Pichnutie pri srdci

Súvisiaci obsah

ajko

aj mna dost casto pichava v srdci. Myslim si tiez ze je to z chrbtice, pretoze mam vyrastky a skoliozu ( vrodene ). ALE CHCELA BY SOM SA SPYTAT ZE CI SA TOMU DA NEJAKO PREDIST? pichava ma aj viac krat denne tak 10 -15 krat niekedy menej niekedy viac dnes napriklad skoro staale. mam 16 rokov a sportujem kazdy den, pri sporte je vsetko OK ale akonahle sa prestanem hybat tak ma zacne pichat v srdci. ( a nemienim behat 24 hodin denne.:D :D :D )

a.hoj

Reina, ja som to mavala z chrbtice uz na ZS. Strasne som sa bala, ze je to infarkt, ci nieco podobne, EKG som mala tiez v poriadku. Bolo to z chrbtice.Ale ked to pri srdci zacalo pichat a nedalo sa mi dychat, pomohlo mi napit sa studenej vody, ta to akosi uvolnila.Bolo to ako zvieravy pocit pri srdci.

reina

ahojte, chcela by som sa na niečo opýtať. Aj mňa pichá pri srdci, niekedy to trvá dlho niekedy len chvilku, a strašne to boli, nemôžem pri tom zhlboka dýchať, musím tak pomaly a len tak trochu, ale ešte mám aj skoro stále strpnutý malíček, na ľavej ruke, niekedy aj dlaň, neviete či nahodou to môže mať niečo spoločne ???
a neviete náhodou čo to asi je ???
mám 20 rokov...
Ďakujem za radu

Peter Hornal

Co sa tyka pitia vina pre zdravie - je pomerne rizikove odporucat ho ako prevenciu, kvoli mnozstvu skodlivych ucinkov alkoholu.

O ucinkov vina na srdce som cital jeden skvely clanok na -odkaz odstránený-

Pisu tam aj o tzv. francúzskom paradoxe - citujem:
"Francúzi, ktorí konzumujú viac tukov ako Američania majú podstatne nižšiu úmrtnosť na srdcovo- cievne ochorenia, čo sa vysvetľuje spotrebou červeného vína."
Je to vsak len nespravna interpretacia, ktora sa stala velmi popularna.

marianocka

a bol si s tym u kardiologa? pretoze prave choroby srdca sa prejavuju bolestami lavej ruky...a ten nepravidelny tep poukazuje na to, ze mas asi arytmiu a myslim ze by ti mali spravit celodenne EKG aby zistili aj casovu spojitost...a aj tie zavraty budu myslim od srdiecka, tym ze ti nepravidelne bije sa sem tam dostane menej krvi do mozgu a zavrat je na svete, ale kazdopadne by som nestracala cas a sla za tym kardiologom nech ti da Holtera, teda to celotelove EKG...

marianocka

a bol si s tym u kardiologa? pretoze prave choroby srdca sa prejavuju bolestami lavej ruky...a ten nepravidelny tep poukazuje na to, ze mas asi arytmiu a myslim ze by ti mali spravit celodenne EKG aby zistili aj casovu spojitost...a aj tie zavraty budu myslim od srdiecka, tym ze ti nepravidelne bije sa sem tam dostane menej krvi do mozgu a zavrat je na svete, ale kazdopadne by som nestracala cas a sla za tym kardiologom nech ti da Holtera, teda to celotelove EKG...

iseth

Ahojte vsetci, mam problem, ze mi niekedy srdce zacne na chvilu rychlo busit, nepravidelne. Je to spojene s nejakym pohybom, napr. ked si cupnem, ked lezim na lavej strane, myslim, ze je to v spojeni s pohybmi lavej ruky. Srdce mam ok, ekg a tak dalej nic neukazalo. Mam 27, ale je to neprijemne, hlavne stale spanikarim, lebo sa bojim, ci to nebude vaznejsie. Chodim na neurologiu, lebo dva roky mam zavraty, nik mi nevie pomoct, chodim na masaze, akupunkturu, chiropraktikovi....jedine alternativna medicina ma drzi nad vodou. Myslim, ze vsetko je chrbtica, radsej ani necvicim, lebo sa bojim, ze sa mi tie stavy zavratov vratia. Teraz sa nejviac bojim o ten nepravidelny tep. ked sa to stane, musim sa rychlo zhlboka nadychnut, posadit sa, proste zmenit polohu a prejde to, preto si nemyslim, ze je to od srdca.prosim, ak mate nejake rady, napady, poradte mi. Dakujem