Hygiena a piercing/rizika piercingov

QUICCA

slawčiik-co sa tyka pirsu v nose: ked sa uplne zahoji, tak az vtedy si tam daj radsej striebro, lebo sa ti to moze casti zapalit, potom by sa ti poriadne nezahojil, a okolo pirsu by sa ti urobila taka hrcka, ktora by ti zmizla az 3 tyzdne po vybrati..Pozor na to

QUICCA

Slawčiik- Ked ti striebro robi problem, nenechavaj si ho, vyber ho, lebo otvorene rany su u niektorych ludi zvlast problematicke..Chirurgicka ocel, alebo bioplast..Ked sa zahoji uplne, mozes si tam dat aj strieborny..

QUICCA

to afi: snakebites..no..hojenie je tak 2-2,ť tyzdna viac nie, nejedavas mliecne vyrobky, koli kvasu, ktory sa utvori vo vpichu. Financne to nieje na hygienu az take narocne, staci JOX, alebo kazdy druhy den,prvy tyzden. Jox po kazdom jedle, len naozaj sa neoplati prvy tyzden fajcit, lebo len to prinasa viacej problemov-hlavne mentolove Petry..Takze ak fajcis, prvych 5-6 dni radsej nefajci.

QUICCA

to nessa: piercing do pupka sa hoji az pol roka, a sperk je mozne vymenit si az po roku, tak s nim nemanipuluj sama, lebo si mozes poskodit vazivo okolo vpichu, a bud ti vypadne, alebo sa to zapali, a to sa hoji podstatne horsie..

QUICCA

V nose sa kamaratke hojil velmi dlho - za takych 5 tyzdnov ho este stale zahojeny..
Co sa tyka prepichnuteho ucha, hojenie je podla miesta vpichu, ale ak si na to citliva, davaj pozor, aby si si pri prepichovani sama, neprepichla nejaku cievku dolezitu, alebo nerv..Inak pri spodu sa hoji najrychlejsie, v strede 3-4 tyzdne a v chrupavke tak 2-3 tyzdne..

wladis

nessa...ahoj nebojsa to s toho urcite nebudes mat..pretoze moja sesternica ma uz piercing dlho v pupku...ono tam to je take ze sa to hoji ako chce..na zaciatku nic a po pol roku bude hnisat a potom zase a zase ano ono to je dlhodoba zalezitost..a tie sprostosti ani na ne never...nebojsa vsetko casom bude ok:))....

wladis

Garbo...ja mam piercing v brade uz rok a vobec nezavadzia ani na zaciatku ani teraz to si zvyknes a von si ho nedavaj bo to ta este bude bolet...

Afi

Ja si idem at snake bites ...take gulicky len sa chcem opytat na hygienu a kolko by stali tie veci a ptm kolko by ma vysiel bioplast ??dva kusy?

nessa

Ahojky...prosim vas,ja mam presne opacny problem ako vacsina z vas...nasi mi nechceli dovolit dat si piercing do pupku,no nakoniec to vyslo a povolili.Teraz ho uz mam od maja...teda nejake tie 4mesiace..vsetko bolo ok,dalo sa prezit..na piercing som si uplne zvykla..vobec mi nevadi..ani niekedy nevnimam ze ho mam...len ma zacal trosku trapit,pretoze nie je este uplne zahojeny..vrchna dierka ano ale ta spodna nie..trosku hnisa..nie ako na zaciatku..ale najdem si po dni takee..zoschnute ako chrastu..zacala somm si robit starosti,pretoze som od vela ludi pocula,ze sa im neprijal..alebo som citala,ze jednej babe zacali vypadavat vlasy a potom zistili,ze to z neho...dalsia zase zacala priberat rapidne a nevedeli jej pomoct...uz sa tak bojim,ze nvm co robit..uvazujem nad tym,ze ho vyberiem...ale neviem co robit..nechcem sa ho vzdat no bojim sa..minnule som si vsimla,ze mi hrozne zacali vzpadavt vlasy..vyberam si niekedy az chumace pri sprchovani a pritom mi nikdy predtym nevypadavali....prosim vas POMOZTE MI SOM BEZRADNA:((