Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

katka060

ahojte,

uz par dni surfujem po internete a neviem najst nikoho, kto uz extrakciu tyci absolvoval..ak tu niekto taky je, velmi rada by som vedela, ako prebieha vybratie..operaciu som absolvovala v 2004.krivka okolo 68 st, teraz mam 38 st..nikdy ma nic nebolelo, ani teraz, ale strasne rada by som sa lyzovala a snowboardovala..a taktiez by som chcela mat tehotenstvo bez komplikacii..dajte vediet, ak ste niekto po vybrati na katka060@gmail.com

AnnaMaryJane

Ahojte,
mám 15 rokov skoliózu a i keď sa mi neprehlbuje vďaka pravidelnému športu trpievam na bolesti každý deň. Robí mi problém ležanie, sedenie, kráčanie, hoc´čo. Šport mi rieši tento problém len na chvíľu, mám na mysli ja plávanie. Ani masáže a rehabilitácia nie sú veľmi efektívne. Preto som začala uvažovať nad radikálnym riešením - operáciou. Mám však obavy či nie je nebezpečná, či nehrozí pri nej ochrnutie.
Ďakujem.

minavena

Ja som bola operovaná na skoliózu v roku 1988 v Blave.Dodnes mám tyč v chrbte. Mne prvýkrát navrhli tyč vybrať v roku 2003, ale to som už mala stavce zrastené. Nasledovali konzultácie, tehotenstvo, ktoré bolo rizikové až moc, a po materskej som nastúpila do práce kde sa mi stav zhoršil. Po konzultáciách na ortopédii, neurológii, neurochirurgii sa zhodli na tom, že tyč sa vyberať nebude dovtedy, kým ako-tak zvládam bežný život. T.j. kto má problém s chrbticou vie čo to je denne prežívať bolesti, byť na tabletkách, infúziách, čakať od rána kedy už bude konečne večer a môže si ľahnúť do postele.....Len toľko, že ja mám tyč už 23 rok v chrbte a kým ma to úplne nepoloží, tak dovtedy si ju nedám vybrať. Možno uvažujem nesprávne, ale po toľkých konzultáciách a výhovorkách lekárov som vsadila na vlastný úsudok. Ešte toľko, ak tu je niekto kto mal v roku 1988 Harringtonovu operáciu nech sa mi ozve. Budem rada, že som konečne niekoho našla.

LoliLo

Ahojte...velmi sa v tychto forach nevyznam ale toto ma oslovilo.Aj ja mam skoliozu, doktory ma od malicka prehliadali raz ma jeden dokonca odbil slovami " si pekna frajera si najdes aj hrbata" nuz a bola som "vyliecena"...no zhorsuje sa to vyditelne aj citelne ...neviem kolko mam stupnou to mi nikdo nebol schopny povedat no taktiez uvazujem nad operaciou alebo nad cimkolvek co mi pomoze.Ale citala som ze dievcata po operacii mali vystuple rebra a ze to celkovo vyzeralo neesteticky. Neviem o tom skoro nic preto by som bola rada kebyze mi kdokolvek kdo taketo nieco ma za sebou napisal (romana19@azet.sk) bola by som neskutocne vdacna

u

katka,
ja by som sa chcela spytat na to ake to je?
kolko trvala rekonvalensencia po operacii? kolko trva kym sa clovek da dokopy? ako dlho lezi v nemocnici a potom treba absolvovat asi rehabilitaciu?

ja som dlho nebola u doktora na kontrole, ale mam pocit, ze moja skolioza sa zhorsuje a snivam o tom, ze by som mala raz rovny chrbat..

ako sa zije s tycami? mozes robit nejaky sport? je to ako s korzetom, alebo je to uplne ine? mas bolesti? ake sporty sa mozu robit?

a kde ta operovali?

katkaxy

su dlhe tak 30-40 cm, neviem presne, ale vobec ich v sebe necitim. Zohynat sa mozem (a kvoli lekarom aj musim :)).

katkaxy

To skrivenie si najprv nikto nevsimol, a to som chodila na pravidelne prehliadky k obvodnemu lekarovi.Na velke bolesti si nespomynam, ale tak dake boli, predsa len bola to dost neprirodzena poloha chrbtice.Teraz sa citim dobre, len mam obavy z toho, ze sa o par rokov moze daco pokazit. Ved aj ine implantaty nevydrzia vecne a musia ich vymenit.

mary-anne

katkaxy-- a bolelo ta to? aj si citila, ze v chrbte nieco mas? 60stupnov, to je dost, ja ani neviem, kolko mam teraz. ale vidno mi to riadne :o(