Alternativna medicina

Genesis

osobne mam skusenosti aj s klasickou medecinou aj s alternativnou a mozem povedat ze obe stoja za hov .... jednoducho obe su z hladiska liecby nedostatocne ... problem je v tom ze chybu programu liecit tym ze budete do pocitaca pchat pilulky nie je bohvie co :) ... clovek je len program ... v buducnosti archaizmy ako medecina a farmakologia a alternativna medecina a stomatologia nahradi geneticke inzinierstvo.

klasicka medecina ma aspon ako take vysledky v pripade ak si napr niekto zlomi ruku alebo mu vyberu slepaka alebo podobne ukony kde je jasne ze pacientovi pomohli. liecba prostrednictvom farmakologie bohuzial v drtivej vacsine neni liecba ale tlmenie prejavov choroby (nie jej liecba) na ukor inych systemov organizmu ktore su zasiahnute neselektivitou latok (vynimku tvoria len lieky typu antibiotik, inzulin a podobne ktore jednoznacne zachranili miliony ludi pred smrtou)

co sa tyka alternativnej medeciny je jedno aky druh tak ja som mal len jeden vysledok vzdy a to bolo ze som vzdy zaplatil hooodne vela a vysledky ziadne a bolo jedno ci mal dotycny alebo dotycna tituly pred menom alebo ee ... podobne na tom su aj ludia co poznam. Musim ale povedat ze neskusal som akupunkturu takze k nej sa vyjadrit neviem.

mediik

RNG: Alternativna medicina - to je sam o sebe nezmysel, medicina je urcity system, alternativny doktori s tym nemaju nic spolocne, zjavne si to nepochopil.

RNG

Moje lekarske zdroje, ktorych rady tu uvadzam su napospol normalne vystudovani lekari, s extra studiom a praxou roznych laternativ, ja sa drzim tych najma, co pouzivaju na liecenie neskodne potravinove doplnky miesto skodlivych chemickych patentovanych a neprirodzenych liekov.
To, ze patentovane lieky boli oficialne schvalene na pouzitie ich nijak nezbavuje ani skodlivosti, ani toho, ze zamoruju telo aj prostredie celkove, ako dovtedy neexistujuce latky.

malaanka

tak si myslíte,že netreba študovať ľudské telo a pochody v ňom a len tak hned liečiť?
Dovolím si oponovať,že väčšina lekárov len háda.Však majú moderné prístroje a s ich pomocou môžu lepšie určiť diagnozu.Podľa vás asi ani netreba študovať na lekárskej fakulte!

malaanka

ale ked nebude medicinsky vzdelaný,ako bude vedieť stanoviť diagnozu?To mu ju mám povedať ja?Bez vzdelania môže len hádať.

vesprem

asi pred piatimi rokmi som bol v nemecku u MUDr. Very Rosival. ona je lekarka, vystudovala na slovensku, ale zije v nemecku. a je znama v celej europe. a ked sme spolu hovorili tak povedala, ze klasicka medicina jej nedala nic, ze musela zabudnut na vsetky dristy co sa tam ucila. lebo ze homeopatia je o niecom uplne inom. a ako homeopatka dokaze vyliecit to, co klasicky lekar nevylieci nikdy. tazke o tom ze ma byt clovek najskor mudr a potom ist studovat alternativnu medicinu nie som presvedceny. ked sa to od seba tak lisi tak by to bola strata casu. radsej nech je dobry lekar alebo dobry liecitel. hlavne ked to pomoze pacientovi.

malaanka

Poznám v Ke lekárku,ktorá nsa venuje alternatívnej medicíne.Lieči prírodnými doplnkami výživy a spája to s homeopatikami.A na diagnostikovanie má nejaký prístroj,ktorý skúma meridiánové dráhy.Ja som bola pri nej ako pac. a bola som veľmi spokojná.Ale k rôznym liečiteľom,ktorý nemajú titul MUDr.,nemám dôveru.
A tiež tí,ktorí sa venujú akupunktúre sú lekári.Takže moja rada je vyštudovať medicínu a potom uvažovať o alternatíve.