bulimia+anorexia=bludný kruh

Príspevok v téme: bulimia+anorexia=bludný kruh
sewie

aby bolo jasné,mám dvadsať rokov a som bulimička...konečne som si to priznala,ako každý som si myslela že mne sa to stať nemôže,myslela som si že je to len záležitosťou mladých a naivných dievčat ,ktoré si snívajú svoj sen o modelingovom móle a teraz kričííím pomóc!neviem sa z toho vymotať a už ďalej nevládzem.prechádzam z anorexie do bulímie a z bulímie do anorexie,chcem sa toho zbaviť ale pri tom nepribrať,mrzí ma ako savidím-ako trosku,je mi psychicky zle z toho čo sa zo mňa stalo a cítim sa ako chudera,nedokážem sa už z nočoho tešiť...akoby bol koniec...mám odvahu bojovať ale z týždňa na týždeň znova a znova začínam stále ten istý boj...do kedy?ako dlho to ešte vydržím?!

timka

Dakujem, že ste si vsimli, že existujem. a Hlavne , že ste zareagovali na môj príspevok. To s tým športovaním: ja už 6 rokov pravidelne každé ráno 30 minut posilujem brucho, niekedy aj zadok a ruky, niekedy trochu 10 min. aj večer. Každé ráno šlapem 3 km do roboty a potom večer na 80% 3km domov ak sa nenajde nejaka dobrá duša čo ma zvezie. Nemyslím,že by sa mi potom ešte chcelo isť skakať na aerobic.
Včera večer, keď som prišla domov som požula 10rohlikov s paštetou, salamou, syrom, dzemom... Potom prišla mama a normálne som zjedla 1/2kg čínskej kapusty, 1kelímok cottage syru, 10dkg šúnky, 2 rajčiny a 3cibule. Potom mi bolo zo seba nanič.
Moja mama hovorila, že už kvôli mne bude musieť začať variť len v malých hrncoch, lebo zbytočne navarí kelový prívarok na 2dni, ja proste som schopna napratať do seba jak 2 tak 5litrový hrnec naraz. A potom mam pocit zlyhania. Ale potom pozujem nejaky keksik alebo piškotky a zas mi je trochu lepšie. A už sa bojim dneska, a zajtra. Moja mama odkedy trpím anorexiu chytila mániu, že keď sme doma, tak vyrí akoby na svadbu. Bežne mávame na nedelny obed napr. polievka, vyprážané maso, ryža, kompot, perkelt, zemiakový šalát, vyprázany karfiol a hranolky, kysnuté koláce, pagače, ešte nejakú tú kapustnicu akože na pondelok aby nemusela vyriť. Ale ja som taká, že jednoducho, keď je, tak ja si z toho musím dať aspoň za lyžičku a potom za ďalšiu a ˇĎalšiu, až je hrniec skoro prázdny.
Aj teraz ako som si prečitala tvore riadky sewie, som si povedala tak dobre dnes od obeda začnem pravidelne (do obeda som v robote) ale viem, že dojdem domov a budeme mať faširky a privarok a zemiaky a langoš a je tam ešte zo včera obeda viem že neodolam a zas budem zut a zut a mylit svoje telo.

sewie

alzbet,timka-vybrali ste si velmi zlu cestu k chudnutiu...ak chcete obmedzit a postupne zabranit bulimickym zachvatom ci schudnut bez anorexie-musite jest!zdravo a sportovat...to je jedina zdrava cesta...ak ide o bulimiu,treba sa poradit so pszchologom ci s iekym kto ho navsetvuje ake trikz terba pouzit aby ste opat ziskali doveru k jedlu a vedeli ako spravne jest..po bulimickom zachvate rozhodne nesmie nasledovat hladovka-ta vedie len k dalsiemu bulimickemu zachatu!telo si zriedka uklada latky ktorych ma dostatok-takze ak nebudes hladovat a potom sa obzeres vyvratis to alebo to tam aj nechas-uskodi ti ot menej ako ked nic nejes a potom sa precpes..aj ked toi pobezis vyvratit telo si v zufaôlstve ulozi to prve co sa vstrebava-tuky!neblbnite baby...

teddy

Ahojte baby..
Ako si tak čítam, hlavne Timka, sme na tom podobne.. Večné striedanie anorexie a bulímie ma ubíja, nezastavitelné chute kompenzované hladovkami.. Tiež sa mi stáva, že jedlo prežujem a vypľujem.. Stačí mi len malý hlt niečoho a už to považujem za zlyhanie a začnem sa napchaváť..

