Psoriaza - zmiernovanie priznakov, liecba

vlkAelf

ahoj

takze pomaly - treba hlavne pokoj a trpezlivost
kazdy clovek ma v sebe sebaliecebny proces a schopnost uzdravit sa z kazdej choroby

takze za prve

1. Netreba verit ziadnym zazracnym sarlatanom , ani ziadnym zazracnym mastickám tie chorobu nevyliecia
treba si uvedomit ze niekto chce zbohatnut na inom nestastti

2.Kremy a maste mozu zjemnit pokozku a lozisko potom nema nejaku dobu supiny
vsetky tieto veci ako More + slnko + masticky to vsetko su len bocné a pomocne látky ktore zmiernuju nasledky ochorenia
Lekar sa vam bude snazit nahovorit ze ten liek vam pomoze / lebo okolo liekou je biznis /
Mne pomohol akurat Belosalic , ale skutocnu liecbu treba hladat skutocne inde ako v " zazracnych mastickach "

3.treba si uvedomit ze ochorenie nieje TREST BOZI ale je to vlastne DAR
ja som si cezto ochorenie uvedomil , ze asi nemam spravnu zivotospravu
a kebyze neochoriem na psoriazu tak , nezdravo zijem dodnes a ktovie mozno by ma v 40 ciatich zabilo nieco ine

Tolko nazaciatok ...

Psoriaza je ochorenie VNUTRA to znamena ze PECEN + CREVA a mozno aj ine organy su PRETOXIKOVANE
telo sa nema uz ako bránit a preto bunky zosalely a po tele sa tvoria supiny
telo sa zbavuje odpadu cez kozu PRETO LIECIT TELO KREMOM JE ZBYTOCNE kedze trpi vnutrajsok

Takze ak sa chces vyliecit musis mi najprv doverovat
Chce to cas - MINIMALNE 1 rok
1 rok obetovat pre liecbu a ak potom neuvidis vysledky tak mi mozez vynadat !

1.V prvom rade musis prestat FAJCIT /najdolezitejsi krok - pokial neprestanes fajcit nic sa nezmeni /
ja nefajcim 6 rokov nemam ani jedno psoriaticke lozisko a predtym som bol cely posipany
a niekedy staci ze som len nejaky cas v zafajcenom prostredi a uz pozorujem po par dnoch male bodky po celom tele /presne tak prepukla psoriaza /

2.Minimalizovat alkohol na minimum / ja uz nepijem vobec - ale dolezitejsie je prestat fajcit /

3.Prejst na vegetariansku stravu a snazit sa dietovat z casu na cas
vegetarianska strava nieje nutnost ale pomoze

4.Dolezitejsieje Absolutne prestat pit mlieko , mliecne vyrobky + syry

5.Snazit sa nebyt obezny a sportovat behavat

6. kazdy den jest kusok cesnaku aj ked cloveku smrdi z ust potom ale cesnak vela pomaha a treba aj nasilu ho jest

7.ako posledny bod je Ten bod ktory sa uvadza vatcsinou ako prvy a to su tie masticky + slnko / nie umele /

ak tieto body budes dodrziavat jeden rok Potom sam uvidis ze nebudes mat ani jedno lozisko

Telo sa ti podakuje a obdaruje ta a ty sam budes stastny z toho a pokracovat v tom

POZOR !
ak sa clovek po roku vrati opat k nezdravemu stylu zivotnemu tak sa ochorenie zrejme vráti
ja som dlhe roky bez loziska psoriazi a ked mi vide niekde na tele mala cervena bodka tak viem , ze som asi zjedol nieco zléé alebo som sa nadychal niekde pasivne cigariet

prajem vela zdravie a budem rád ak ti to pomohlo
ktovie mozno toto je moje poslanie pomáhat
ps: gramatika mi nikdy nesla

akekolvek info : vlkAelf@atlas.cz

robím to zadarmo a pre vás ludia

bosorkam

ahojte, práve som vyskúšala nový produkt na trhu, masť golden ointment z golden yaccy. pomáha na psoriázu aj ine dermatolog. problémy, syn ma ekzémy ja miernu psoriázu. . pekne zvláčňuje, a hydratuje suche miesta. je možne ju ziskať na str. lieciveprodukty.sk a dokonca som čitala na ich str. na FB že ziskate zdarma jednu ak im pošlete potom info pisomne ako a či vam pomohla masť.

glorinka

veľmi dobre zaberajú aj Skin Salvation Purepotions, 100% prírodná masť, žiadna chémia, na Slovensku sa momentálne dá kúpiť len na ekzemyprirodou.sk

