HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

aqwsx

Ahojte, ja tie bradavice mam uz pol roka. najprv sa mi objavila len jedna mala bradavicka. Myslel som, ze to nic nie je a samo to zmizne. Po dvoch tyzdnoch som isiel ku koznej. predpisala mi verrumal. bradavica hned po dvoch dnoch odpadla. ale o dva tyzdne som ich mal spat. opat som si dal verrumal. ale ked sa objavili treti krat isiel som opat na kozne. vraj je to normalne ze sa to vracia, opat som si mal na to davat verrumal a kozna mi predala taky gel z aloe vera. Samozrejme, ze sa to stale vracalo. bol som na urologii. doktor mi odporucil wartec. kondylomy sice mizli, ale takmer okamzite sa robili dalsie. urolog ich chcel odstranit lyzickou, ale boli prilis male, tak si opat na to davam wartec. povedal, ze sa prenasaju iba pohlavnym stykom (pricom kozna spominala aj napriklad plavaren...)no ale co je podstatne,ze s tym virusom sa telo casom vysporiada, ale ze neexistuju na neho ziadne lieky... Je to fakt velmi neprijemne, precital som na internete o tom kopu stranok. A v podstate existuju dve oblasti, kde si informacie odporuju. 1. prenos HPV – len pohlavnym stykom alebo aj inymi sposobmi (napr. plavaren...) 2. vyskyt HPV v tele – na cely zivot, pricom bradavice sa prejavuju pri oslabenej imunite alebo druhy nazor (ktory potvrdil aj moj urolog), ze telo si s tym virusom casom poradi...Urolog sex neodporucoval, teraz nemam partnerku a nechcem niekoho nakazit, takze na to ani vlastne nemyslim...chcem sa preto spytat ako je to s bradavicami a masturbovanim? Mozu sa tym roznasat este viac po penise?

RNG

herpesy a papilomy su dva rozdielne celade virusov. A nedaju sa vypalit, vymastickovat ani odrezat.
Treba ich systematicky potlacat posilnovanim obrany tela roznymi antiviralnymi doplnkami, ako som uz castejsie uviedol
Indonal nie je prostriedok proti virusom, len prostriedok proti skodam, ktore v tele napachaju, hlavne co sa tyka moznosti vzniku rakovin.
Jablka su vyborna strava, ale nezachrania sami od seba ludi od chorob a rakovin. To je uloha, ktora potrebuje hromadu inych zmien v zivotosprave a strave.

nikka2005

Ahojte! Chcem vam napisat skusenosti s tzv.bradavicami a HPV. V lete som si nasla podobne vyrastky, myslela som si, ze mi zarasta chlpok.Ale neskor v miestach otvoru do posvy som si nasla nejake hrcky.. a gynekologicka mi povedala, ze mam kondylomy.. najskor mi ich potierala podhofilom, zmizli na tyzden a neskor sa vratili. Liecim sa uz skoro rok na imunologii, lebo som mala stale rozne mykozy, horucky, zapaly..beriem ISOPRINOSIN.. HPV som mala v lete negativne.. Ziadny Verumal gel na to nezabera, ani TEE TREe oil..ani rozne babske recepty..Pamatam sa ze som bola v juni na odtsranovanie ochlepnia laserom ( vytvori sa chora poda na vsetky virusy a je to tu!) a velmi sa mi zapalili folikuly a mala som gyn. problemy..okrem toho pozor na plavarne!! alebo nedajboze skusanie plaviek.. spinave WC...brala som probiotika..a aj Indonal..Bradavice sa vonkajsich genitaliach sa daju odstranit dusikom a vobec to nie je hroza..treba to absolvovat tak 3-4 krat..mozu sa aj vratit.. Existuje spray Epigen, stoji cca 500 sk, malokde ho maju, ale pomaha udrzovat v dobrom stave sliznicu na vonk. genitaliach.. Treba sa zbavit vsetkych zapalov v posve.. a samozrejme posilnit Imunitu..V decembri mi diagnostikovali HPV.Co je dost neprijemene a ked sa snazite s tym bojovat, je to hrozne. Neexistuje ziadna relevantna diskusia a ani clanky ktore by povedali o tom viac, len sa opakuju..Dolezite je nastartovat imunitu a s tym bojovat. nazory su rozne.. moze HPV zmiznut, nikdy nezmizne, strach z rakoviny...v clankoch na internete sa to opakuje tisic krat a to iste..Kupila som si aj ALOE Vera, co nie je lacna zalezitost a pila som to starostlivo pol roka.. Nemam skusenosti s Wartecom, ale po konzultacii s koznou lekarkou, ak sa mi objavia bradavice znova, vyskusam krem ALDARA, s nazorom som sa stretla takym, ze je to drahy liek a pouziva sa na najtazsie choroby koze, v zharanicnych strankach som sa docitala, ze ho pouzivaju prave na liecbu condylomov(gen. bradavic)..Ked sa pozriete na ludi okolo, co zacnete robit, ked sa stanete "pacientom",aky su zabradavicovani, ani nevedia, ci je to fibrom,alebo bradavica ako chodia pomedzi Vas,a neliecia sa je mi zle.. ako vsetci chrchlu, rozsiruju virusy, len aby boli v robote, kupuju si Coldrex a myslia si, ze su v pohode..a ak mate oslabenu imunitu, chytite okamzite nadchu.. je Vam zle, kolko investujete do liecby.. a ti okolo Vas chorobu len rozsiruju..( Chraneny sex?? dobre-- a co si budete pytat potvrdenie od chlapa ci nema HPV, alebo mu pre milovanim prehladate konecnik a penis??,alebo budete pozadovat potrvdenie od jeho byvalych?? alebo si chlap pred milovanim necha vypracovat premilovaciu zmluvu o tom, ze zena nie je infikovana?? Alebo ak mate HPV, koniec milovaniu??- hrozne ze? a smutne..)
Pocula som este o nejakych cipkoch do posvy, ktore sa pouzivaju, ked idete na plavaren ( myslim tym na prevenciu pred vselijakymi pliagami...), ale nepytala som sa v lekarni.. Odkedy som mala rozne problemy, nevleziem do bazena bez tamponu..Pri tom zijem zdravo, jem vela zeleniny, cvicim, nevediem ziadny zhyrali zivot..mam jedneho partnera uz roky..Ked citam prispevky ako nikomu nezabral isoprinosin..alebo ako sa HPV neda liecit, je mi smutno..v januari ma cakaju kontrolne testy "cyto"..Je mi luto, ze nam "pacientom" mozu gynekologovia odpovedat len tolko, ze HPV sa sleduje raz za pol roka..Potesil ma jeden poznatok odbornika, ze oslabena imunita nie je rakovina..Samozrejme ze kazdy si nosi svoju DNA..
Skusenosti s liecbou laserom nemam. na zaver chcem povedat, ze sa netreba bat vypalovania dusikom. je to sice take neprijemne, hlavne osetrovanie na takych miestach, ale pocit - upravenho prostredia bez "hrbolcekov" vas trosku usiti a vrati Vam sebavedomie. Ak je kozny lekra citlivy, nemusi Vam to byt ani trapne. Vraj s takymto problemom chodi do ambulancie denne 10 ludi..
Nadalej pokracujem s podporou aj prirodnych produktov a odbornou liecbou. Hlavne sa zbavit stresu a "stresorov". Drzme si navzajom palce.

