HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

RNG

murri, indonal obsahuje ucinnu latku I3C(indol 3 carbinol) co je vytaszok z kapustovin.
Je znacne ucinny protirakovinny prostriedok, tj je dobru pri diagnozach cin 1 az 3, tvoreniu sa podozriveho tkaniva. Tiez je pouzivany na liecbu rakovin, podobne ako aj DIM(diindoilmethane), tiez vytazok z kapustovin.
Tvrdenie, ze potlaca hpv virus je nepodlozene, ale zabranuje definitivne vzniku rakovin.

RNG

Oiankopohoda, ten krem terrasil je s obsahom kyslicnika striebra. Je pravdepodobne topicky(miestne) ucinny proti virusom. Zialbohu, virusy nie si len v bradavickach ale aj inde v tele, takze takto sa vynicit nedaju, rovnako ani inymi kremami a vypalovanim.
Chaparal je meno pre mnozstvo pustnych krikov. Pod tym menom sa predavaju aj listy z
creosote bush=larrea tridentata,
ktory je velmi ucinny proti virusom.
V USA je to stara medicina indianov z planin,
neviem o ziadnom stiahnuti z trhu.
Predava sa ako potravinovy doplnok, cize nemoze mat skodlive ucinky v odporucenych davkach, o to sa postara nas "velky strazny pes", federalny urad pre jedla a lieky(FDA), ktoremu staci len podozrenie, ani nie dokazany fakt a da prislusnu rastlinu na zakazany list.
Inac sa o to v minulosti pokusili(natlak z farmaceutickeho priemyslu proti konkurencnym antiviralnym), ale pre nedostatok dokazov(tvrdili, ze sposobi zltacku) ho museli pripustit spat na trh, kde sa predava bez spomenutia antiviralnych vlastnosti.
FDA zakazuje akekolvek liecive vlastnosti potravinovych doplnkov tvrdit na flaskach.A to aj napriek ich zrejmemu ucinku. Tak napr koloidne striebro nesmie mat napisane, ze zabija bakterie, virusy a mykoplazmy, hoci bez tychto tvrdeni sa predava bezne na trhu.
Ja som mal produkt z firmy Arizona Naturals, sam ho pouzivam pri podozreni virusov, ale zriedka.
Bezne pouzivam extrakt z olivovych listov a astragalus.

murri

RNG
a ten extrakt z olivovych listov mozem teda zacat brat? za aky cas pocitim zmenu, zlepsenie? nie je treba sa poradit s gynekologom? ja som na hpv zacala uzivat indonal, no mavala som z neho migreny.tak chcem aspon nieco brat, na zlepsenie.dakujem

RNG

murri, ja tu na fore radim len potravinove doplnky, nie lieky. Vsetky potravinove doplnky su volnopredajne.
Lekarne dnes predavaju niektore potravinove doplnky, ale farmaceuti sa o nich nic neucili, takze ich poznaju slabo. Skor sa obrat na specializovane predajne alebo hladaj na nete.

RNG

piankopohoda, potlacanie virusov je celozivotny projekt.
Virusy mame v tele stale a dalsie na nas utocia zvonka. Takze jedine permanentne zvysenie imunity nas uchrani pred ich cinnostou.
Olivovy olej je len velmi mierne antimikrobialny,
Len extrakt z olivovych listov je silne antiviralny.A to okamzite.
Ucinok aloe vera je len po niekolkomesacnom pouzivani.Komplexne cukry v nom, hlavne galaktoza totiz postupne prebuduju bunecne steny v tele a bunky sa stanu odolnejsimi proti prieniku mikrobov.
Selen, zinok a probiotika su nevyhnutne pre kazdeho, tiez extra jod, vitamin C a E. V zime aj vitamin D.

piankopohoda

RNG - zase som si spomenul na vec čo som sa Vás chcel opýtať... ako môžem vyrobiť ten výťažok z brezovej kôry? a ste spomínali že chaparal je tiež dobrý, lenže ja som na internetne našiel ďalších 20 mien ako sa chaparal tiež nazýva a všade kde som sa na to pýtal, nepoznali ani jeden z nich. dalej som sa dopátral na nete, že bol stiahnutý z trhu z dôvodu nežiadúcich účinkov... viete mi poradiť kde by sa to dalo zohnať

piankopohoda

RNG ešte je jedna vec na ktorú by som sa Vás chcel opýtať... mnohý tu uvádzajú, nejaké počiatočné štádium. Hrá to nejaká úlohu v tom ako dlho už mám tie bradavice?

murri

takze, ked budem brat vitaminy a tie antivirove tabletky,je mozne,ze sa mi to vylieci?ked to mam v pociatocnom stadiu.alebo aspon nezhorsi..
a tie antivirove,co spominal RNG, su volnopredajne?lekarnicka by mi mohla s vyberom aj poradit, nie?