manzel chce dalsie dieta, ja nie

Príspevok v téme: manzel chce dalsie dieta, ja nie
zuzula11

Pomozte niekto, neviem, ako dalej! Mam 35 rokov a dve deti vo veku 5 a 7 rokov, dievcatko a chlapceka. S manzelom sme povodne chceli 4 deti, ale po 5rocnej materskej dovolenke ma to preslo. Dari sa mi v praci, mam cas venovat sa detom ...Neberiem HAK, kombinujeme ratanie plodnych dni a prezervativ. Zatial nam to stale vyslo, pretoze mam pravidelny cyklus. Pred pol rokom sa vsak veci zmenili. Manzel odmieta pouzivat akukolvek ochranu, ze on chce babatko. Uz som dvakrat brala postkoitalnu HAK, lebo sme mali nechraneny styk, ked som bola na silnych liekoch. Velmi sa kvoli tomu hadame - budi ma v noci a ja v polospanku unavena neviem oponovat. Ak sa ohradim, napada ma s tym, ze ved co hrozne sa moze stat, ked vydata zena otehotnie ... Ja uz nechcem dietatko! Tie roky doma s detmi, samota, pribrate kila, k tomu prekonana bulimia ... Pradepodobne mam endometriozu (cakam na vysledky), vazne problemy so zlatou zilou, a neskutocne zle PMS. Jednoducho sa mi uz nechce sediet tri roky doma a vstavat 10x v noci k babatku. Co robit? Vzdy som bola proti HAK, ale zacinam uvazovat o injekcii (lieky by mi asi drahy zobral), no viem, ze ho tym vytocim ... Nejaka rada?

zuzula11

Inkubator ... necudujem sa, ze mas uz tretiu zenu. Ocividne si zeny nevies cenit - a mozno si len trafil na take, o akych pises.

vikinaa

zuzula, je len na tebe ako sa s manzelom dohodnete. Mozeme ti tu radit, ale aj tak sa rozhodnes sama. HAK nie je potratova pilulka, ak sa teda bojis toho, zeby to zabilo plod...

vikinaa

Baby, ja sa cudujem, ze tu vobec pisete. Ja som sa povodne tiez chcela zapojit, ale vlastne nie je dovod nukat tu svoje nazory. Po prve si vobec neviem predstavit, ze chlap az tak velmi tuzi po potomkovi, ide zrejme o extrem, co ja poznam zo svojho okolia, vzdy s tym prisla prave zena za muzom. No a po druhe si neviem predstavit zit vo vztahu, kde sa dvaja nerespektuju, hlavne ked ide o tak dolezitu vec, akou je dieta.
darika, vsimla som si tvoje prispevky vo viacerych temach, si inteligentna zena a tvoje nazory su super, urcite vyplyvaju z toho, ze nezijes v SR, lebo ja mam take iste nazory (tiez zijem mimo), ale radsej ich neprezentujem, lebo som za ne bola mnohokrat zlyncovana, tak si len precitam zaujimavu temu a necham to byt...

zuzula11

Ahojte vsetci ...

Trvalo mi hodnu chvilu, kym som si presla vsetky vase reakcie - a niektore ma sokli. Zopar vysvetleni:

Sihabi - nemam medzery v znalostiach o antikoncepcii - studovala som biologiu - len som nikdy ziadnu nebrala a teoriu zo skoly som uz zabudla - mna zaujimali skusenosti. Som veriaca a prirodzene planovanie mi maximalne vyhovuje ... Tie uvahy o HAK boli ako konecne riesenia.

Inkubator - co dodat, si typek ... Neviem, kolko mas rokov, ale asi si toho vela este neprezil. Patris asi k tym, ktorym mamka vyperie, navari a vyzehli bez toho, aby si to vsimli - vidia vlastne mamu len vtedy, ked sa sprchuje a dava si makeup. Vsetky veci su pre teba samozrejmostou a uprimne lutujem tu zenu, ktora bude s tebou ... pokial nedozrejes.

Vsetci ostatni - naozaj to moze vyzerat, ze si v niektorych veciach odporujem. Manzel je starostlivy - fakt je, ze je s nami malo pocas tyzdna, ale vikendy si vyhradi vylucne pre rodinu. S dietatom zacal vtedy, ked mu ten znamy gynekolog povedal, ze ked chce dalsie, tak co najskor - ved uz mam 35. Myslim si, ze manzel si nie velmi uvedomuje, co tehotenstvo a porod a vsetko to potom obnasa - ja som mala preukrutne problemy so zlatou zilou po poslednom porode, teraz mam obratenu maternicu a velmi bolestivu menstruaciu. A este endometrioza ...Kedze som presla 5-rocnou bulimiou, bojim sa pribrat, priznam sa. Som rada, ze viem prijat seba aj jedlo.

