ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

Kebyk

Dalej som si vsimol na sebe niekedy sa my ako keby zatoci hlava,..ked sedim mam pocit niekedy ako keby som sa hupal,mam zasklby viac na lytkach,ale aj na stehnach,ramenach,sem tam na lopatkach,obcas na bokoch hlavy ako su slychy,ked kracam ,ale ked prudko napnem lytko,alebo ho prudko zvrtnem,ako keby som mal dostat krc,ale taky klasicky krc som nedostal ked vas to drzi 30sekund kym noha povoli..to je asi vsetko,je toho dost..

Kebyk

Takze moje symptony..mam stazene prehltanie,mam pocit ze sa to zhorsuje,urcite sa my stensilo hrdlo,dalej svaly na krku,niekedy musim opriet hlavu,co ma boli sija,ked pozriem do strany ako,keby som neotocil hlavu uplne,ale iba ombedzene,trasu sa my dost prsty,urcite som schudol zo svalov,na rukach,nohach,v bruchu,v chrbte,v dlaniach,v stopach noh,ked napnem svaly na nohach,po asi 30sekundach sa my zacnu triast,schudol som z tvare,ovisla my koza na vieckach,co sa tyka vahy tam som pribral nejake 3kila,ale podotykam ja zjem toho vela,ale vsetko my to islo do brucha,tuku,nic do svalov..ked chodim nohy mam pocit ako,by sa my triasli,ked pisem perom,tak svaly na ramenach pracuju,hybu sa,jazyk neviem posudit,mam tam ako keby som citil nejaky kov ustach,co sa ryka dychania niekedy ako keby ma drazdilo na branici,musim si odkaslat,slachy na nohach aj chodidlach,mam ako keby boli skratene,ked si ich natahuejm..toto vsetko trva asi 3mesiace..neurolog my najprv predpisal len vitaminy a potom ma poslal na EMG..vysledky my dal len na chodbe ze je to ok,nic viac..pise sa tam ze toho casu bez nalezu svalovej lezie..v tych cislach tych vysledkov sa nevyznam

Omen

Peter,
uveď všetky symptómy, ktoré máš, všetky vyšetrenia, ktoré ti neurológ vykonal a tiež záver z lekárskej správy.

Kebyk

Dakujem za vase rady,skusim toho pana T...len jedno nechapem,vidim ako,my mizne sval na rukach,aj nohach,ale zo dna na den..ze byto tak rychlo pri ALS postupovalo..?

snejty

Zvykne sa robit tam, kde su fascikulacie. Aj na jazyku sa robieva emg pri diagnostikovani als. Skus skontaktovat pana T, z ceskeho fora. Ten ti urcite relevantne poradi.

Kebyk

Na akej koncatine?na pravej nohe..elektriku my robil na pravej aj lavej nohe a ihku my pichal najprv prave lytko a potom prave stehno..

James Pozic

Úvery - hypotéky - pôžičky
- Pôžičky na motorky, komerčné pôžičky, pôžičky pre zamestnancov, dôchodcov, podnikateľov ...
- Hypotéky
- Nebankové úvery / od 25000 eur /
- Prefinancovanie nevýhodných úverov, úrokov, splátok
- Aj bez preukázania príjmu
- Od 1.000 do 200/000€
Kontakt: julietromu@gmail.com

snejty

Skus toto forum este diskuse doktorka cz als diskuse.doktorka.cz

Skus sa tam skontaktovat s panom T. Venuje sa vyskumu ALS, mohol by ti interpretovat vysledky, pripadne posunut kontakt na odbornikov.