Alternativna medicina

RNG

Alternativnych medicin je hromada, ja sa tu ale sustredujem na jedinu, prevadzanu lekarmi so zapadnym vzdelanim, ktori si zvolia ine nastroje, najma potravinove doplnky , stravu a rozne techniky, ktore nie su zatial prijate monopolnou medicinou(tj lekarov klasickeho smeru zapadnej mediciny dnes)
A tito masju vyborne vysledky, lepsie, nez s nastrojami a prostriedkami, co sa naucili na medickych fakultach. To je aj dovod, preco si ten smer vybrali po skonceni studia a casto mnohorocnej klasickej lekarskej praxe.
Takze este raz, ja tu nezasdtupujem ani cinske lekarstvo, ani akupunkturu, ani ayurvedu, ani liecenie samanov atd.
Ale len lekarov klasickej zapadnej mediciny, ktori si zvolili ine metody na liecenie, nez ostatni lekari, a maju s nimi ovela vacsi uspech.
Prave ten ovela vacsi uspech je dovod, pre co som si ich zvolil medzi ostatnymi alternativnymi.

angela85

genesis takemu negativistovi ako si ty aj tak nic nepomoze.
v prvom rade musi mat clovek zdravu dusu a potom si moze liecit aj telo, inak to nema zmysel

Genesis

sweet_lolitta

citujem:

Ja si myslim, ze alternativna medicina je o dost starsia ako zapadna, ako moze niekto tvrdit, ze ju vytlacila do ustrania prave ta moderna, ked alternativna tu stale existuje?

odpoved:

ja som nepisal predsa ze alternativna medecina neexistuje :) ... ja len tvrdim ze vo vyspelých krajinach v tomto case dominuje zapadna medecina a nie alternativna. inymi slovami zapadna medecina hodila alternativnu z prveho miesta na druhe a sama zaujala jej postavenie :)

treba citam pozornejsie :)

Genesis

merkl

a este jedna vec :) .. skromny clovek o sebe nemusi pisat ze je skromny :) ... takze az uz chces hrat formu dokonaleho charakteru tak to hraj lepsie :)

skromnost z teba musia citit ini a nie tym ze si to sam na seba napises :) ty jezis :)

Genesis

merkl

mojko ja nikoho nepresviedcam len napisem svoj nazor to je cele :).. kazdy si svoj nazor robi sam na zaklade info ktore ziska a jednoducho ak nesuhlasim s niekym preco by som mal byt ticho ? :) je dobre sa na danu problematiku pozriet z mnoho stran nie len z jednej no a ja poskytujem aj ine pohlady na vec ... vela ludi bude proti mojim nazorom a zas dalsi budu suhlasit ale tak to uz vo svete chodi

v indii som bol 3 krat v zivote naposledy pred rokom :) ... bohuzial nejak som tam tych tvojich uzasnych chirurgov co to spominas a uzasne zdravotnictvo nevidel ked kolegina mala uraz a osetrovali jej nohu :)

merkl

myslím, že jednou z veľkých chýb nás slovákov je, že veľmi radi komentujeme veci, ktorým dôkladne nerozumieme. na všetko máme názor, len seba akosi zabúdame hodnotiť. a potom to tak vyzerá s celou našou spoločnosťou.

merkl

tiež som si teraz tú stránku prečítal. nič ma tam neirituje.
fakt ale je, že taký skeptik ako genesis nebude nikdy s ničím súhlasiť. a hlavne bude mať vždy na všetko svoj názor. a hlavne ho bude písať na množstvo tém a v mnohých príspevkoch, presvedčený, že jeho názor treba šíriť ako božie slovo.
ja som skromnejší, v podstate žiadny vyhranený názor na túto problematiku nemám. aj na jednom aj na druhom brehu sú ľudia čestní aj nečestní. len o tom to je.
jediná, u nás netradičná medicína s ktorou som mal možnosť sa zoznámiť je ayurvéda. bolo to v indii a nie tu, pretože tunajší terapeuti sa venujú iba časti tejto rozsiahlej oblasti. ayurvéda sa delí na množštvo špecializácií, je medzi nimi aj chirurgia. píšem o tom len preto, lebo sa tu spomínala zaostalá india (genesis, kedy si tam naposledy bol?) a primitívny spôsob liečby v tejto zaostalej krajine. tak k tomu len toľko: bárs by sme aj my mali takých chirurgov a takú medicínu!

MatoK

Ahojte,

rad by som pridal svoj nazor do diskusie. Nie som lekar a velakrat nie som spokojny s diagnozou alebo metodou liecenia, ktorej sa mi dostane. Vacsinou odchadzam od lekara s horsim pocitom ako som prichadzal, aj ked zvycajne rychlo vyzdraviem.

Od "Liecitela" odchadzam s omnoho lepsim pocitom, tak nejak sa mi viac venoval, ale vysledky sa dostavia po mesiacoch, ak vobec.

Kde je ten rozdiel? Lekar ma zodpovednost, je zodpovedny za diagnozu aj sposob liecby. Ma stale miesto ordinacie, ma svoju peciatku, ktoru riskuje s kazdym pacientom. Je sa nanho mozne stazovat, podat podnet na presetrenie, sudit sa s nim.

Liecitel je fyzicka osoba, ktora s velkou pravdepodobnostou nema zivnost, nezdanuje prijmy, nema poistenenie voci skodam sposobenym jeho liecbou, a hlavne, nema ziadnu zodpovednost.

Je od ludi krajne nezodpovedne, slepo sa spolahnut na alternativneho liecitela. Chodte k nim, uzivajte preparaty, majte radost, ze sa o Vas zaujma, ale neprerusujte liecbu od svojho lekara.

Bohuzia, na Slovensku nie je legislativa, ktora by minimalne ustanovovala ramec poskytovania sluzieb alternativnej mediciny, zdruzovala tieto osoby v organizacii, umoznila vyviest trestno-pravne dosledky pri zlej liecbe.

Kym to tak nebude, hlavny rozdiel ostane ten, ze kym Vam zdravie nevrati alebo zhorsi lekar, mozete sa jedneho dna dovolat pravdy na sude, ked Vam zdravie zhorsi liecitel, mozete sa pravdy dovolat na lamparni.