Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

Izaias 53

Súhlasím s Marek_777 Boh uzdravuje ľudí z akejkoľvek choroby.. Osobne poznám babu z Martina co mala ťažkú skoliozu a Boh ju uzdravil.. Teraz ma rovný chrbat a nič ju nebolí.. Ani si už nespomenie že bola kedysi chorá. Treba prijať Ježiša a to čo urobil na kríži a možno prijať uzdravenie. Tak ako uzdravoval Ježiš vtedy tak uzdravuje aj teraz. Pretože on žije a je tým istým.

Emily033

Ja som 11 rokov od operacie chrbtice od krku po zadok a neuvazujem o vybrati tyci kym nemusia ist same von z dovodu bolesti....zvykla som si na nich a prisposobila zivot s nimi ...dalsi zasah do tela by som si nedala robit az kym by to naozaj bolo nutne ....

DoktorPistik

Som 6 rokov od operácie skoliózy, v chrbte mám titánové tyčky a nikdy som neuvažoval nad ich extrakciou. Po čase si na ne človek zvykne a príliš ma v bežnom živote neobmedzujú. Samozrejme nezohnem sa ako bežný človek, ale napríklad po 3 rokoch od operácie som sa vrátil aj k aktívnemu a pravidelnému športu (hlavne futbal). Treba byť opatrný, ale všetko sa dá bezproblémov zvládnuť keď človek chce.

Marek_777

Pisem tento prispevok neskor, ale mozno nanho niekto raz narazi. Chcem Vam povedat o Jezisovi, ktory prisiel na svet a dal sameho seba ako obet, aby my sme mohli mat zivot, dokonca zivot v hojnosti. (Ev.Jana 10:10) Zivot v hojnosti znamena aj uzdravenie zo skoliozy alebo akejkolvek inej podobnej zakernej choroby. Jezis hovori, ze ked sa pozrieme na Neho, na jeho zivot, na jeho slova, tak v Nom vidime Otca. To znamena, ze ked Jezis uzdravoval, a robil dobre, to je Nas Nebesky Otec - Jeho vola, charakter, jeho podstata. Boh je dobry a ma zlutovanie s kazdym, kto trpi. Zalm 146 dokonca vyslovene hovori, ze on "narovnava zohnute chrbty". Uver tomu, vyznaj Jezisa ako Tvojho osobneho Spasitela a Zachrancu, olutuj svoje hriechy, pozvi Ho do svojho srdca, do svojej situacie, a ocakavaj zazrak! Boh ta vidi a miluje. V pripade zaujmu mI mozes napisat, povediem ta k modlitbe a k Bohu. :)

ivan63

Dobrý deň, som 38 rokov po operácii scoliosy v Brne, mám odvtedy v chrbtici titanovu tyčku asi 30 cm dlhú, je v dolnej časti zlomená. Nerobí mi žiadne ťažkosti, nedám si ju vybrať a načo?
Aj sa chcem opýtať či tu je niekto s tzv. Harringtonovou inštrumentáciou ( tak sa volá ten podporný systém chrbtice)? Chcel by som si vymeniť skúsenosti po rokoch. Totiž začínam mať bolesti v časti pod spevnenou chrbticou.

Sarita

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov a najväčší stupeň krivky 63 stupňov. So skoliozou bojujem už 8 rokov a dlhšiu dobu mi doktori radia ísť na operáciu(v mojom prípade by bo vystužený celý chrbát).Ja ale odmietam najmä kvôli tomu že mi to nespôsobuje žiadne problémy, nič ma nebolí a vďaka každodennému cvičeniu som v niektorých prípadoch ohybnejšia ako moji rovesníci. V obyčajnom oblečení by si moju skoliozu obyčajný človek nevšimol, no v plavkách je to viditeľné. V poslednej dobe ma ale začalo sekať v krížoch. Zvažujem či ísť alebo neísť na operáciu, no bojím sa že by som prišla o svoju flexibilnosť a nemohla by som sa poriadne hýbať. Čo na to hovoríte? Stojí to za tu cenu operovať sa? Alebo ešte počkať?

Katarina 98

Ahojte chcem sa Vás spýtať som 7 rokov po operácii skoliozy (definitivna montáž) poslednu dobu mam ale znovu pocit ze sa mi chrbtica kryvi. Môže sa take niečo vobec stať? Tyce mi nevyberali

Kakabed

Ahojte, možno niekomu pomôžem zodpovedať na otázky....chrbticu mi kvôli cca 45 ° vykriveniu zoperovali v r. 1997, teraz mám vyše 20 rokov po operácii....popravde si na veľkú bolesť po operácii nepamätám, avšak bez komplikácii to nebolo, chrbticu mi krásne vyrovnali, ale poškodili mi nejaké nervy a 2 mesiace som nehýbala s nohami a znova som sa musela učiť chodiť....a komplikácie mám doteraz, pravidelne cvičím, na chrbticu odporúčam SM system a ak necvičím mesiac, som úplne oslabená a všetci sa ma pýtajú, prečo krívam:( ....tyčku som si dala po 2 rokoch vybrať, ja som chcela a teraz som rada, hoci mám znova vykrivenie, som rada, že mi to v tele nezostalo, no popravde, neviem, či by som nabrala odvahu na výber teraz a či to je vôbec možné.

Iva332

Otvaram znova tuto temu lebo hladam niekoho kto toto zazil a bol operovany vlozili mu titanove tyce a teraz uvazuje o vybere po 11 rokoch trebarz prosim ozvite sa niekto nikde nemozem najst ludi s podobnymi problemami

Wiqa

Ahojte :) mam 13 rokov a už som si prešla 2 operáciami skoliózy. Ta bolesť je strašná :( Veľa som si toho pretrpela uz to nechcem nikdy zažiť. Za rok sa mi chrbtica skrývala na 60°. Večšinou sa operuje od 40°. Bola som operovaná v Žiline primárnom Jurajom Popluhárom. Som mu veľmi vďačná že mi takto narovnal chrbticua vlastne že existuje taka možnosť :).na prvej operácii mi dávali rastové tyče lebo som mala ešte len 10 rokov a na druhej mi ich menili za normálne (neviem ako sa tieto nazývajú ale viem ze sú z titánu) po operácii som nemohla veľa vecí robiť ani sa obliecť ani nič ved sa pamätám ze som bola 3 mesiace po operácii a ešte stále mi musela s tým pomôcť mamka. Po operácii sme podali žiadosť o kúpeľňu liečbu do Kováčovej naozaj tam odporúčam ísť je tam super :) nájdete si nových priateľov a väčšina ľudí tam je s chrbticou tak sa nebudete cítiť sami. Ja chodím každý rok:) len som sklamaná z toho ze nemôžem sa korčuľovať ani bicyklovať a celkovo nemôžem žiadny šport :(( ale tak musím sa s tým zmieriť :/ :)