Extrakcia tyčí z chrbta po operácii skoliózy

Sarita

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov a najväčší stupeň krivky 63 stupňov. So skoliozou bojujem už 8 rokov a dlhšiu dobu mi doktori radia ísť na operáciu(v mojom prípade by bo vystužený celý chrbát).Ja ale odmietam najmä kvôli tomu že mi to nespôsobuje žiadne problémy, nič ma nebolí a vďaka každodennému cvičeniu som v niektorých prípadoch ohybnejšia ako moji rovesníci. V obyčajnom oblečení by si moju skoliozu obyčajný človek nevšimol, no v plavkách je to viditeľné. V poslednej dobe ma ale začalo sekať v krížoch. Zvažujem či ísť alebo neísť na operáciu, no bojím sa že by som prišla o svoju flexibilnosť a nemohla by som sa poriadne hýbať. Čo na to hovoríte? Stojí to za tu cenu operovať sa? Alebo ešte počkať?

Katarina 98

Ahojte chcem sa Vás spýtať som 7 rokov po operácii skoliozy (definitivna montáž) poslednu dobu mam ale znovu pocit ze sa mi chrbtica kryvi. Môže sa take niečo vobec stať? Tyce mi nevyberali

Kakabed

Ahojte, možno niekomu pomôžem zodpovedať na otázky....chrbticu mi kvôli cca 45 ° vykriveniu zoperovali v r. 1997, teraz mám vyše 20 rokov po operácii....popravde si na veľkú bolesť po operácii nepamätám, avšak bez komplikácii to nebolo, chrbticu mi krásne vyrovnali, ale poškodili mi nejaké nervy a 2 mesiace som nehýbala s nohami a znova som sa musela učiť chodiť....a komplikácie mám doteraz, pravidelne cvičím, na chrbticu odporúčam SM system a ak necvičím mesiac, som úplne oslabená a všetci sa ma pýtajú, prečo krívam:( ....tyčku som si dala po 2 rokoch vybrať, ja som chcela a teraz som rada, hoci mám znova vykrivenie, som rada, že mi to v tele nezostalo, no popravde, neviem, či by som nabrala odvahu na výber teraz a či to je vôbec možné.

Iva332

Otvaram znova tuto temu lebo hladam niekoho kto toto zazil a bol operovany vlozili mu titanove tyce a teraz uvazuje o vybere po 11 rokoch trebarz prosim ozvite sa niekto nikde nemozem najst ludi s podobnymi problemami

Wiqa

Ahojte :) mam 13 rokov a už som si prešla 2 operáciami skoliózy. Ta bolesť je strašná :( Veľa som si toho pretrpela uz to nechcem nikdy zažiť. Za rok sa mi chrbtica skrývala na 60°. Večšinou sa operuje od 40°. Bola som operovaná v Žiline primárnom Jurajom Popluhárom. Som mu veľmi vďačná že mi takto narovnal chrbticua vlastne že existuje taka možnosť :).na prvej operácii mi dávali rastové tyče lebo som mala ešte len 10 rokov a na druhej mi ich menili za normálne (neviem ako sa tieto nazývajú ale viem ze sú z titánu) po operácii som nemohla veľa vecí robiť ani sa obliecť ani nič ved sa pamätám ze som bola 3 mesiace po operácii a ešte stále mi musela s tým pomôcť mamka. Po operácii sme podali žiadosť o kúpeľňu liečbu do Kováčovej naozaj tam odporúčam ísť je tam super :) nájdete si nových priateľov a väčšina ľudí tam je s chrbticou tak sa nebudete cítiť sami. Ja chodím každý rok:) len som sklamaná z toho ze nemôžem sa korčuľovať ani bicyklovať a celkovo nemôžem žiadny šport :(( ale tak musím sa s tým zmieriť :/ :)

Kukypi

Ahojte potrebujem radu mam 19 rokov problémy zo skoliózou zacali v 18stke… ..skoliozu mam vrodenu no bolest sa mi zacala prejavovat az v 18stke mam strasne bolesti chrbtice mam s toho panicke zachvali doktor povedal ze som zdrava… ze to nieje nic vazdne absolvovala som vsetky vyšetrovania vsetko dobre okrem vrodenej skoliózy som aj chudokrvna… robím namahavu pracu na chrbat ale svoju pracu mam rada… nechcem ju nechat chodila som aj na rehabilitáciu a masáže elektro masaze pravidelne sa hýbem takze pohyb mam chrpticu nemam az,tak krivú povedali ze to je krcna chrptica..no ja aj tak rozmyslam nad operáciou ma tady niekto podobné skúsenosti? Dáva operacia aplikovat aj ked som chudokrvna pomoze to mojej bolesti a velmi tazkemu dýchaniu? Poprosim o co najrýchlejšiu odpoveď

Jani77

Ahoj Tomas27, mám tiež operovanú skoliózu, pokiaľ viem tyče sa už vybrať nedajú pretože cca do roka po operácií sa zrastajú spolu so svalmi. Kvôli tomu sa do chrbta vkladá aj časť z vybraného rebra. Neviem ako to bolo u teba zvyčajne zvyknu vybrať jedno rebro, ktoré použijú na spevnenie a zrastenie svalov, alebo časť z panvy. Myslím že takýto úkon by bol dosť komplikovaný a taktiež by sa mohla znovu chrbtica zakriviť.

Tomas27

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť? Som 12 rokov po operácii skoliózy a chcel by som si dať vybrať tie tyče. Má s tým niekto skúsenosť? Absolvoval to už niekto? Nastali nejaké komplikácie?

Anna77

Som 26 rokov po operácii skoliózy, mala som 51°,89°,39°a po operácii v Brne mam 29°, 41°,10°. Operovaná som bola ako 14 ročná a tohto roku budem mať 40. No musím povedať, že žijem krásny život, bez bolestí, porodila som bez problémov tri deti. Až pri treťom tehotenstve sa ku koncu objavili bolesti chrbtice, ale som si poležala a prešli. Teraz, keď viacej pracujem, alebo som dlhšie zohnutá (cca 10min.), tak ma chvíľku chrbát pobolí. Ale to je podľa mňa normálne, veď mnohí známi, ktorí ani nie sú operovaní majú oveľa častejšie a väčšie bolesti. Som rada, že je všetko v poriadku. a prajem všetkým plnohodnotný, bezbolestný život.

lubenke

Vedel by sa mi ozvat niekto,kto je po reoperacii skoliozy ?? Tyce som mala pred 11-timi rokmi,ale chcú mi ich namontovať zase.Moj mail je lubica.leskova@centrum.sk.Budem veľmi rada,lebo neviem,či to mam absolvovať zase,či to je horšie,resp. lepšie.Dakujem