Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

ivamat

Ahojte všetci, som z vás asi najtarsia. Mám 60 rokov a v 17 rokoch má operovali v Brne docent Vlach. Mala som 90 stupňovú skolióza spravene na 46. Tyč som po 2 rokoch zlomila a tak mi ju museli vybrať. Do minulého roka teda 42 rokov po operacii som nemala žiadne problémy ani obmedzenia. Ešte pracujem. Tento posledný rok začali bolesti ktorých sa neviem zbaviť. Už sim aj rozmýšľala, že by som sa dala znova operovať, len neviem či je to možné. V septembri idem do Brna na kontrolu a uvidím čo mi povedia. Som tiež toho názoru, že jazdy na nás kašle. Jeden má pošle na neurologiu druhý na reumatologiu ortopédiu ale nikto mi nepomôže. Každý povie veď máte ťažkú skoliozu. Ide má z toho poraziť. Povedia mi len to, čo viem už 50 rokov. Bol niekto takýto starý na operacii?

tooby

Ivan63 - Ahoj, asi mne spolu lezali v Brne. Mam tiez 38 rokov tyce v chrbte. Ked chces, ozvi sa. email tooby@azet.sk

ivan63

Vážená/ý/ Gemini, ja som po operácii 30 rokov a tyčku mám zlomenú asi 10 rokov. Nerobí absolútne žiadne problémy to, že je zlomená. Chrbtica je stabilizovaná štepmi a je zrastená v jeden celok. Tyčka stratila význam a nevadí mi že je tam.

Geminy

Mam dceru po 3 ooeraciach skoliozy.Posledna bola pred 2,5 rokom.Pred tyždňom sa jej zlomila ĺavá tyč.Zatiaĺ nechcú operovať....vraj až potom keď nastanú problémy....stretli ste sa s tým niekto?

Iva 001

Ahojte, ja som po operacii 26 rokov a tyce mi vybrali po 10 rokoch. Chrbtica sa vsak krivi odvtedy. Neodporucam ich vybrat

Izaias 53

Súhlasím s Marek_777 Boh uzdravuje ľudí z akejkoľvek choroby.. Osobne poznám babu z Martina co mala ťažkú skoliozu a Boh ju uzdravil.. Teraz ma rovný chrbat a nič ju nebolí.. Ani si už nespomenie že bola kedysi chorá. Treba prijať Ježiša a to čo urobil na kríži a možno prijať uzdravenie. Tak ako uzdravoval Ježiš vtedy tak uzdravuje aj teraz. Pretože on žije a je tým istým.

Emily033

Ja som 11 rokov od operacie chrbtice od krku po zadok a neuvazujem o vybrati tyci kym nemusia ist same von z dovodu bolesti....zvykla som si na nich a prisposobila zivot s nimi ...dalsi zasah do tela by som si nedala robit az kym by to naozaj bolo nutne ....

DoktorPistik

Som 6 rokov od operácie skoliózy, v chrbte mám titánové tyčky a nikdy som neuvažoval nad ich extrakciou. Po čase si na ne človek zvykne a príliš ma v bežnom živote neobmedzujú. Samozrejme nezohnem sa ako bežný človek, ale napríklad po 3 rokoch od operácie som sa vrátil aj k aktívnemu a pravidelnému športu (hlavne futbal). Treba byť opatrný, ale všetko sa dá bezproblémov zvládnuť keď človek chce.

Marek_777

Pisem tento prispevok neskor, ale mozno nanho niekto raz narazi. Chcem Vam povedat o Jezisovi, ktory prisiel na svet a dal sameho seba ako obet, aby my sme mohli mat zivot, dokonca zivot v hojnosti. (Ev.Jana 10:10) Zivot v hojnosti znamena aj uzdravenie zo skoliozy alebo akejkolvek inej podobnej zakernej choroby. Jezis hovori, ze ked sa pozrieme na Neho, na jeho zivot, na jeho slova, tak v Nom vidime Otca. To znamena, ze ked Jezis uzdravoval, a robil dobre, to je Nas Nebesky Otec - Jeho vola, charakter, jeho podstata. Boh je dobry a ma zlutovanie s kazdym, kto trpi. Zalm 146 dokonca vyslovene hovori, ze on "narovnava zohnute chrbty". Uver tomu, vyznaj Jezisa ako Tvojho osobneho Spasitela a Zachrancu, olutuj svoje hriechy, pozvi Ho do svojho srdca, do svojej situacie, a ocakavaj zazrak! Boh ta vidi a miluje. V pripade zaujmu mI mozes napisat, povediem ta k modlitbe a k Bohu. :)

ivan63

Dobrý deň, som 38 rokov po operácii scoliosy v Brne, mám odvtedy v chrbtici titanovu tyčku asi 30 cm dlhú, je v dolnej časti zlomená. Nerobí mi žiadne ťažkosti, nedám si ju vybrať a načo?
Aj sa chcem opýtať či tu je niekto s tzv. Harringtonovou inštrumentáciou ( tak sa volá ten podporný systém chrbtice)? Chcel by som si vymeniť skúsenosti po rokoch. Totiž začínam mať bolesti v časti pod spevnenou chrbticou.