Prirodna kozmetika - odporucania od priaznivcov

Príspevok v téme: Prirodna kozmetika - odporucania od priaznivcov
sway

Ahojte,chcem vymenit kozmeticke pripravky - hlavne tie,ktore pouzivam kazdy den (sprchove gely,mydla,telove mlieko,sampon,penu do kupela) za ine vyrobky na prirodnej baze.Doteraz som mala oblubene vyrobky od body basic-uzasne vonaju,ale ked som sa pozrela na obal-je to samy paraben.A po precitani par informacii sa sa mi to dost znechutilo.Prosim priaznivcov prirodnej kozmetiky o tipy na vyrobky-idealne by bolo,keby pekne vonali:-)

Eva333

používam kokosový olej z DM a je úžasný!! mám dosť problematickú pleť... večer si ho dám na vyrážky a ráno je pleť krajšia a bolestivé vyrážky zmiznú ♥ na odličovanie buď olivový olej alebo obrúsky Alverde s divokou ružou ... milujem, majú krásnu jemnú vôňu čaju

cena cena

je divne ze lacnej kozmetiky a bojime, ci nebude nejaka aušusová a draha sa nam zda zase nejaka velmi kvalitna. a pritom je to len o cene.

kiki na

kyttekat: viac ako 3 dni čakať na balík nebudeš, ak nebudú mať problém skompletizovať čo si si objednala alebo niečo podobné:) inak vo výpredaji maju teraz mangový kondicionér len za 130Sk, zase skvelá cena:)

RNG

cisty kokosovy olej nepotrebuje ziadne konzervanty. Treba si ho nanasat hned po sprche na vlhku pokozku, vtedu staci len velmi malicko a plet nezostane prilis mastna. Inac kokosovy olej vyborne prestupuje kozou a naozaj vyzivuje podkozne tkanivo, nie ako tzv "vyzivne kremy", ktore sa skladaju z chemikalii skodlivych pre vnutro tela(nejedle latky) a ked nedajboze prestupia cez kozu, tak telo zamoria.
Do kokosoveho oleja mozno pridat avokadovy,jojoba, vitamin E,vitamin C(tukorozpustna forma ester C palmitat) citricidal(2 kvapky na lyzicu oleja) rozne esencialne oleje(1-2 kvapky) na prijemnu vonu a antimikrobialnu cinnost(klincekovy, pomarancovy, citronovy, levandula, yanglang, ruzovy...)

efe

ja odporúčam alverde z DM, neznesiem takmer žiadnu kozmetiku pre alergiu a táto je jediná ktorá mi sadla. Aj ceny sú fajn. Ale asi treba skúšať, každý reaguje inak.

zuzmora

ja mám teraz mydlá a masáž.oleje z yamuna shop (tak je aj www stránka) a voňajú dokonale...čisto prírodné

sway

Tak bola som v tom obchodiku Lush.Pravdupovediac na internete vyzerali tie vecicky lakavejsie.Kupila som iba taky tuhy masazny olej,co je na 2 pouzitia a stal 200kc! - to je naozaj aj na mna moc na kazdodenne pouzivanie,ale bol prijemny.Potom taky scurb do kupela a to je asi vsetko,sprchove gely a mlieka mi nevonali.A dali mi vzorku masky na tvar,ktoru som vyskusala,ale zazrak nespravila:-))Ceny boli celkovo prehnane.Ten nobilis som nestihla,lebo bola burka,no kupila som este Alverde peeling s tym nastruhanym kokosom a ten bol vcelku OK a pri tejto kozmetike ma zase ceny prekvapili opacnym smerom - pripada mi to podozrivo lacne.Asi vyskusam nejaky stred,co by mohol byt ten nobilis.Dakujem za rady,popozeram zlozenie,kym nieco dalsie kupim:-)