Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

tooby

Ivan63 - Ahoj, asi mne spolu lezali v Brne. Mam tiez 38 rokov tyce v chrbte. Ked chces, ozvi sa. email tooby@azet.sk

ivan63

Vážená/ý/ Gemini, ja som po operácii 30 rokov a tyčku mám zlomenú asi 10 rokov. Nerobí absolútne žiadne problémy to, že je zlomená. Chrbtica je stabilizovaná štepmi a je zrastená v jeden celok. Tyčka stratila význam a nevadí mi že je tam.

Geminy

Mam dceru po 3 ooeraciach skoliozy.Posledna bola pred 2,5 rokom.Pred tyždňom sa jej zlomila ĺavá tyč.Zatiaĺ nechcú operovať....vraj až potom keď nastanú problémy....stretli ste sa s tým niekto?

Iva 001

Ahojte, ja som po operacii 26 rokov a tyce mi vybrali po 10 rokoch. Chrbtica sa vsak krivi odvtedy. Neodporucam ich vybrat

Izaias 53

Súhlasím s Marek_777 Boh uzdravuje ľudí z akejkoľvek choroby.. Osobne poznám babu z Martina co mala ťažkú skoliozu a Boh ju uzdravil.. Teraz ma rovný chrbat a nič ju nebolí.. Ani si už nespomenie že bola kedysi chorá. Treba prijať Ježiša a to čo urobil na kríži a možno prijať uzdravenie. Tak ako uzdravoval Ježiš vtedy tak uzdravuje aj teraz. Pretože on žije a je tým istým.

Emily033

Ja som 11 rokov od operacie chrbtice od krku po zadok a neuvazujem o vybrati tyci kym nemusia ist same von z dovodu bolesti....zvykla som si na nich a prisposobila zivot s nimi ...dalsi zasah do tela by som si nedala robit az kym by to naozaj bolo nutne ....

DoktorPistik

Som 6 rokov od operácie skoliózy, v chrbte mám titánové tyčky a nikdy som neuvažoval nad ich extrakciou. Po čase si na ne človek zvykne a príliš ma v bežnom živote neobmedzujú. Samozrejme nezohnem sa ako bežný človek, ale napríklad po 3 rokoch od operácie som sa vrátil aj k aktívnemu a pravidelnému športu (hlavne futbal). Treba byť opatrný, ale všetko sa dá bezproblémov zvládnuť keď človek chce.

Marek_777

Pisem tento prispevok neskor, ale mozno nanho niekto raz narazi. Chcem Vam povedat o Jezisovi, ktory prisiel na svet a dal sameho seba ako obet, aby my sme mohli mat zivot, dokonca zivot v hojnosti. (Ev.Jana 10:10) Zivot v hojnosti znamena aj uzdravenie zo skoliozy alebo akejkolvek inej podobnej zakernej choroby. Jezis hovori, ze ked sa pozrieme na Neho, na jeho zivot, na jeho slova, tak v Nom vidime Otca. To znamena, ze ked Jezis uzdravoval, a robil dobre, to je Nas Nebesky Otec - Jeho vola, charakter, jeho podstata. Boh je dobry a ma zlutovanie s kazdym, kto trpi. Zalm 146 dokonca vyslovene hovori, ze on "narovnava zohnute chrbty". Uver tomu, vyznaj Jezisa ako Tvojho osobneho Spasitela a Zachrancu, olutuj svoje hriechy, pozvi Ho do svojho srdca, do svojej situacie, a ocakavaj zazrak! Boh ta vidi a miluje. V pripade zaujmu mI mozes napisat, povediem ta k modlitbe a k Bohu. :)

ivan63

Dobrý deň, som 38 rokov po operácii scoliosy v Brne, mám odvtedy v chrbtici titanovu tyčku asi 30 cm dlhú, je v dolnej časti zlomená. Nerobí mi žiadne ťažkosti, nedám si ju vybrať a načo?
Aj sa chcem opýtať či tu je niekto s tzv. Harringtonovou inštrumentáciou ( tak sa volá ten podporný systém chrbtice)? Chcel by som si vymeniť skúsenosti po rokoch. Totiž začínam mať bolesti v časti pod spevnenou chrbticou.

Sarita

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov a najväčší stupeň krivky 63 stupňov. So skoliozou bojujem už 8 rokov a dlhšiu dobu mi doktori radia ísť na operáciu(v mojom prípade by bo vystužený celý chrbát).Ja ale odmietam najmä kvôli tomu že mi to nespôsobuje žiadne problémy, nič ma nebolí a vďaka každodennému cvičeniu som v niektorých prípadoch ohybnejšia ako moji rovesníci. V obyčajnom oblečení by si moju skoliozu obyčajný človek nevšimol, no v plavkách je to viditeľné. V poslednej dobe ma ale začalo sekať v krížoch. Zvažujem či ísť alebo neísť na operáciu, no bojím sa že by som prišla o svoju flexibilnosť a nemohla by som sa poriadne hýbať. Čo na to hovoríte? Stojí to za tu cenu operovať sa? Alebo ešte počkať?