manzel chce dalsie dieta, ja nie

Príspevok v téme: manzel chce dalsie dieta, ja nie
zuzula11

Pomozte niekto, neviem, ako dalej! Mam 35 rokov a dve deti vo veku 5 a 7 rokov, dievcatko a chlapceka. S manzelom sme povodne chceli 4 deti, ale po 5rocnej materskej dovolenke ma to preslo. Dari sa mi v praci, mam cas venovat sa detom ...Neberiem HAK, kombinujeme ratanie plodnych dni a prezervativ. Zatial nam to stale vyslo, pretoze mam pravidelny cyklus. Pred pol rokom sa vsak veci zmenili. Manzel odmieta pouzivat akukolvek ochranu, ze on chce babatko. Uz som dvakrat brala postkoitalnu HAK, lebo sme mali nechraneny styk, ked som bola na silnych liekoch. Velmi sa kvoli tomu hadame - budi ma v noci a ja v polospanku unavena neviem oponovat. Ak sa ohradim, napada ma s tym, ze ved co hrozne sa moze stat, ked vydata zena otehotnie ... Ja uz nechcem dietatko! Tie roky doma s detmi, samota, pribrate kila, k tomu prekonana bulimia ... Pradepodobne mam endometriozu (cakam na vysledky), vazne problemy so zlatou zilou, a neskutocne zle PMS. Jednoducho sa mi uz nechce sediet tri roky doma a vstavat 10x v noci k babatku. Co robit? Vzdy som bola proti HAK, ale zacinam uvazovat o injekcii (lieky by mi asi drahy zobral), no viem, ze ho tym vytocim ... Nejaka rada?

schelby

a este k tomu ze ju nuti, tak citaj medzi riadkami, zakazuje jej akukolvek antikoncepciu, odmieta si brat kondom, to nie je nutenie. Ona chce aby pouzival kondom napriklad a on ho na just nebude pouzivat. ved to je chore nemyslis? A ze by jej vzal tabletky? Povedal kamosovi, ze chce dieta a ten jej to vyhadzuje na oci? Mozno to nie je nutenie z norom od krkom,ale je to forma psychickeho natlaku!

schelby

inkubator ako ti to mam napisat? ja som nikde nepisala ze muz musi respektovat zenu, napis mi kde som to pisala! citujem: "Odhliadnuc od tohto faktu, si myslim ak jeden alebo druhy z partnerov nechce dieta tak ten druhy to musi respektovat- myslim ze som sa vyjadrila jasne, to znamena ze ci je ten partner ktory chce dieta muz a nechce zena,alebo naopak, stale sa musia respektovat, vidis zase prekrucas, si konfliktny clovek, a neviem preco stale musis rypat, uz mi to fakt ide na nervy lebo robis zo mna primitivnu kravu a to nemam rada.

schelby

::: ja by som sa ta chcela opytat co je v tomto pripade kompromis? V tomto pripade bud to dieta bude,alebo nebude. Nie je to ako, ked sa s niekym chces stretnut o 10 a on o 12, tak urobite kompromis a stretnete sa o 11. Viem ze to zlahcujem teraz na tom primitivnom priklade. Len nechapem co s atu riesi, ked ona nechce dalsie dieta, tak ho nechce, vie velmi dobre preco a partner by ju mal respektovat pokial mu udala normalne dovody. Uz aj to, ze nechce byt napriklad na materskej je dovod. Moze sa realizovat aj v praci, nema povinnost byt roky domas detmi.

inkubator

Schelby,

kde vidis napisane, ze ju manzel nuti? Ja to nikde nevidim.

Je zaujimave, ze vytah vidis tak, ze muz musi respektovat zenu. Podla mna je to skor o kompromise a respektovat sa musia obidvaja.

schelby

inkubator nehraj sa so slovickami, hej? Ak si narazal na vetu, ze chlapi su vztahovacni, tak vies velmi dobre koho som myslela. Uz som ti vysvetlovala, ze nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ale ty musis stale rypat, neviem preco nemozes s ludmi normalne vychadzat a iba utocit, to ta to bavi? Nemam rada ak mi niekto vklada do ust slova ktore som povedala a napada to co som napisala, pritom kazdy inteligentny clovek pochopi ako to bolo myslene. Asi si nezazil zeny ktore su fakt proti muzom- vsetkym na tejto planete. Ale nebudem sa s tebou hadat, nema to vyznam.

:::

ako som uz pisala dobry vzah je aj o kompromisoch ja netvrdim ze muzi su sväty su to riadny diabli niektory ale ja verim tomu ze zuzula ma doma milujuceho muza a staci len najst ten kompromis aj to viem ze je vela muzov ktory si zo zeny urobia sluzku kolkych poznam ale je to chyba tej zeny ked sa da ale nie kazdy je taky hajzel

schelby

a ked uz som tu tak sa vyjadrim k teme. Takze prva vec je ze uz maju 2 deti- cize nie su bez deti, to je podla mna dost dolezity fakt. Takze manzel nemoze povedat, ze ona mu deti dat nechce. Dieta je zalezitostou oboch partnerov, sic eje pravda, ze na muzovi je ta prijemnejsia cast a zena ho musi vynosit aj porodit. Odhliadnuc od tohto faktu, si myslim ak jeden alebo druhy z partnerov nechce dieta tak ten druhy to musi respektovat. Nic sa neda robit, ale kazdy mae slobodnu volu a mal by tam byt respekt. Ak sa na dieta niekto uz (alebo aj este) neciti, ten druhy nema pravo ho do toho nutit. Nemyslim si, ze by sem zuzula pisala, len tak z volneho casu. A s tym, ze ju muz neznasilnuje- ano neznasilnuje, ved preco by sa s nim nemilovala, ked to chce? Ale nepaci s ami ze jej brani v akejkolvek antikoncepcii, nie je to spravne a tym padom ju nerespketuje.