Strasne ma ubija pocit , ze uz len mesiac a musim ist znova do skoly

Príspevok v téme: Strasne ma ubija pocit , ze uz len mesiac a musim ist znova do skoly
ShaulaThalit

Stale na to myslim... vynaraju sa mi rozne zazitky zo skoly, spoluziacky a spoluziaci, aki su, ako sa spravaju a ako znova pridem do skoly a bude to rovnake - deprimujuce...
Uplne ma to vycerpava, pretoze ked vidim dnom co dnom ako rychlo uteka cas chce sa mi plakat...
Je to somarina oproti inym problemom, ktore trapia vas aj mna, ale nepridava mi to na tom, aby som sa vysporiadala s inymi vecami. Co mam robit?

iwus93

ShaulaThalid: tak to aj naše baby presne to isté...stále rozoberajú hlúposti čo si na seba obleču, ohovoria podaktorých zo školy, chalanov rozoberajú a to ja fakt nemusím blee:/

ShaulaThalit

Aj ja nenavidim svoju skolu, uz chcem byt niekde inde, strasne sa tesim, ked uz pojdem na VS, tam je to o niecom inom...
Niekedy sa mi stalo, ze som nezvladla v skole napor, ako sa na mna kazdy pozera a diskutuju o tom, ze som na liekoch a ze vraciam... tak som sa rozplakala... utekala som na zachody a tam som fnukala.
Jediny, kto je mojou oporou v skole su akurat profesori...aspon poniektori... hlavne triedna, ta so mnou drzi aj ked mi bolo najhorsie.
ale moj najvacsi problem je tom, ze sa citim strasne potlacana, ich urovnou, ktorej sa musim stale prisposobovat, pretoze som ich rovesnicka, a nikoho nezaujima ci som psychicky na tom inde, alebo ci som taka alebo onaka...rozumiete mi, vsak?

iwus93

zajuska má pravdu, lepšie by som to ani nanapísala, keď tam nie je normálny človek, tak kašli na nich, ja tiež moc nemám rada spolužiakov...asi 6-7 z 22 je tam normálnych a to sú len baby a jeden chalan..možno aj to hovorím veľa..je to ťažké neignorovať, ale nič ti iné nezostáva, mne sa to celkom darí ich ignorovať, tak to skús aj ty, je to ťažké, ale dá sa to

ShaulaThalit

Ja budem mat 17 za par mesiacov, a v triede nas je 28... Baby zaujimaju len hluposti, co si na seba oblecu, co je ten a henten zac, poohovaraju polovicu populacie a su happy...

Azuriitko

notka, donedávna som sa cítil rovnako, bo som prvý semester výšky musel spraviť 8 predmetov, pričom 5 bolo fest ťažkých, v druhom semestri 5 predmetov, pričom som na všetkých 5 skúšok mal 8 dní, bo som robil aj bakalárku. Myslel som na to už ako sa končil letný semester pred prázdninami, a nepúšťalo ma to ani na jeden deň. Najhoršie že som mal toho tak veľa mojou chybou, lebo som to pred tým trochu flákal. A dovtedy som za semester spravil najviac 4 skúšky takže som nemal super vyhliadky. Ale už som Bc. :D Urobil som čo sa dalo, a vyšlo to, akurát ma nezobrali na Inžiniera na odbor čo som chcel, tak si dám buď rok pauzu abo už ani na Ing. nepôjdem, akurát des že teraz sa nedá zohnať tak ľahko práca a to ešte ťažšie v mojom okolí, takže myslenie na školu vystriedalo myslenie na prácu :( ale už som sa s tým po toľkých rokoch naučil žiť :D

ShaulaThalit, v takýchto prípadoch je najlepšie skúsiť nájsť medzi spolužiakmi či s inej triedy nejakú spriaznenú dušu, kamoša či kamošku, ktorá ti bude rozumieť, a nebude sa k tebe chovať ako ostatní, možno to nieje ľahké nájsť niekoho takého, ale treba skúsiť, a potom to budeš mať omnoho lepšie. A mesiac je ešte dlhá doba, nemusíš sa ešte trápiť, ale času dosť aby si si premyslela ako sa pokúsiť, aby sa to zmenilo čo sa deje, alebo ako nájsť dobrého kamoša či kamošku.

zuzic

Shaula: ja ta chapem uplne najlepsie hadam zo vsetkych ludi na svete:D nenavidim moju skolu, nespravodlivych ucitelov, a protivnych spoluziakov ktori ma stale ponizuju a niekey to uz nezvladam a ani plac nepomoze a mam pocit ze vsetko je na nic a mam depku...do ktorej triedy chodis? ja to uz nezvladam to ublizovanie psychicke aj fyzicke obcas...

zajuska

Ked som chodila na ZS, ci SS tiez ma "deptali" tie ubiehajuce dni. No netreba si kazit este polovicu prazdnin myslienkami na skolu .. aj ked mozno mate blbych spoluziakov alebo kopu povinnosti spojenych so skolou. Tiez som nemala v triede kopu skvelych kamosiek, mozno tak 5 - 6 z 30tich ...ostatne boli namyslene pipky, ktorych zaujimali jedine diskoteky, alkohol a chalani...samozrejme, ze nas normalne holky ohovarali jedna radost. Dost ma to v tom case trapilo, ale zivot je taky .. vzdy sa pocas neho stretnes s ludmi, ktori ti jednoducho nebudu sediet, budu ta ohovarat, zavidiet ti .. Treba sa nad to povzniest, pretoze inak vas z toho trafi slak ... Sice aj mna kopu veci trapi (hlavne tych medziludskych) ale ozaj to treba vsetko brat " s rezervou", nepripustat si vsetko k srdcu.. Ked ta ohovaraju, treba sa len usmiat nad ich primitivnostou ... a ist dalej. V zivote pridu ovela horsie problemy, netreba sa hned "zdeptat" idiotmi v skole ..

notka, co sa tyka bakalarky, ja som ju absolvovala tento rok. Aj ked priznam, bolo to velmi narocne, ale to len preto, lebo som jej vypracovanie casto odkladala. Ale da sa to zvladnut. Aj ked ani ja som nemala kopu literatury .. musela som velmi vela hladat, same cisla, statistiky, grafy, vsetko skoro v angline (okrem teoretickej casti), ale ozaj to nie je take strasne. Vsetko sa da, len si treba spravne rozvrhnut cas. Staci, ak si uz zaciatkom septembra zacnes zhanat literaturu alebo uz koncom augusta...a cez semester uz zacat po veceroch postupne na nej pracovat - 1 - 2 hodinky denne a myslim si, ze to v stihnes v pohode ... Drzim prsty.

iwus93

a nie je tam nejaký normálny človek, ktorý sa s tebou normálne porozpráva? alebo nikdy ťa nezavolajú rozprávať sa s nimi cez prestávky?...akože koľko majú rokov keď ťa nepríjmu medzi seba?koľko je vás v triede?

ShaulaThalit

iwus93: neviem definovat svoj problem... ide len o to, ze ja som trosku inde ako oni, vzhladom k tomu, ze som si presla uz vselicim... nerozpravaju sa so mnou, ohovaraju, a to len preto, ze sa liecim z depresie a bulimie, a bola som aj na psychiatrii mesiac, a vlastne vsetci o tom vedeli... viem mat aj nadhlad, ale jednoducho chodim s nimi do triedy a je mi mizerne, ked sa vsetci spolu bavia, a ja sedim v kute v depresiach... vadia mi ich hlupe "inteligentne" debaty...
si vzdy tak hovorim, ze uz len kelimok s pivom im chyba...