Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

u

katka,
ja by som sa chcela spytat na to ake to je?
kolko trvala rekonvalensencia po operacii? kolko trva kym sa clovek da dokopy? ako dlho lezi v nemocnici a potom treba absolvovat asi rehabilitaciu?

ja som dlho nebola u doktora na kontrole, ale mam pocit, ze moja skolioza sa zhorsuje a snivam o tom, ze by som mala raz rovny chrbat..

ako sa zije s tycami? mozes robit nejaky sport? je to ako s korzetom, alebo je to uplne ine? mas bolesti? ake sporty sa mozu robit?

a kde ta operovali?

katkaxy

su dlhe tak 30-40 cm, neviem presne, ale vobec ich v sebe necitim. Zohynat sa mozem (a kvoli lekarom aj musim :)).

katkaxy

To skrivenie si najprv nikto nevsimol, a to som chodila na pravidelne prehliadky k obvodnemu lekarovi.Na velke bolesti si nespomynam, ale tak dake boli, predsa len bola to dost neprirodzena poloha chrbtice.Teraz sa citim dobre, len mam obavy z toho, ze sa o par rokov moze daco pokazit. Ved aj ine implantaty nevydrzia vecne a musia ich vymenit.

mary-anne

katkaxy-- a bolelo ta to? aj si citila, ze v chrbte nieco mas? 60stupnov, to je dost, ja ani neviem, kolko mam teraz. ale vidno mi to riadne :o(

mary-anne

ahoj katkaxy. mna by zaujimalo, kolko si mala krivu chrbticu v stupnoch? ked si musela ist na operaciu.. ja mam skoliozu, dost viditelnu, naposledy, ked som bola u ortopeda (pred 8mi rokmi :-( ) som mala 24st a nosila som korzet, no stale ju mam..
dakkujem za odpoved

anka

z vlastnej skusenosti odporučam si nechať tie tyče,lebo mne ich vybrali a chrbtica sa mi zase skrivila musela som podstupit ešte jednu operaciu teraz mam tyče 2roky a je mi lepšie