Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

lyylllll42

Ahojte, som 4 roky po operacii skoliozy v Ziline teraz mam 21 rokov . Operoval ma pán primár Popluhár. Zakrivenie som mala 70 stupnov , hrb bol uz velky , vsetci sa mi posmievali a sebavedomie a psychyka utrpeli niake te šrámy :)Zial po 4 rokoch čo sa snažím uplne začleniť do bežného života som sklamaná. Mám veľké bolesti,sú dni kedy sa nedokážem postavit z postele , kvoli tejto horobe som to vzdala aj vo viaerých zamestnaniach pretože som to nezvládala.Navyše by som hcela mať bábo ale ked pomyslím na to čo ma čaká tak som úplne zúfalá. Myslím si že to čo mi hovorili v Ziline ako sa všetci užasne zotavia a maju užasne živote a robia skoro uplne všetko sa realite ani trochu nepodobá. Teraz mam 21 a cítim sa ako 50 ročná, tak čo bude s nami zoperovanými za 20 rokov to Vám už v ziline nepovedia ....

LuciaP

Ahoj, mňa by zaujímalo, či má niekto skúsenosti aj s nepodarenou operáciu, poškodenou konštrukciou zv.. Harringtonových tyčí. Zlomené alebo prasknuté, alebo žeby tlačili na platničky? Ak tu niekto taký je, Prosím ozvi sa.

šehi

Ahojte, mam 24r. dva mesiace od operácie v Žiline, skolioza. Po operacií to bol hrozny pocit, ktorý za dva dni presiel.Teraz už skoro normalne fungujem. Keby som mala isť ešte raz tak nejdem,ale už nemam hrb, zatial ani bolesti,ani pichanie pri srdci ani mi nohy netrpnu. Najlepšie rozhodnutie môjho života. Mala som 60 stupňovú skoliozu, pri ktorej mi zacali rotovať stavce,takze rozhodovanie bolo jasne. Pán Popluhár je odbroník a úžasny človek ktorý vie čo robí. Ďakujem mu za novú šancu do života.

sasena

Ahojte
mam 16 rokou a pred mesiacom som bola operovana v žiline.Nebala som sa ist sama som chcela ist.Lebo potom v by ma skrivilo.Mala som 40stupnou a teraz mam 0. Tie tiče vôbec necitim .Po operacii vam spravia korzet ktori nosite 2 mesiace ja uš ho mam mesdiac.Po operacii nemôžete 6 diždnou sediet iba kratky čas na barovej stolicke.Ked pridete z nemocnice tak do troch tiždnou idete na liečenie do Kovačovej.Som štastna že som šla na operaciu lebo uš budem rovna.Nemusite sa bat.V žiline su fakt dobri odbornici aj dobri personal .

karin-007

Ahojte,
mám 19 rokov a mám skoliozu ale neviem kolko stupňou. Naposledy som bola u lekára cca pred 2 rokmi a vtedy mi povedali že sa mi to zhoršilo. Najviac mi vadi, že ked sedím alebo sa zohnem tak mi vidno hrb na chrbte!Stale sa snažim sediež vystreta aby som to zakrila ale niekedy to nejde. Chrbat ma začal bolievať a chcem ísť na operaciu. Mohli by ste mi poradiť, kto už bol operovaný na skoliozu či ste citili bolesť aj počas operacie a či jazvy na chrbte su velmi viditelne a hrozne?.Robím fotomodelku už 4 roky a kvôli tejto chorobe chrbtice sa bojím že to budem musieť ukončiť....

Dominika247

Skoliózu operujú od 35 stupňou. Najlepšie operujú v žiline. Ja som mala skoliózu 45 stupňou a teraz mám 0. Ak chcete tu si môžete pozrieť videá ako tá operácia vyzerá :) Keby som to videla asi by ma tam nikto nedohnal :D

www.youtube.com

marrsi07

prosim vas, a to vam tam ako daju tie tyce, a to mate aj jazvy na chrbe ? mozem sa spytat, kedy sa rozhodnu ze vam daju tie tyce do chrbtice ? dakujem

nikolkáááá

Ahojte!!
Ja mam tiez skoliozu a caka ma aj operacia na druhy mesiac v novembri strasne sa bojim.... krivku chrbtice mam okolo 70stupnov ale obavam sa ze sa mi to zhorsilo lebo to aj citim niekedy ma zaboli v chrbte a bojim sa ze sa mi to zhorsilo a navyse sa bojim aj tej operacie :( ved viete si to predstavit operacie je operacia ... :( Prosím mohli by ste mi poradit ake to bolo po operacii viem ze to bolelo ale rada by som chcela o tom pocut viacej lebo som velmi na psychiku a obavam sa taktiez oseba ako to dopadne atd... velmi sa bojíím :( citala som tu uz velakrat ze to pomohlo ze to nebanuju ze sa citia dobre a vsetko to... Prosim vas pekne este raz rada by som sa chcela dozvediet viacej o tym lebo sa bojíííím Dakujem :)

SoniSoni

Moja dlhá cesta so skoliózou sa začala, keď som mala 10 rokov...za mesiac som vyrástla 11cm, čo moje telo nezvládlo. Začala som chodiť na rehabilitácie, dali mi nočný korzet. Nič nepomáhalo. Potom som navštívila jedného doktora, ktorý sa naozaj tomu rozumie. Samozrejme som podstúpila operáciu (moja skolióza je eSovitá, mala som 59° a 34°-to je stav, kedy už naozaj nič nepomáha). Bolesť po operácii bola ukrutná, ale stálo to zato! "Natiahli" ma o ďalších 6cm. Teraz po 6 rokoch, idem na extrakciu...samozrejme viem, že sa to môže vrátiť s5, ale taktiež viem, že ak sa dodržujú pokyny doktorov = rehabilitácia,ZTv, plávanie a prípadné nosenie korzetu, všetko môže byť v poriadku. Z vlastnej skúsenosti viem, že čo sa týka rehabilitácie, najlepšie je cvičiť Vojtovku=Vojtova metóda. Má niekto skúsenosti s extrakciou?

Marianna20

Cawte, za tyzden mam ist na vyberanie tyciek a chcela by som sa spytat niekoho kto to uz absolvoval, ci po operacii bola potrebna nejaka rehabilitacia....Dakujem :-)