Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

karin-007

Ahojte,
mám 19 rokov a mám skoliozu ale neviem kolko stupňou. Naposledy som bola u lekára cca pred 2 rokmi a vtedy mi povedali že sa mi to zhoršilo. Najviac mi vadi, že ked sedím alebo sa zohnem tak mi vidno hrb na chrbte!Stale sa snažim sediež vystreta aby som to zakrila ale niekedy to nejde. Chrbat ma začal bolievať a chcem ísť na operaciu. Mohli by ste mi poradiť, kto už bol operovaný na skoliozu či ste citili bolesť aj počas operacie a či jazvy na chrbte su velmi viditelne a hrozne?.Robím fotomodelku už 4 roky a kvôli tejto chorobe chrbtice sa bojím že to budem musieť ukončiť....

Dominika247

Skoliózu operujú od 35 stupňou. Najlepšie operujú v žiline. Ja som mala skoliózu 45 stupňou a teraz mám 0. Ak chcete tu si môžete pozrieť videá ako tá operácia vyzerá :) Keby som to videla asi by ma tam nikto nedohnal :D

www.youtube.com

marrsi07

prosim vas, a to vam tam ako daju tie tyce, a to mate aj jazvy na chrbe ? mozem sa spytat, kedy sa rozhodnu ze vam daju tie tyce do chrbtice ? dakujem

nikolkáááá

Ahojte!!
Ja mam tiez skoliozu a caka ma aj operacia na druhy mesiac v novembri strasne sa bojim.... krivku chrbtice mam okolo 70stupnov ale obavam sa ze sa mi to zhorsilo lebo to aj citim niekedy ma zaboli v chrbte a bojim sa ze sa mi to zhorsilo a navyse sa bojim aj tej operacie :( ved viete si to predstavit operacie je operacia ... :( Prosím mohli by ste mi poradit ake to bolo po operacii viem ze to bolelo ale rada by som chcela o tom pocut viacej lebo som velmi na psychiku a obavam sa taktiez oseba ako to dopadne atd... velmi sa bojíím :( citala som tu uz velakrat ze to pomohlo ze to nebanuju ze sa citia dobre a vsetko to... Prosim vas pekne este raz rada by som sa chcela dozvediet viacej o tym lebo sa bojíííím Dakujem :)

SoniSoni

Moja dlhá cesta so skoliózou sa začala, keď som mala 10 rokov...za mesiac som vyrástla 11cm, čo moje telo nezvládlo. Začala som chodiť na rehabilitácie, dali mi nočný korzet. Nič nepomáhalo. Potom som navštívila jedného doktora, ktorý sa naozaj tomu rozumie. Samozrejme som podstúpila operáciu (moja skolióza je eSovitá, mala som 59° a 34°-to je stav, kedy už naozaj nič nepomáha). Bolesť po operácii bola ukrutná, ale stálo to zato! "Natiahli" ma o ďalších 6cm. Teraz po 6 rokoch, idem na extrakciu...samozrejme viem, že sa to môže vrátiť s5, ale taktiež viem, že ak sa dodržujú pokyny doktorov = rehabilitácia,ZTv, plávanie a prípadné nosenie korzetu, všetko môže byť v poriadku. Z vlastnej skúsenosti viem, že čo sa týka rehabilitácie, najlepšie je cvičiť Vojtovku=Vojtova metóda. Má niekto skúsenosti s extrakciou?

Marianna20

Cawte, za tyzden mam ist na vyberanie tyciek a chcela by som sa spytat niekoho kto to uz absolvoval, ci po operacii bola potrebna nejaka rehabilitacia....Dakujem :-)

katka060

ahojte,

uz par dni surfujem po internete a neviem najst nikoho, kto uz extrakciu tyci absolvoval..ak tu niekto taky je, velmi rada by som vedela, ako prebieha vybratie..operaciu som absolvovala v 2004.krivka okolo 68 st, teraz mam 38 st..nikdy ma nic nebolelo, ani teraz, ale strasne rada by som sa lyzovala a snowboardovala..a taktiez by som chcela mat tehotenstvo bez komplikacii..dajte vediet, ak ste niekto po vybrati na katka060@gmail.com

AnnaMaryJane

Ahojte,
mám 15 rokov skoliózu a i keď sa mi neprehlbuje vďaka pravidelnému športu trpievam na bolesti každý deň. Robí mi problém ležanie, sedenie, kráčanie, hoc´čo. Šport mi rieši tento problém len na chvíľu, mám na mysli ja plávanie. Ani masáže a rehabilitácia nie sú veľmi efektívne. Preto som začala uvažovať nad radikálnym riešením - operáciou. Mám však obavy či nie je nebezpečná, či nehrozí pri nej ochrnutie.
Ďakujem.

minavena

Ja som bola operovaná na skoliózu v roku 1988 v Blave.Dodnes mám tyč v chrbte. Mne prvýkrát navrhli tyč vybrať v roku 2003, ale to som už mala stavce zrastené. Nasledovali konzultácie, tehotenstvo, ktoré bolo rizikové až moc, a po materskej som nastúpila do práce kde sa mi stav zhoršil. Po konzultáciách na ortopédii, neurológii, neurochirurgii sa zhodli na tom, že tyč sa vyberať nebude dovtedy, kým ako-tak zvládam bežný život. T.j. kto má problém s chrbticou vie čo to je denne prežívať bolesti, byť na tabletkách, infúziách, čakať od rána kedy už bude konečne večer a môže si ľahnúť do postele.....Len toľko, že ja mám tyč už 23 rok v chrbte a kým ma to úplne nepoloží, tak dovtedy si ju nedám vybrať. Možno uvažujem nesprávne, ale po toľkých konzultáciách a výhovorkách lekárov som vsadila na vlastný úsudok. Ešte toľko, ak tu je niekto kto mal v roku 1988 Harringtonovu operáciu nech sa mi ozve. Budem rada, že som konečne niekoho našla.

LoliLo

Ahojte...velmi sa v tychto forach nevyznam ale toto ma oslovilo.Aj ja mam skoliozu, doktory ma od malicka prehliadali raz ma jeden dokonca odbil slovami " si pekna frajera si najdes aj hrbata" nuz a bola som "vyliecena"...no zhorsuje sa to vyditelne aj citelne ...neviem kolko mam stupnou to mi nikdo nebol schopny povedat no taktiez uvazujem nad operaciou alebo nad cimkolvek co mi pomoze.Ale citala som ze dievcata po operacii mali vystuple rebra a ze to celkovo vyzeralo neesteticky. Neviem o tom skoro nic preto by som bola rada kebyze mi kdokolvek kdo taketo nieco ma za sebou napisal (romana19@azet.sk) bola by som neskutocne vdacna