Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

AdamKrt

zahadka: tie peniaze som ratal po tom vsetko, co sa zabezpeci to zakladne.

Cize peniaze naviac na zabavu, minutie.... Pocitam s tym, ze oblecenie mam a aj tak sa kupuje raz za cas nove. Pisal som to ako na minutie nad ramec zakladnych potrieb, ze nemam na co to minut. Ved napr. len ten enzymaticky pripravok Wobenzym stoji cca 100 eur a vydrzi tak na 8 mesiacov....

jajka001_: nie kofola sa nerata :) Stravu ratam iba ranajky, obedy vecere, pripadne nejake ovocie, zelenina atd.

Filipka15

Boze, tento Krt to je neskutocne komicka postavicka!Tie jeho nazory... stretnut takeho, asi si to dobrovolne hodim!

zahadka

no ved prave preto sa divim, ze jemu staci 3€. ja som si dnes rano bola v obchode kupit nieco na ranjky a obed a nechala som tam 7€. a to som dokopy nic nekupila. o tom, ze si rada zajdem do kina, restauracie, ci len tak na kavu s kamoskami, radsej ani nehovorim.., Adam mi teraz odpise, ze do kina chodit nemusim a mozem si pozriez doma DVD :DD
či?

jajka001_

hmmm no byvanie, strava a sem tam nove oblecenie, to je dost drahe,nemyslis? a ked sem tam idem von na kofolu, to sa rata do stravy? :)

zahadka

Adam moje zakladne potreby su zrejme rovnake, no ty si kupujes stravu na cely mesiac dopredu? ja nie. lebo nechapem, ako mozes povedat, ze ti stacia 3€??

AdamKrt

zahadka: no zaklad - strava, byvanie, osatenie, TV, mocno obcac nejake vitaminy, ci enzymy /ak to clovek nepocita do stravy/. A to je tak vsetko. Ak by som to ratal za seba. Nic ine defakto nepotrebujem.

Ine je, ked je priatelka - to su zase ine podstatne vyssie naklady :)

Ake ako samemu mi vela netreba. Ved co by som robil ?

zahadka

Adam ja som sa nepytala na tvoje priority. aj ja mam rovnake priority ako ty, to ale neznamena, ze mi stacia 3€ mesacne!
spytam sa ta, co povazujes za zakladne potreby?