manzel chce dalsie dieta, ja nie

Príspevok v téme: manzel chce dalsie dieta, ja nie
zuzula11

Pomozte niekto, neviem, ako dalej! Mam 35 rokov a dve deti vo veku 5 a 7 rokov, dievcatko a chlapceka. S manzelom sme povodne chceli 4 deti, ale po 5rocnej materskej dovolenke ma to preslo. Dari sa mi v praci, mam cas venovat sa detom ...Neberiem HAK, kombinujeme ratanie plodnych dni a prezervativ. Zatial nam to stale vyslo, pretoze mam pravidelny cyklus. Pred pol rokom sa vsak veci zmenili. Manzel odmieta pouzivat akukolvek ochranu, ze on chce babatko. Uz som dvakrat brala postkoitalnu HAK, lebo sme mali nechraneny styk, ked som bola na silnych liekoch. Velmi sa kvoli tomu hadame - budi ma v noci a ja v polospanku unavena neviem oponovat. Ak sa ohradim, napada ma s tym, ze ved co hrozne sa moze stat, ked vydata zena otehotnie ... Ja uz nechcem dietatko! Tie roky doma s detmi, samota, pribrate kila, k tomu prekonana bulimia ... Pradepodobne mam endometriozu (cakam na vysledky), vazne problemy so zlatou zilou, a neskutocne zle PMS. Jednoducho sa mi uz nechce sediet tri roky doma a vstavat 10x v noci k babatku. Co robit? Vzdy som bola proti HAK, ale zacinam uvazovat o injekcii (lieky by mi asi drahy zobral), no viem, ze ho tym vytocim ... Nejaka rada?

severanka

prosím vás, napísal tu už niekto tej feministke Sare1, že o sexe nerozhoduje LEN žena a o dieťa nerozhoduje LEN žena, ale taktiež sa na rozhodnutiach spolupodieľa AJ muž ?

ak ste jej to už napísali, tak pardón, že sa opakujem...

príjemnú debatu :D

darika

:::
bodkovana,to,ze tu my zeny piseme svoje nazory,su nase.To snad mozme ale nemusime sa za to nenavidiet.Mozno zajtra pomozes ty mne,ked bude treba,alebo sa zhodneme zase v inom.
Ale ked tu napise chlap,ktory pise v kazdej teme take vtakoviny,ze mam pocit,ze nerobi nic cele dni,len sedi za pocitacom (nechcem byt sprosta a vulgarna) a snazi sa vsade len zarypat,pretoze v jeho veku este nic nezazil,tak mne neostava nic ine,len napisat taku hlupost aku som napisala.Myslela som,ze ako zena ta to napadne o co tu islo.Len ho proste vytocit a ako vidim,ucel splneny.
Bodkovana,my sme s manzelom uz 9 rokov,a doteraz sa vieme zhodnut aj dohodnut.Zhanali sme dom,vybrali sme co bolo vhodnejsie jemu,kvoli praci.Mam urobit obed?Opytam sa na co ma chut.Chce si pozriet svoj program?Ja si idem citat.Su len veci,o ktorych ked som sa rozhodla ja,tak to zobral,pretoze je od rana do vecera v praci a vedel by,ze je to na mne.Sme mimo republiku,takze tu by bol velky problem mat dalsie babo.Aj ked to nie je vyhovorka,ale keby som ti ju vysvtlila,pochopila by si ma.A preto ma chape aj moj manzel.

schelby

radca laskavo neber moje meno do papule, ja si nevymyslam nijake dovody,nikde som na muzov ako celok- vstekych nekydala, tak laskavo daj pokoj, dobre moj zlaty? Nie som primitivna osoba, kazdy clovek je iny ale vy chlapi ste vztahovacni a myslite si ze ked clovek pise konkretny priklad alebo co, tak sa to tyka vsetkych. Neviem preco si o mna obtieras usta, ani sme spolu husi nepasli ani nekomunikovali, tak maj kusok slusnosti laskavo.!

:::

vravela som ze neapisem ale este toto musim co inkubator vymenili sme sa ja som to vzdala nema to vyznam ale co chcem je darike mas uzasneho muza ktoreho milujes tak to si ma sokla ako mne by ani nenapadlo napisat sak co odide ride dalsi to hovori za vsetko :-)len tolko

darika

inkubator-
ja tvoje prispevky poznam,ked si ty zmenis nick.Preco si ho stale menis?Mas nejaky problem?Ja si vlasy nefarbi.Mne ich farbi kazdy mesiac sukromny kadernik,ktory za mnou dochadza.Samozrejme,ze stojim stale pred zrkadlo,ved som krasna zena a chlapy sa za mnou blaznia.Co tam po mojom muzovi.On odide a pride dalsi.To je zivot.A nevarim.Naco?Tu su same fast food-y za par drobnych,takze dieta rovno zo skoly tam.

jedna

radca, ty si len mysli co chces, je to tvoj problem. ak normalna verbalna komunikacia s myslim, ze zrelym a svojpravnym partnerom nevedie k ziadnemu efektu, tak zena je ta, ktora je v prvom rade zodpovedna za svoje ciny a za svoje zdravie. chapes drahy???
zijeme v 21. storoci a ked si sa zenil z lasky (a nie z vypocitavosti, ze potrebujes v jej osobe pomocnicu do domacnosti a osobu, ktora ti poskytne servi okrem ineho aj sexualny) a svoju zenu respektujes ako rovnocenneho partnera, tak je to ok. ale je na case, aby sa o zene a jeho potrebach materstva vobec, rozhodovali chlapi, manzelia, poslanci,...