Povedzte, som sebec? Vyslovene sa bojim tehotenstva. A naviac - obidve deti sa mi narodili v New Yorku, kde som mala super starostlivost. Tu ked pocujem tie historky z porodnic - strach a hroza. Nevravim ze vsade, ale tu u nas ... no nie!!!

Este vam napisem, co s stalo dnes. Bola som s drahym na obede a zastavil sa jeho kamos aj s manzelkou a 11mesacnou dcerkou. Oni ju cely cas nahanali po restauracii a zabavali, ako sa dalo. Na to moj manzel zahlasil, ze mat uz vacsie deti je vyhoda, lebo pri tom malom sa nemas cas ani otocit, stale si v strehu. Ten kamos este vravel, ze ako sa im mala budi, ze manzelka vstava aj 10x za noc,a niekedy musi aj on, aj ked ide rano do prace. To moj urobil prvu noc, ked som dosla z porodnice s prvym dietatom. Potom, ked bolo zle, spaval vedla v izbe. On naozaj maka v praci ...

Tento tyzden ma caka vazny rozhovor, ja viem. Nechcem ist na HAK. Pisala som, ze keby sa aj nieco stalo, ja to prijmem... Pre mna dar od Boha ... Ale ak by som si mohla zvolit, brala by som rodinnu pohodu, cas na deti, ktore uz mam, na spolocne hobby s manzelom atd.

Este raz - dakujem vsetkym. Zuzula

Ivka 1

Presne tak ako pise Silabi ak nechces mat kopec deti tak to zacni riesit cim skor HAK, DANOU....pripadne sa porad s gynekologom.

Ivka 1

Kazdy ma predsa pravo na zmenu nazoru.Ako muz ,tak aj zena. Manzelstvo by v prvom rade malo byt o dohode a porozumeni dvoch ludi. Nemalo by byt na
ukor ani jednej strany.Povinnosti v domacnosti a starostlivost by mali byt rozdelene medzi oboch mazelov rovnakou mierou. Zuzula 11 nepise o tom,ci jej manzel s detmi pomaha,ci sa im venuje,a ci jej v niecom doma pomoze.
Neskonci sa jeho zaujem o dalsie dieta pri jeho splodeni ? Akym pravom si ju dovoli budit zo spanku za ucelom uspokojenia svojich potrieb? Co by spravil keby to robila ona ?
Zuzula manzel chce aby si chodila do prace? Nevadi mu to? Neziarli na Tvojich kolegov v praci? Lebo aj to je niekedy riesenie manzelke narobit kopec deti aby nemala cas na "sprostosti" a bola nam uplne podriadena. Vsak muzi?

sihabi

Vobec sa cudujem, ze reagujete na toho inkubatora. Iba vas provokuje, sedi pri piva a bavi sa na vas ucet. Nakoniec je inkubator, t.j. je este nedozrety.
K veci. On chce mat viac deti a podla mna ich aj bude mat. Jeho pramalo zaujima nejaky problem, pocity a pod. jeho zeny. Milujuci partner este nie je vsetko. Takych som v zivote videla. To falosna laska.
Ona nechce brat anticop. Je veriaca. Takze nech sa pripravi kludne aj na pat On sa o to postara. dokonca aj to budenie v noci je premyslene. Vtedy sa da upiect najskor.
Takze ak skutocne nechces, zacni byt tvrda, uvedom si , ze manzel milujuci je aj rozumny a tolerantny a ty zacni vazne rozmyslat o anticop. Mas znacne vedomostne medzery.

doubledog

cela tato tema je o tom, ako ma muz akceptovat to, co chce zena
ak by jej muz nechcel dieta a ona hej, boli by tu prispevku o tom, ako sa ma on jej prisposobit.
nech sa deje cokolvek, prisposobit sa ma muz.
on si ju zobral s tym, ze chce velku rodinu, ako tak citam, aj ona to povodne chcela.
ona zmenila nazor, takze je vyhradne na nej, aby to riesila. je prirodzene, ze on chce v tom, co zacal, aj pokracovat.

naozaj je pravdiva veta, ktora sa hovori trochu ako vtip:
zena sice nevie, co chce, ale neprestane otravovat, kym to nedosiahne.

k tomu este taky moj osobny dodatok:
a v pripade, ze to nejde podla jej predstav, je na vine vzdy muz.

zeny, ako mozte cakat, ze vas budeme brat vazne a ze nam bude zalezat na tom, co chcete?