Hygiena a piercing/rizika piercingov

mrs.x

4 mesiace mám pierc v pupku a týždeň v jazyku, pupok je už zahojený a jazyk viacej menej tiež, máte nejaké otázky ohladne toho? nikdy som nemala žiadne komplikácie a rada pomôžem

kocuriQ

mam pirsing nad perou a dozvedela som sa ze v zime to nieje dobre ze sa na tom mieste moze stat opuchlila ...je to pravda?

Žaňulka

Ahojte... chcela by som sa spytat ake su rizika ked si dam pearcing do jazyka??... mozem dostat neaku chorobu alebo nieco??? ... dakujem za skoru odpoved :)

paba

ak ta neboli okolie piercingu, proste tam, kde to mas prepichnute, tak to skor bude nejaka choroba a asi to nesuvisi s prepichnutym tragusom...

,.,

ahojte ,prednedavnom som si bola dat prebit tragus,vobec to nebolelo ale teraz ma velmi boli líce a aj ucho a nemam to zahisané ani napuchnuté,neviete mi niekto povedat prečo?

Leanti1234

RIZIKA A STAROSTLIVOST O PIERCINGY
1.riziko je len jedno zapali sa vam to a nebude sa to chcet dlhu dobu hojit.. tak 2 mesiace to ale nevzdavajte...
2.prepichnutie urcite trochu boli ale da sa to prezit ked to chcete...a tiez to zavisi od vasho prahu bolesti niekdo ho ma nizky niekdo vysoky a niekomu uplne chyba:D
3.hnisanie patri k hojeniu..je toto biele ako to opisujete ale moze mat aj inu farbu:Dtakze sa nebojte ked vam ztoho bude nieco vytekat ani ked sa vam budu tvorit pritom take gulicky je to vpohode ...staci sa oto starat
4.deti pod 18 musia ist na piercing s rodicmi vacsinou:Dale malo by to tak byt!
5.osetrenie...pupik-umyvat ale nekupat sa! lebo sa vam to nebude hojit..staci raz denne netreba to prehanat..po umyti vysusit liehom(moj osobny typ - borovicka je najlepsia;P)
nad perou, pod perou, brada alebo jazyk-rano a vecer ustna voda a zvonka treba cistit usnymi kvapkami raz denne
(pre jazyk to samozrejme neplatí)
v nosi ani v oboci nemam takze nebudem zbytocne radit blbosti:Ptreba sa informovat v salone kde vam to budu robit!
6.a deti len si to prosim vas neprepichujte sami alebo niekym neskusenym mozte mat ztoho rozne infekcie a pod. a to ze niekto powie ze nemu sa ztoho nic nestalo nemusi platit pre vas!!!

Grace159

popking...lepsie je ist do salona..su to skuseny ludia a chirurg nevie ako presne ti to prepichnut...nemozes fajcit ani pit kavu asi mesiac..alebo skor povedane az kym sa ti to nezahoji a cistit urcite ustnou vodou

Grace159

má to len jedno riziko a to že sa ti to môže zapáliť ...ked sa o to budeš starať nemáš žiadny problém!...piercing v pupíku stačí každý deň raz umyť (ked sa sprchuješ, nesmieš sa kúpať) po umytí vysušiť liehom (doporučujem borovičkou, lebo viac%centný lieh už pekne štípe:)...bude ti to hnisať asi dva mesiace a potom sa už môžeš aj kúpať:)

neOnča

ako to tu takto od začiatku citam skro stale tie iste otazky boze sak si to apson precitajte od zacatku a ne stale dookola premielat otazky ci to boli kde to boli a tak.....a komu sa pierce nepacia tak naco sem chodite pisat sprostosti a otravovat? si myslite ze ste zaujimavy ked nekto neco potrebuje surne sa opytat a vy hned nejaku chujovinu odpisete..ach jaj kam to vsetko speje..=DDDDa poradim vam ked si idete prepichovat sami..apson po lhodinku si na tom mieste (lepsie brada nos,obočie alebo uši)nechajte nieco mrazene.......nebudete to ani citit ze ste si to prepichli.....ja mam tak prepichnute uši a problemy som s nimi nemala žiadne a som spokojna..=)))..keby ste daco potrebovali napiste na email..tak cawtee,,xDDD

popking

Cavte chcel by som vediet nazory na pierc v jazyku chcel by som si uz dat... tak keby ste mi napisali ti skuseny ci je lepsie ist ku chirurgovy alebo do salonu? a ci mozem zo zaciatku pit kavu alebo fajcit cigarety ?? a ako sa to cisti? je na to nejaky dezinfikacny prostriedok?? dakujem za odpovede