keď nestačí materské mlieko

Príspevok v téme: keď nestačí materské mlieko
marienka40

Ahojte mamičky, sesternica má malého 6 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčí. Pomaly rozmýšľa nad prikrmovaním, pretože malý si pýta stále viac a viac a jej mlieko mu už nestačí. Nejaká známa jej vravela o umelom mlieku, ktoré má probiotiká a špeciálnym procesom upravené bielkoviny a také zloženie, ktoré kopíruje materské mlieko (je to BEBA). Máte s týmto mliečkom nejaké skúsenosti? Ďakujem :-)

dd

inak co sa tyka dojcenia starsich deti(po roku), ja som zas citala taky nazor, ze to nejaky vyznam predsa len ma..dieta predsa len v tom mliecku dostava este urcite percento vitaminov a tiez je to pren vraj dobre po psych.stranke..a ja to vidim na dcerke..ked si ublizi, alebo je nervozna, pri nicom inom sa tak dobre neukludni, ako pri dojceni..staci troska pocuckat a je vysmiata od ucha k uchu :).

dd

ako to tak vidim, tak som jedna z tych stastnejsich rysul..ja mam zas opacny problem - uz by som pomaly rada dcerku odstavit, ale ona je taky maly-velky zavislak..a to bude mat o mesiac a nieco uz dva roky..a stale cucka rano, na obed, niekedy poobede, vecer a raz-dvakrat v noci..ked chce cuckat, tak pride za mnou, donesie si moje tricko, s ktorym spava a zacne:cucika, toska..Betka cela(chcela), tosicku..ale problemy s dojcenim mala moja mamka pri mojej mladsej sestre..maminke sa neskor pustilo mliecko, tak sestru zacali krmit z flasky, ona si na nu zvykla a potom sa uz nechcela dojcit..mamina sa s nou mesiac trapila(odstriekavala sa a davala sestre materske mliecko z flasky), kym ju sestra chytila..a potom tiez nechcela pustit a cuckala do 2,5roka..

petri

suhlasím tinka,už v porodnici som sa stretla s jednou babou,hovorila mi,že prvé dieta kojila 2t.a pol roka mala vyčitky svedomia,ja som na nu pozerala,ved mne sa laktacia rozbiehala ok,až ked som to zažila na vlastnej koži,a fakt som robila všetko,čo bolo v mojich silách...ved vieš o čom hovorím.a zrazu boli vyčitky svedomia aj u mna.s každou flasou,ktoru som malému dávala išli aj slzičky,ale musím to nejako zvládnut,možno pri druhom to pojde lepšie,nebudem to považovat za samozrejmost,...druha baba v porodnici kojila 18m. a poznam aj taku čo kojila 2,5r.to sa mi zda tiež už prehnané...

tinka228

dojčenie je super vec, ale netreba to preháňať. aj pediatri tvrdia, že dojčenie po roku stráca na význame nakoľko detičky začínajú papať všetko. ide aj o to že ročné dieťa už veľmi dobre vníma a dojčenie je psychická závislosť. veru som nezávidela kamarátkam, ktoré po roku a pol odnaúčali deti od kojenia. mám kamarátku, ktorá vyhlásila, že druhé dieťa bude kojiť len do 6 mesiacov po tom čo si užila pri odstavovaní svojej prvorodenej. ja to posúdiť neviem, nezažila som to. mne bolo dopriate kojiť len maličkého človiečika, ktorý ešte veľmi neuvažoval a bolo to krásne. taký malý bezmocný odkázaný iba na mamino mliečko...

gilberto

Ja netvrdim ze za to mozes ze si dalej nedokazala dojcit. Vsetky mami chcu len to najlepsie pre svoje dieta a voli alternativy v ramci moznosti. Dojcenie je iba dobry zaklad, no bohuzial nie je zarukou stopercentneho zdravia, skor su tu aj ine pozitivne aspekty dojcenia..

petri

tinka som rada že si sa pridala,poznám viacero detí,ktoré boli dojčené a maju alergie,aj ked tým nechcem povedat,že netreba dojčit,je to pre dieta to najlepšie čo mu možme dat a preto nas to tak mrzí,že už dojčit nemozme,a musim uznat,že to dojčenie bolo pre mna najkrajší zážitok,aj ked iba tak krátko...