HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

moniqa87

alz-bee, takze co by som mala teraz robit?
mam ist sama koznej? alebo ako?
takze ziaden sex, kym to nezmizne?
a na tie tabletky indonal netreba recept?

alz-bee

moniqa87: no to je teda ozaj debil ten gynekolog...poviem ti, ako mal postupovat. Mal ta poslat automaticky ku koznej, ktora by ti vzala krv a spravila testy na pohlavne choroby. A potom by ta ona aj liecila...lebo gynekolog s dalsou liecbou uz nema nic spolocne, je to na pleciach kozneho. A kozna by ti mala vysvetlit vsetko, co s HPV virusom suvisi.Popripade, keby ti nehovorila, tak sa pytaj!!!...mala by ti povedat, aby si sa prestala tam dole holit, aby si nemala ziaden sex (ani s kondomom, lebo virus je tak malicky,ze sa dostane aj cez pory kondomu), aby si sa snazila nemat ich vo vlhkom prostredi....pytaj sa jej vsetko, co ta napadne, lebo mne tiez vela toho nepovedala.
A odporucam ti kupit si tabletky Indonal, ktore telu pomahaju zbavit sa HPV virusu. Treba ich vsak brat tri mesiace, dve denne, cize si mozes hned kupit 6baleni po 30kusov...
Ja som si kondylomami presla a aj s jednou babou som si o tom pisala:

www.zdravie.sk

Drzim palce:)

moniqa87

budem rada ak mi niekto z vas poradi,
nasla som si bradavicy a teda som utekala gynekologovi, ze co s tym a ci to je naozaj to sposobene hpv...
povedal, ze mozno... ale, ze mi neodporucuje nic s tym robit a jedine co na to vraj podla neho existuje je krem za 100 euro, ale po precitani viacerych prispevkov s myslim, ze asi vobec nepostupoval spravne...
okrem toho som sa na stranke onkogynekologie lekarov karlovej univerzity docitala, ze je moznost aj ineho prenosu ako len sexualnym aktom (asi 1%), ale moj lekar s tym samozrejem nesuhlasil a uplne tam zo mna urobil chuderu, takze sa chcem vlastne spytat ako by mal gynekolog postupovat, lebo ten moj okrem toho, ze tam na mna vyhadzoval promiskuitnost a robil zo mna naivnu chuderu neurobil absolutne nic, len povedal, ze ASI to je to... takze co mam robit? gynekologa chcem zmenit, ale na leto odchadzam do zahranicia a ten moj mi povedal, ze sa s tym mam akurat dojst ukazat v septembri, ale tak po tom vystupe a znevazovani co mi tam spravil, ma uz neuvidi, len teraz potrebuje najst gynekologa a vediet ako by mal postupovat a vlastne na co mam pravo ohladom tejto veci... co mozem od lekara vyzadovat?

alz-bee

korbac: uplne ta chapem. Ja som tie svine mala 9mesiaov, kozna mi to natierala nejakou vodickou, ale proste kazdy vecer som si ich aj tak trhala. Ja som ich mala velmi vela :-((A proste tie, co som odtrhla sa uz neobjavili...teraz ich uz (klop-klop-klop) nemam skoro rok...fuj, uz nikdy viac!!!

korbac

Mal som genitalne bradavicky,a poviem vam ..prv mi kozna zmrazovala ,ale tak nedokladne ,ze som tam bol kazdy mesiac .Tak som to tiahol asi rok ..Potom ju raz zastupovala jedna doktorka ...dala mi nieco take na potieranie ,smrdelo to ako odlakovac ,palilo to riadne z toho ...stale to nebolo ono....potom som siel k sukromnemu koznemu...ten mi to vypalil dusikom perfektne,ale aj napriek tomu ..po troch mesiacoch to bolo spat....tak som raz mal take nervy..ze som si to sam odstranil...vystipnutim alebo ak chcete odstiknutim bradavaviciek s kozou nechtami ..bolo mi uz vsetko jedno ....krv zacala z toho tiect viac ako som ocakaval ,ale to len kratucko ..takto som spravil so vsetkymi osmymi bradavavickami a poviem vam ZE MUSIM POKLOPAT UZ SA NASPAT NEOBJAVILI ! ...bolo to podla niekoho trosku drasticke ..ale je to skoro totozne ako ked vam to odstrania skalpelom....
...na odstiknutej bradavicke s kozickou bolo pekne vidiet ako to je vrastene do kozicky...tak neodporucam samemu to robit ,ale dajte si to odstranit laserom alebo chirurgicky...lebo zmrazovanim je len strata casu

RNG

Smilax imunitas je nazov vyrobku. Obsah je mlety koren rastliny Smilas, najcastejsie oficinalis, ale aj inych pribuznych druhov, znamy v USA a Mexiku pod menom Sarsaparilla. Tento som pri roznych koznych problemoch uz mnohokrat odpoprucal , najma vo forme caju z lyzice suchej drogy

natalia300

ahojte chcela som sa spytat ci sa mozu objavit aj este pred zacatim pohlavneho styku, v skorom veku, tak okolo 14 - 15 rokov. Sestra tam daco take ma, nie je to biele a nevieme ci to tam ma byt, alebo nie. ma to tam uz davno a preto sme tomu nevenovali pozornost, mala to tam aj este pred zacatim pohlavneho styku. ked s nim zacala vzdy pouzivala kondomy a mala len 1 sexualneho partnera. nezvacsilo sa jej to, ale sexualne nezije uz 2 roky. prosim poradte.

aťka56

pre kika2

Ahoj kika!

prosím Ťa môžeš mi napísať,kde si to aloe vera od tej firmy LR kúpila...?...v lekárni alebo si si toniekde objadnala...?

vopred ďakujem za odpoveď!

Aťka56

RNG

debi, neoplazia neznamena rakovina. Neoplazia je len narastanie (rychle) novych buniek.
Moze byt
benign(tj nerakovinne)
pre-malignant(predrakovinne, tento termin sa velmi zneuziva) a
malignant(rakovinne)