alžbet

mam taky problem....som tucna...kazdy mi hovori ze niesom..ale ja viem ze som..vidim to na sebe..vidim to v zrkadle...mozno sa to nezda ale mam 42 kilogramov...ale som mala..mam 160 centimetrov..vahu mozem mat kolko cem...aj tak som tucna..nezalezi len na vahe....cem byt chuda....boze :(...uz 3 dni...nic nejem ...len tak na ranajky nic desiata jablko....ked pridem..pred mamou akoze obed....a potom do vecera nic...dufam ze aspon takto schudnem dake kilo

sewie

takze,teraz k tej praktickej stranke-musis jest pravidelne..trebars kayde 4 hodiny a prestan s tymi jogurtovo zeleninovymi nezmyslami-lebo tvoje telo nedostava vsetky potrebne latky a brani sa obzieranim...kazdopadne pri bulimii sa treba na cas vyhybat mastnym a prilis kalorickym jedla a sladkostiam-casto zachvaty spustaju,ja sama viem ze nikdy nezostane len pri riadku cokolady!to ze nejes z taniera a postojacky treba zrusit!naloz si a hrniec zavri-daj do ladnicky truby alebo na dvor psovi!uz ho neotvaraj!nesnaz sa jest prilis malo-jedz tak aby si sa citila prijemne syta,pred jedlom sa poriadne napi vody-zazenie najvacsi hlad a dokazes zjest menej...naplanuj si presne kedy budes jest a dovtedy do nicoho nezob!!!vzhladom na to ze nechces uz antidepresiva skus caje -poznam jeden uplne supre na ukludnenie a zlepsenie nalady-pitta alebo vatta vyber si ktory ti vyhovuje-nielen ze sa ponom budes citi dobre ale aj zlepsuje metabolizmus...jedz vela vlakniny-aby si si zreparovala zaludok...hlavne jedz vsetky zlozky potravy ktore potrebujes-aj ryby aj syry,vajicka...
a hyb sa!chodievaj na prechadzky alebo hodiny aerobiku,na plavaren alebo cokolvek-sport ti zlepsi naladu odbura stres a zvysi sebavedomie!hlavne sa nevzdavaj!

sewie

ahoj Timka,dufam ze ti nebude prekazat ak sa k tomu vyjadrim aj ja...takze uz tri tyzdne sa mi dari porayat bulimiu viac menej uspesne...podla toho co hovori-vzhladom na tvoje terajsie stravovanie,ak zacnes normalne jest jenepravdepodobne aby si pribrala...prave naopak...ja som zacala normalne jest a drzim sa vahu na idealnej podla tabuliek-mozno aj trocha podvahu:)vzhladom na to ze nejes normalne ale narazovo,a takzavym uzdipkavanim-cize neuvedomujes si kolko si toho zjedla-mozes teraz skor pribrat ako ked sa zacnes normalne stravovat...nepoviem to nic nove-je to o pevnej voli!pevnej voli!pevnej voli!musis skutocne chciet sa liecit...to nezaname ze ak mas pevnu volu tak nezakopnes aj mne sato pred vcerm stalo,ale tych zakopnuti bude menej a menej az to pojde bez nich...

timka

daira: od kedy sa takto dokazes stravovat? Ja mam anorexiu, ktora uz zacina chytat aj formu nepurgativnej bulimie (jedlo neprehltnem, ale vychutnam a vyplujem) 6 rokov. A na liečeni som bola 3 krat a zbytocne. Ja sa bojim, ze keD zacnem pravidelne jest, ze priberiem a to nechcem, lebo teraz mam 168cm/58kg. Ale ešte minulé vianoce som mala vplyvom antidepresív 80 kg. Najmenej pred 2 rokmi - 29kg.
Ja jem hrozne. Ked som v robote, len salaty s acidkom alebo jogurt, syr, tuniak a potom doma pomiesam aj 20 druhov jedla zo vsetkeho po hryze. A zas cez week ked som cely den doma doobeda mam vycitky z jedenia a potom od 12 furt dobem do vsetkeho a je mi zo seba nanic. Ja proste ked som doma, a dam si len hryz jedla, neviem sa ovladnut a musim jest a jest a jest. Proste si neviem nabrat na tanier a najest sa, ale chaosne postojačky, nad hrncami a pri otvorenej chladnicke. Z taniera som nejedla uz ani nepamatam. Ked si naberiem a vidim, kolko toho je a vobec ma to nenasity, je mi na depku. Prosim napis mi, ako si zacala ty, ci si zo zaciatku pribrala vplyvom spomaleného metabolizmu atd... Len mi neodporuč psychologov a psychiatrov. Lieky na nervy nechcem (uspavaju a pribera sa z nich) a na psychologov som za 6 rokov minula uz celý majetok a bez uspechu.

daira

ahojte baby, ja som na tom bola
rovnako striedavo bulimia s anorexiou.
Ale povedala som si ze uz tak dalej zit nechcem , ze si nechcem nicit telo .
A tak som zacala jest zravo , 5 krat denne
male porcie .Som stastna ze som to dokazala a prajem vam ,aby ste aj vy zvitazili nad svojou volou.

sewie

cicus,ak chces schudnut-ZDRAVO(ak to teda vobec potrebujes(musis jest!musis jest!musis jest!pravidelne a zdravo!ak nebudes jest,chyti ta raz yachvat pazravosti a ten rodiaci sa bulimik v tebe zvytazi a povezies sa v tom ako ja a kopec inych dievcat...byt modelkou sa da byt aj normalne ...neviem aku mas postavu,tazko teda sudit ci vobec potrebujes chudnut...