Zapal a hnis v zube

Príspevok v téme: Zapal a hnis v zube
Natasha1987

Ahojte, uz skor mi zubarka prevrtala plombu, lebo ma velmi bolel zub, zistila, ze je tam hnis a necha ho vraj odtekat..Mna zub nebolel, tak som s tym ani nesla, az do stvrtka :( zapchala sa mi dierka jedlom a bola som uz dvakrat cistit na pohotovosti a je to este horsie :( Mam opuchnute cele lico, zub ma boli nepricetne, vcera som mala dokonca aj zvysenu teplotu. Nerv v zube mam prestrihnuty, lebo bol uplne odumrety.. Zajtra je konecne pondelok a idem k svojej zubarke, nech mi s tym nieco urobi... Myslite si, ze mi ho vytiahne?:((( Nechcem stratit zub aj ked je to v zadu..

RNG

Nuz ja keby som nepouzival iontoforezu striebra obcas a ustne probiotika(oral probiotics) uz by som asi nemal ani jeden zub v ustach.
Ale je na vas, co si vyberiete.
ATB su zialbohu na rozne ustne infekcie casto neucinne.

Alexis 93

Ahojte, dovčera som mala problémy so zubami, veľký opuch, hnis v zube a nakoniec extrakcia zubu. Veľmi som sa trápila a hľadala som na rôznych diskusných fórach čo môže pomôcť. Dopredu hovorím že nič vám nepomôže lepšie ako zubár. Ja sa takisto veľmi bojím zubárov aj preventívky ale určite je lepšie zájsť čím skôr pretože to bude iba horšie a viac si vytrpíte. V sobotu večer ma začal bolieť zub (už prevrtaný, čakal na vytrhnutie) ale komplikácie prišli o čosi skôr. Pohotopvsť v mojej blízkosti nebola žiadna, tak som musela vydržať. V pondelok ráno som prišla k zubárke s napuchnutým lícom, až som nevidela. V tom momente mi dala antibiotiká a na druhý deň mi ho mala trhať. Prišla som domov a bolelo to ešte viac tak ešte v ten deň som za ňou utekala dala mi injekciu tá bola z celého zákroku asi najnepríjemnejšia ale dalo sa to vydržať. Vytrhla mi ho a už som bola spokojná. Keď už injekcia stratila na účinnosti bola to príšerná bolesť a opuch bol stále obrovský. Z lekárne som mala Flector a odvtedy nič necítim. Dnes ešte mám opuch ale už sa to zmenšuje. Dúfam, že mojim príspevkom pomôžem ďalším uboleným, ktorí sa rovnako boja zubára. Pár minút bolesti a strachu u zubára je nič oproti tomu, čo by ste museli znášať ďalej. Neskôr by ste tam museli ísť určite pretože bolesť by vás rýchlo presvedčila a následky by boli ovela horšie. Hlavu hore, zubári sú na to aby pomáhali nie aby nám škodili :)

abbyPO

Dobry den, na lici, nie na dasne sa mi spravila tvrda,velmi tvrda mala hrcka, spociatku som mala nad nou vyrazku, ta pominula ale vacok ostal, lice ma neboli, ani nie je opuchnute, no boli ma zadna cast hlavy, a miestami mam problem s lavym okom, akoby mzitky pred ocami, najma ked lezim na chrbte. Moze to myt od zuba alebo je to nieco vazne?

elen666

Dakujem velmi pekne,dufam ze do zajtra vydrzim ,ved som na brufene,a dam zajtra vediet,ze co to moze byt.som bezradna

jedulka

zubař každopádně, než ti něco udělají měli by udělat celkový rentgen celého chrupu.U nás samozřejmost i v státní stomatologii.Kdo ví,bez rentgenu co pod ním máš?Nechci a nebudu strašit,ale bez rentgenu celé ústní dutiny bych si na sebe nenechala sáhnout.Když vyřešení tvého problému tak pořádně i za cenu,že si někde budeš muset víc zaplatit jak radil eddings.

elen666

Prosim Vas pomozte mi,co to moze byt,najprv ma zacali boliet vsetky zadne zuby,som myslela ze od zuvacky,potom zacali boliet spodne predne zuby.......ale hrozne s tým ze sa mi v priebehu 2 dni zapalili vsetky dasna ,hrozna bolest a nakoniec mam mierne opuchnute cele lica.
Potieram vodickami,herbadent,peroxid vodika,vyplachy repikom,harmancekom,ale cim viac sa snazim tym je bolest horsia.Este ani lekaren tu nie je kde byvam a pohotovost mam 100km od domu.co mi poradite.budem za vsetko vdacna.

eddings

Vsetkym radim to iste - nebudte srabi a chodte k zubarovi. Zuby nemaju schopnost hojit sa same, takze ak aj bolest prejde, vrati sa znova a minimalne rovnaka ak nie horsia. Ak zubar vas problem uspokojivo neriesi, vymente zubara. Ak si to mozete dovolit, najdite si sukromneho zubara, kvalita vykonov sa neda porovnat, ani cakacia doba...len budete platit dost vysoke sumy.

Ja to kombinujem - ak treba nejaku malu somarinu, idem k normalnemu, ak zlozitejsiu vec, idem k sukromnemu. Nemam so statnymi zubarmi dobre skusenosti, vymenil som v roznych mestach 5 a jeden horsi nez druhy. Vlastne vsetky problemy a tazke prachy za ich liecenie vyhadzujem kvoli ich prisernej neodbornosti, staromodnosti a fuserskej robote (nelieceny zapal, kazy pod kazdou plombou a pod.)

RNG

Znova upozornujem na tu iontoforezu striebra, ktore znici v hnisavom vacku vsetky mikroby a ostatok telo vstreba za pomoci roznych telesnych enzymov, pripadne mozete brat aj extra, najma silne ako entericky pokryte tablety pancreatinu, ako ma napr firma Solgar.