alcohol vy ste nejaki strasne premudreli!!Paneboze pochopte, ze to dievca pilo prvy krat a rovno do bezvedomia, takze ja verim, ze toto bolo pre nu prvy aj posledny krat...urcite ma obrovske vycitky a tie pocity hanby...stavim sa, ze ona uz len tak alkohol do ust neda...tak tu nepiste somariny, ze to este len zacina..a neodsudzujte jej matku, ano?Dcera je natolko inteligentna a mudra, ze prisla na to aj sama aku velku chybu spravila...a moze sa to stat kazdemu...mudrlanti

Zdena41

Súdite človeka ktorého nepoznáte. Som si na 99 percent istá, že prvý a posledný krát bola v takomto stave.

alcohol888

ja tiez suhlasim s tym, ze si ju nepotrestala. naco? uz ma osemnast, ak si ju doteraz dobre nevychovala, teraz to uz nema vyznam. Mne to pripada, ako keby dievca cakalo len na to, kedy bude mat 18, aby mohlo zacat vyvadzat, lebo vie, ze ty s nou uz nic nezmozes. Suhlasim s Price, nevidela si ju takto poslednykrat.

Zdena41

ikoutere: Musím dodať, že inak máš pravdu, tkéto stavy sa majú riešiť na nemocničnom lôžku, nie doma.
Aj vy ostatní, čo mi píšete čo sa mohlo stať, máte pravdu. Viem, že to mohlo mať hrozné následky,aj fatálne, no našťastie nič sa nestalo.Verte, že keby sa dcéra k tomu čo vyviedla inak postavila, tak by jej to tak ľahko neprešlo, ale keďže si uvedomila akú hroznú hlúposť urobila, aké následky to mohlo mať a nekonečne to ľutuje, tak som ju nepotrestala. Možno som mala, no keď má k tomu takýto postoj a bol to jej prvý prešľap v živote z ktorého sa určite poučila, tak som nepovažovala za účelne ju trestať.

nezelane-teh

hujer: inak presne na tu "pozitivnu" skusenost som myslela aj ja, jej matka som moze len modlit, ze kamosky boli cely cas s nou a ze vsetky tekutiny ktore na (v) dcere boli, patrili jej. Nic v zlom, ale s takymito totalne spitymi babami si chalani na zabavach najviac uziju. Takze ak ju kamosky nechali samu a dievca si nic nepamata, nech potom maminka nie je o 9 mesiacov prekvapena!!! :D

hujer

price, ty si dement.. praveze je to dobre, ze maju takyto vztah..urcite si uvedomila sama co spravila..uz ma 18 rokov preboha, ma vlastne zmyslanie, vlastny rozum..to nie je 13 rocne decko, ze mu musis ukazat, co je dobre, co je zle, trestat ho..
Vo veku jej dcery je praveze dobre, ked maju taky vztah, aky maju..
A prekvapuje ma, ze si "uhla" az tak neskoro..V dnesnej dobe uz deti na zakladnej chlastaju kazdy vikend..
Inak si nemyslim, ze by to teraz malo zacinat..po takej skusenosti si myslim, ze chlastu sa do konca zivota nedotkne..
Ine by bolo, keby sa opila a mala by v tom "stave" nejaku pozitivnu skusenost..:)

price

....nechapem preco mila dcerenka si tie po...te saty nemohla sama vyprat? zababrala by si paprcky?
jedna vec je chapavy pristup (aj ked ja osobne pochopenie v takom pripade nemam, ale ked ine matky maju, tak nech, ja im to neberiem) a druha vec je ze je plnoleta a zodpovednost si musi brat za svoje ciny na seba v plnom rozsahu a dosledku.
s tvojim pristupom cakaj ze tymto to nekonci, ba naopak- len sa jej "uhnutia" zacali.