Hygiena a piercing/rizika piercingov

*****

ahojte tak aj sa k vám pridám no piercing nemám v jazyku, ale v pupku už to budú 3roky.Zo začiatku to aj bolelo aj hnisalo, ale teraz to už ani nevnímam, že ho mám a priateľovi sa veľmi páči. Dávam si ho dole iba keď idem do solária. Inak keď ti ho dajú môžeš si zakúpiť priamo v štúdiu aj takú masť proti hnisaniu alebo niečo z lekárne. No určite sa to zahojí. papa

mirkaaa

Cawte ludia....ja len, ze mam piercing v jazyku a moc moc moc ho milujem.jasne, ze som si pretrpela ako kazdy, s jedlom, opuchnutymi ustami,suslanim, ale to asi kazdy...len som bola u zubarky a ta mi vravela to stare zname o sklovine, ale povedala mi,ze ma skusenosti s rakovinou jazyka a dost nan vplyva piercing.tak neviete, co je na tom pravdy ???

enča

čaute... už asi týždeň mám pierc v jazyku... Všetko je v pohode len by ma zaujímalo ako sa o ňho mám starať... myslím tým dlhodobo... jasnačka že teraz mám na to takú hovadinu ale to je proti zápalom... a tak sa vás chcem opýtať čo mám používať ako bežnú starostlivosť o pierc všeobecne.... aj pupok... dopredu dik za infošky

cica

ahojky ja som si dala piercing do jazyka pred týždnom aj par dni to už bude...a proste vsetko je v pohode aj zahojenie a tak...len som si vsimla ze sa mi hornia dierka trochu roztiahla tým ze sa mi piercing hybe do predu....myslite si ze sa mi to da do poriadku a sa mi to zahoji?

martinka222

cawkoo aj ja ma piercing v jazyku je tu supisss..odporucam:D aj ked prve dva tydne u niekoho en jeden som mala dost napuxnuty jazyk a suslala som:D ale v pohodkeeee urcite si to dajte a nenexajte sa odhovorit paa:D

diablica

JA SOM SI SAMA PREPICHOVALA USI ZICHERKOU KTORU SOM TAM POTOM NOSILA. VOBEC TO NEBOLI. MAM NA NA USIACH DOKOOPY 9 NAUSNIC A NIC MI ANI NEHNISALO. NEMUSITE SA TOHO VOBEC BAT. TERAZ ASI PRED 2 TYZDNAMI SOM SI PREPICHLA PUPOK LEKARSKOU IHLOU-RUZOVOU A TIEZ TO NEBOLI.LEN SOM TAM NOSILA 3 DNI KRUZOK-NAUSNICU , LEBO SA MI TAM NORMALNY PIERCING NEDAL PREPCHAT BO BOL MOC HRUBY. NO OKOLIE SOM MALA CERVENE A HNISALO TO. AKO SOM SI VYMENILA ZA OCEL TAK TERAZ JE TO UZ V POHODE. A NICIM SOM SI TO NEDEZINFIKOVALA. NEBOLI TO SKUSTE TO :))

ivankaaaaa

pre veronicamars
ahooj..po dlhom strastne dlhom odhodlavani som si pred priblizne mesiacom dala piercing do bruska...ked som si cela dat tiez som vsade mozne pytala sa ci to boli a tak niekto hovoril ano iny nie..vies to je rozne...mna to bolelo ale nie az tak velmi musis sa trosku prekonat...a ja as bojim aj obycanej injekcie a to strastne takze ked mna uz to taaaak velmi nebolelo tak teba tiez ne..urcite ver mi:)..vies ja som sa odhodlala a som velmi rada...skus to uvidis...ja som si to spociatku cistila 3x denne 60%liehom(z lekarne)ale vysusa to takze teraz uz len 2x...a pravidelne umyvam antibakterialnym mydlom protex...davam pozor aby som ho niekde nezatrhla...a ked cvicim tak pouzivam leukoplast..a vobe cmi to nehnisa ani mi nic z toho nevytekalo..len sa musis poriadne stara...a odporucam pre lepsie hojenie uzivat vitamin C a zinok..mne ot pomaha..ked ete nieco tak nick na azete ivka_92 kludne napis vlemi rada pomozem:)...a neeboj daj si:)paa...sorry ze take dlhe ale cem pomoct:)

ewinqa

veronicamars:
NO AHOJ
no ja maam piercing v pupku asi tak pred tyzdnom som si dala urobit a boli to wellmi....a ked ti ho telo neprijme ako mojej sesternici tak ti ho vytlaci von a budes to mat nie pekne...ako keby rozrezany pupok na 2 casti ...ale to podla toho ako ti ho telo priijmee.....ak sa chces spytat viacej napis na pokec .... angie281

wewuska

caute ludia :D ja mam piercing v brade a je to super...kamoska mi to prepichovala ale nemali sme kanylu /bo v KE daco zohnat je horor/ ta mito robila len takou ihlou,nie na sitie ale viete jakou....no a kym tam najebala potom nausnicu ta to kusa bolelo ale samotne prepichnutie nie :)) mam ho 4 dni a mam napuchnutu peru dokonca mi ta malicka gulicka co mam ide dnuka do masa...ale da sa to prezit,cistim si to joxom a vodou so solov...netreba fajcit a ked uz tak si to treba hned vyplachnut usznou vodou...a este nieco na opuch je dobre nieco studene najlepsie lad :)) tesim sa ked mi to odpuchne...potom si dam kruzok :D takze ten kto je pevne rozhodnuty pre piercing nech sa paci...drzim palce :D je to pecka

patula

ahojte prosim ake je riziko ked si chcem dat piercing do nosa???lebo som pocula ze tam je zakoncenych strasne vela nervov a neviem ci mam tomu verit...pls ake je to riziko?