ISD

Co pomohlo mne:
- zrusil som kortikoidne maste, uzival som ich len zo zaciatku ked to bolo najhorsie
- Konopna kozmetika CutisHelp na psoriazu (mast + krem, prip. aj sampon)
- koloidne striebro, koncentracia striebra min. 15 ppm-20 ppm (DrJuice Co., Altermedic) (pit - 30 s nechat v ustach az tak prehltnut + postrekovat kozu) - tu vam budu v lek. tvrdit, ze nie je na vnut. pouzitie, ale to nie je pravda, je to len vyhlaska v EU od 2011 lebo farmaceut. giganti zistili ze naozaj pomaha. Mimo EU to obmedzenie neplati
- kupele a potieranie koze s roztokom soli z mrtveho mora (Kawar)
- Šaratica - 1 glg na lačno
- tabletky chlorela BIO, alebo chlorela + spirulina (Kompava, Jamieson)
- omega-3 kyseliny v tabletkach (Jamieson)
- aloe vera gel 92 a viac % (kura 3x 1L davky) - na lacno
- olivovy panesky olej - 1 pol. lyzica denne (s kuskom chleba lebo sam stipe)
- vela zeleniny a ovocia z nasej klimy (ziadne citrusy)
- zeleninove stavy (Breussova - cvikla, mrkva, zeler, redkvicka, zemiak)
- ziadne (!) sladkosti, cukor, kolace, dzemy, sladke vody
- skoro ziadne biele a kysnute pecivo (zrozdie), len celozrne, spaldove
- ziadne salamy, sunky, udeniny, tmave maso (bravcove, hovadzie), konzervy
- obmedzit alkohol, kavu
- max. obmedzit potraviny s konzervantami
- rakytnikovy caj (3-4x tyzdenne)
- spaldova instant. kava s cikorkou (Biolinie) v mlieku (Kaufland)
- dat si doporiadku imunitu
- sportovat
- eliminovat stres (!) a nervy
- usmievat sa, aspon vecer ked zaspavate :)

Ked to tak spatne hodnotim, tak v podstate treba odkyslit a detoxikovat organizmus a obmedzit stres.
soluna.sk
soluna.sk

drzte sa

Slavo

Macko_28

Dobry den, chcel by som sa podelit o moju skusenost so psoriazou ktorou trpim cca 10 rokov, pravidelne chodim ku koznemu lekarovi a pravidelne s malou obmenou tie iste maste a vysledok ziaden :(
Az teraz mi moja nova kolegyna v praci poradila SKIN-CAP, je to spray, aj sampon, nehradi ho ziadna poistovna, ale po 3 tyzdnoch nemam po psoriaze ziadne znamky. (ja som pouzival len spray) Cena jedneho 200 ml spreju je cca 35,-€, ale niektore lekarne ho maju aj za 45,-€ takze je asi dobre sa informovat co kde stoji, pre niektorych ludi je to dost penazi.

TinaM

Mam psoriazu vo vlasoch, lekarka mi predpisala locoid 0,1%-cize mast. Velmi mi pomaha, ale ma to jeden hacik. To,ze od masti su mastne vlasy, to je pochopitelne.Problem vsak je, ze ani po 10-tich umytiach vlasov sa mi neodmastia a takto sa existovat neda. Neviete mi poradit, cim si vlasy umyvat,aby sa odmastili, ale aby som si nepodrazdila pokozku?

steparik

Z Maroka nosim znamym arganovy olej a mam len dobre referencie nan. Nakolko ho nosievam len 3/4 roka, neviem 100% povedat, ci lieci dlhodobo, ale na 1000% zmiernuje priznaky.

Magy

ericaalex - mozno sa budem opakovat, ale spytam sa: skusala si dlhodobo uzivat Nizoral?
Je to sice sampon, ale podstatna je jeho aktivna zlozka, ketokonazol. na slovensku bohuzial mydlo Canzol nie je mozne kupit.

ericaalex

ahojte vsetci...
ja mam psoriazu uz niekolko rokov, uz to pomaly ani nesledujem... na laktoch a kolenach a hrozne svrbi. v zime to bolo lepsie, ale akonahle sa oteplilo, je to tu opat. ku koznej s tym uz nechodim, aj tak to nepomaha...uvadza sa tu kadeco, od saratice, cez biorezonanciu a detoxikacie. mlieko nepijem, ale jogurty mam rada. viete mi poradit, ci sa musim aj tych zbavit? maso tiez nejem, som vegetarianka uz roky. uzivam len vitaminy, mineraly a zacala som pit acai berry na detoxikaciu organizmu. skusala som aj 99% aloe vera mast, pouzivam mydlo z mrtveho mora, ale nic. ak viete niekto nieco, poradte....dakujem krasne