matkeso

baby poviem vam to takto...genitalne bradavice,cize human papilloma virus su iba vonkajsim prejavom agresivnej formy herpetickeho virusu,ktory mate v krvi vazeny.Indonal,a podobne vyrobky su podla mna iba marketingovy tah,aby vytiahli s ludi,co nevedia kudy kam peniaze.Wartec je dobra vec, nemusi zabrat kazdemu,ale taktiez je to svinstvo,a uvedomte si aku citlivu pokozku mate tam dole.Odporucam nasledovny postup-treba si upravit zivotospravu,vynechat sladke veci, udene a vsetko skodlive.Zvysit prijem JABLK,ano vazeny,jablka su podcenovane ale obsahuju latky,ktore vyvrazdia aj zlateho stafylokoka.AK sa tam dole holite,uvedomte si ze sa to prenasa aj krvou.Kupte si v lekarnach disident spray,a postriekavajte si s nim ziletku.Nie je drahy, a pouziva sa aj na chirurgii.Na ono miesto pouzivajte druhy uterak, a casto si mente nohavicky,aj trikrat denne.Zvyste prijem zinku, selenu, vitaminu c a zvyste imunitu pravidelnym uzivanim imunoglukanu(nie je drahy,a je to vytazok z hlivy ustricovej)
ja som mal genitalne bradavice tiez,a este stale sa mi sem tam vyhodia jednoducho je to svinstvo.A tiez mi to doktorka vypalovala dusikom ale jednoducho-vela spanku,a uvedomte si-vsetko je len vnkajsi prejav,prave svinstvo je vo vnutri.
No a zeny by si mali davat pozro hlavne preto,ze bradavice sa mozu prejavovat aj na vnutornej strane dlazdicoveho epitelu,teda vo vnutri posvy, co moze mat neprijemne nasledky.
prajem pevne nervy kocky a drzte sa.a hlavne,nenalette na kazdu reklamu,keby vsetky lieky fungovali ako maju,tak sme vsetci zdravy ako rybicky.
A ak smiem odporucit,ale jedna sa o celkom drahu zalezitost,kupte si fin biomare kapsule.DOplnia vam dennu davku vitaminov,a na finske vyrobykje spolahnutie,mam to odskusane.

sissssa

sama si to neliec, preboha. Mozes si pomoct zvysovanim imunity ale co sa tyka vypalovania a pod, najdi si ineho gynekologa. Ja som od mojej lakarky odisla, lebo ona ani nevedela co hpv je. Uz som sa na to nemohla pozerat, tak som zainvestovala do sukromneho, nebudem setrit na svojom zdravi, ked ide o takuto vec

agapi

Chcela by som sa poradiť. Som nakazena tymto virusim a už tretí mesiac sa liečim.každy druhy den som u gynekologa a nejakou tinkturou mi to vypaluje.No stale sa to iba zhoršuje. Až teraz po troch mesiacoch mi povedal aby som si zakupila Indonal. Neviem či to je len mojim stresim ale mam pocit že ten doktor si neplni praci ako ma. existuje niečo, čo by som si mohla zakupiť sama a liečiť sa aj doma?

sissssa

ahojte, ja som s tym bojovala pat mesiacov, najprv to bol krem wartec ktory mi absolutne nepomohol, potom som mala ist na chirurgiu, no to som odmietla a nasla si sukromneho gyn. ktory mi to vypalil laserom, no objavili sa zas a este agresivnejsie, tak som sla na operaciu s uplnou anestezou, kde mi ich opat on vypaloval a zoskraboval a teraz, mesiac a pol potom su konecne uplne prec :)) dufam ze sa uz neobjavia...aspon nie v tomto zivote

katarína

ahojte , chcela by som sa spýtať ked sa mi vyhodili tie bradavice alebo výrastky tak to mám ísť normálne za gynekológom aj ked som pri nom ešte nebola ?? dakujem

katarína

ahojte , chcela by som sa spýtať ked sa mi vyhodili tie bradavice alebo výrastky tak to mám ísť normálne za gynekológom aj ked som pri nom ešte nebola ?? dakujem