Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

Ivka23

Moja kamarátka mala priateľa, ktorý bol veľmi bohatý vlastný byt, auto, stále chodil po dovolenkách, výborná práca a to ešte študoval na vysokej škole. Nikdy ju však nevzal do baru si len tak sadnúť, alebo jej nič nekúpil na narodeniny a podobne. Zo začiatku sme si mysleli, že sa len bojí aby sním nebola pre peniaze, ale ked to tak pokračovalo, a ked si od nej popýtal peniaze na benzín, ktoré jej nevrátil. Tak som jej povedala nech sa vráti z kratčej cesty späť. NESKUTOČNÝ DRŽGROŠ

AdamKrt

zahadka: pre mna su 2 priority v zivote. Partnerka/rodina a praca.

Pisal som, ze ked mam zabezpecene zakladne potreby, co viac potrebujem ?

Nemam problem minut aj X tisic, keby som potreboval. Ale na co, len aby som to vyhodil von oknom, ked to nepotrebujem ?

129

zahadka- on nezije v jaskyni. on je jednoducho skrob a chlapika z uvedeneho textu si brani preto, lebo on robi to iste. ake jednoduche...

AdamKrt

babenka1:

no, mesacne mi staci aj podstatne menej nez 50 euro. Ved ak ma clovek postarana o strechu nad hlavou, jedlo, osatenie - jednoducho zakladne potreby, co uz mu viac treba, ze sa nedokaze bez penazi ani nejak zabavit ? Mne osobne na minutie, ak mam pokryte vsetky zakladne potreby, stacilo kludne aj menej nez 3 EURa mesacne a niekedy som neminul ani to. Jedine, ked je priatelka tak tam rastu vydavky... :-)

Inak by som to mohol chapat aj tak, ze by som mal aj vacsie vydavky, ak za vydavok povazujete odlozit si financie na sporenie napr. na dochodok. Na ten som uz myslel aj ako 5 rocne dieta...

babenka1

a tebe by nevadilo keby ti ostalo 50 euro a tvojej manželke 1650? ty si naozja nenáročný :))))

a podľa mňa bude ten chlapík v manželstve ešte horší lebo už bude rozhodovať o celom jej príjme

evvvvvvvina

moj byvaly bol presne taky isty..a ja v tej istej pozicii ako ty..on sa nezmeni..a ty budes casom trpiet pri nom..vela stastia...

babenka1

ja si nemyslím, že on ju financuje....ve´d sama píše, že keď aj niekam idú on zaplatí niečo a ona tiež...a podľa mňa vstup na kúpalisko je určite lacnejší ako strava pred dvoch takže chlapík super ušetril

pozri sa na to z tejto strany - povedzme, že by si zarábal 400 euro a tvoja partnerka 2000 (viem, že je to prehnané, ale len na ukážku). A tvoja partnerka povie, že by ste mali všetko platiť pol na pol, takže sa budete skladať do spoločnej kasy po 350 euro. Je to spravodlivé však?? Takže určite by si súhlasil, že? :)