bulimia+anorexia=bludný kruh

Príspevok v téme: bulimia+anorexia=bludný kruh
sewie

aby bolo jasné,mám dvadsať rokov a som bulimička...konečne som si to priznala,ako každý som si myslela že mne sa to stať nemôže,myslela som si že je to len záležitosťou mladých a naivných dievčat ,ktoré si snívajú svoj sen o modelingovom móle a teraz kričííím pomóc!neviem sa z toho vymotať a už ďalej nevládzem.prechádzam z anorexie do bulímie a z bulímie do anorexie,chcem sa toho zbaviť ale pri tom nepribrať,mrzí ma ako savidím-ako trosku,je mi psychicky zle z toho čo sa zo mňa stalo a cítim sa ako chudera,nedokážem sa už z nočoho tešiť...akoby bol koniec...mám odvahu bojovať ale z týždňa na týždeň znova a znova začínam stále ten istý boj...do kedy?ako dlho to ešte vydržím?!

timka

sunny20: priberas? mala si anorexiu alebo bulimiu. a si pod normalnou hmotnostou? teraz si ma vystrasila, ze zdravo jes a priberas.

sunny20

uf no ja som tiez trochu zakopla, predvcerom.. ale ted sa da. Len ma stve ze staaale priberam.. a to som este v zivote tak zdravo nejedla:D achjo asi dan za tie blbosti co som robila:) no v skole celkom okej. len asi pojdem skor do prace bo ked tam nemusim byt tak to,no, flakam:D mozno si dorobim nejake skusky tento rok, ale ked u nasich pedagogov clovek nikdy nevie..

sewie

ahoj cicus,som na teba myslela ze ani nenapises..pozeram kazdy den do mailov a nic:(..no mierne som cey vikend zakopla ale bojujem..mam novy projekt zdravakrasa.blog.cz a ides teda do skoly?ako sa ti dari ,,vonku"?

sunny20

seeeewieeee :) zijes este? ja som strasne leniva na tie maily.. tak som aspom takto cela pozdravit. Dnes mi zacina skola:) no uz sa tesim a jako sa drzis? ja celkom dobre

timka

uz na 5 pokus. Poslednych 6 dni som stravila zavreta v byte. Snazila som sa odolat vypluvaniu jedla aj to islo az do včerajška. po tom ako som normálne zjedla jedlo za 2 som chytila nervy ale furt som chcela jest. Mama piekla kolače a 4 mi nestačili, mala som na ne chuť, tak som sa s nimi zavrela v hajzli a dalšie 4 som pozula a vyplula. Potom aj večerný rezeň skončil požutý v tanieri pre psa. A potom som celu noc nadavala sama sebe, aká som sprostá, že nemám ani stipku sebadiscipliny. 6dni som sa ovladla, ale ked mama navari pre 10 ludi, hoci sme len 3 tak ja chodim do hrncov, kym v nich nieco je. Som hrooozna.

domcika

zuju:ale ked som bola v jednej agenture tak mi opovedali že mam predpoklady stat sa modelkou ale musim este schudnut....v tom case som mala 52 kilov a vysku 172......teraz mam 173 a 58 kilov........a potrebujem to zhodit...proste kostru mam dobru ale na svojom tele mám stráááásne vela tuku.....

smile31

timka: velmi dobre poznam pocit, ked si clovek mysli ze pribera aj z vody, ked som sa ja rozhodla prestat s bulimiou bolo to tiez take iste, dokopy som nic nejedla a aj toho mala som sa obavala. vysledok bol taky ze som sa k bulimii znova vratil lebo som nedokazala vydrzat nejest. Teraz sa liecim aj za pomoci odbornikov, je to lepsie. do detajlu preberame moju chorobu, priciny, stoji to dost peniazkov ale tie sa mi vratia ked budem zdrava. Naucila som sa jest relativne normalne, Hlavne jedla po ktorych viem ze mi nebude tazko a nie su to moje spustace. Problem s PPP je ten ze tato zavislost je z jedla, ktore stretava clovejk stale. Teraz uz taky strachz jedla nemam. Pomohlo mi ked som zacaala vnimat okolo seba inak svet, zacaala som si vsugeruvavat ze sa mi nepacia chude modelky ale tucnejsie postavicky. nastastie aj moj terajsi priatel je kus chlapa, je sice sportovec ale nahadze do seba vsetko a nic si zo svojej slaninky nerobi. Ma sa jednoducho rad :-), no berem si z neho priklad a muzom sa pacia aj trciace sunecky na zenach :-)

timka

Doteraz som zboznovala zeleninové salaty a jogurty. Ale od včera ako ich musím jest sa mi hnusia. Ale iné nedokazem bez vycitiek zjest. Je mi nanic uz aj z toho, že dnes som zjedla jogut 0% s 3PL ovsovlokov a kivi a jablko. Je to sotva na raňajky. Ale mne to vadi. Teraz ked som sa rozhodla jest je cudne ze mam vycitky aj z takého množstva čo som pred tým medzi dvoma pozutiami aj normalne zjedla. Teraz napr. včera večer som mala pocit že som dokonca zjedla viacej ako inokedy ale aj tak som bola hladná. Bojím sa ist domov, že čo budem robiť, ale zas domov musím. A teraz aj do pondelka budem mat dovolenku tak sa ani nedostanem k netu aby som sa tu vypísala. Keď som si zratala kcal za včerajšok tak som skoro odpadla. Ved som bola hladná a zjedla som az 4000kj, hoci som nic poriadneho nejedla. Zda sa mi to vela, hoci viem, že pri drasti kej diete je to 5000kj minimálne. A ta moja skladba potravy je hrozna. Ale neviem zjest normalne jedlo, hoci doteraz som si z neho vedela dat. Teraz mám od včera ako som sa rozhodla z toho dostat akýsi blok a mam pocit akoby som sa za včerajšok dostala do totalne hlbokej anorexie naspať.