starostlivost o maciatko

Príspevok v téme: starostlivost o maciatko
mary_anne

ahojte.mame doma maleho perzskeho kocurika, stvrty den. ma 6 tyzdnov. chcem sa spytat, co vsetko ste riesili a ako s jeho vychovou a starostlivostou?
co som prekvapena, pouziva pekne zachod. ale ma hnacku, je to mozne zo stresu? ze bol odluceny od svojho domova, surodencov a teraz je inde a dokonca vnutri a nie vonku,ako pred tym? a stale len mnauka..
je sice pravda,ze som mu na zaciatku dala konzervu pre dospele macky,zeby aj z toho?a aj papa granule,co nie su priamo pre maciatka. ale vcera som mu uz kupila whiskas pre maciatka,tak hadam bude lepsie. a co sa tyka travy? ako ste to riesili ti, co mate macicku vnutri? ja mu trham travu vonku, no nechce mi ju takto papat. aj som s nim bola na prechadzku, no bal sa este..
viete mi poradit nejake tipy a triky ako si ho dobre naucit? dakujem pekne. :o)

vevericka

no ak maju mesiac uz mozu aj pevnu stravu aspon troska, takze kup granule pre male maciatka, ale este stravu dolpnaj mliekom, ak ho nebudu vediet pit same..treba "kojit" bud striekackou bez ihly, alebo sa da kupit "kojenecka" flaska pre male zvieratka..je dostat kupit specialne macacie mlieko (ma upravene zlozenie, daju sa aj praskove(nieco ako sunar), ak su v krabici nezabudni im pridat misku s pieskom, aby sa mali, kde vyprazdnit, ak sa nebudu vediet vyprazdnit same..treba zobrat toaletak a jemne nim masirovat bruska..vyprazdnia sa, vela stastia

katuš

Proím mohli by ste mi poradiť.Naša mačka sa okotila a má štyri malé 1.mesačné mačičky.Mama sa na ne vykašľala a ešte nevedia ani papať. Neviem čo im mám dávať papať ako im mám dávať papať cez čo atď...prosím poradte mi..

LEXI PRIXI

AK MATE DOMA MACIATKO MLADSIE AKO 3-2 MESIACE TAK VAM RADIM IST SNIM HNED PRVI DEN K VETERINAROVI.AK MACA UZ 3-4 DNI NEKAKA TAK TO ZNAMENA ZEMA BUD ZAPCHU OD NEJAKEHO TVRDEHO JEDLA ALEBO JEDLA VELA MLIECNEHO JEDLA.ZAPCHU MOZTE VYRIESIT KASOU EKRUPICNOU.AK MATE DOMA NAJDENE MACIATKO TREBA ZISTIT CI NIEJE CHORE TAK ZE MU STOJI SRST HORE A MA HNIS NA OCKACH.

NUFACIK

JA MAM MESACNE MACIATKO A KED SME VONKU A VIDIME MACKU STALE BEZI ZA NOU A MNAUCI.JEDEN KOCUR JU UHRIZOL DO LABKI.

lulu723

Ahojte mam velke obavy o nase 4 maciatka,ktore maju 2 tyzdne.dnes rano teda ako kazde rano sme pustili nasu macku von/byvame v rodinnom dome,ale koli maciatkam ju mavame cez noc zavretu/no a doteraz sa nevratila k nim a uz su dost hladne stale mnaukaju a je mi ich strasne luto.aj som ju videla u susedov vo dvore,ale bol tam este pri nej nejaky kocur a nejavila zaujem o mnaukajuce maciatka.teraz neviem ci sa vrati,alebo co.a ani neviem co im mam dat papat a ako a kde to vsetko mam kupit.bojim sa o ne.dakujem za rady

pre ja_ona

Macicka moze byt kastrovana najlepsie vo veku 5-6 mesiacov.Ak vsak ma maciatka treba pockat,kym maciatka odstavi a kym jej skonci laktacia.
U kocura -k zakroku by sa malo pristupit az ked je kocur dospely,t.j. vo veku najmenej 1 roku.Ak das vykastrovat kocura skor ako telesne dospeje t.j.vo veku najmenej 1 roku,bude o par rokov trpiet na mocove kamene len preto,lebo mocova trubica sa nemala cas dostatocne vyvinut a rozsirit.

ja_ona

ja mam doma jednu rocnu macku ktora predvcerom porodila, a este dve 3 mesacne maciatka, chceme ich dat vykarstovat vsetkych troch no neviem ci uz mozu ist .... neviete mi niekto poradit? Dakujem

allica

ďakujem, ja viem, že sa to sem možno nehodilo davať, ale keď je teraz všade toľko mačičiek, tak len ťažko sa mi zháňa niekto s dobrým srdiečkom, čo by mal o ne záujem. Napriek tomu verím, že existujem a chcem, aby nedopadli na ulici alebo tak pod... mačička (mamina) je z utulku, brala som ho ako kastrovaneho kocurika a teraz vysvitlo že je nekastrovaná mačička. Takže teraz ju čaka sterilizacia, ale najskor musí už drobcov odchovať. Takže ak by fakt niekto mohol pomôcť, budem veeeeeľmi vďačná!!!!!! :D