HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE

Príspevok v téme: HPV - genitálne bradavice - prosba o pomoc - SURNE
babulka

Ahojte dievčatá, už som si prečítala niekoľko príspevkov na tému HPV, ale aj tak by ma zaujimalo ako mám správne identifikovať takú bradavicu. Nikdy som to nemala a teraz neviem či je to ono alebo nie. Našla som si dva výrastky tam dole, nie na genitáliách ale pri. Jeden na jednej strane a druhy na druhej, ked si po tom prejdem tak to citim len ako zhrubnutú kožu, neprevísa to, nie je to velke, takže neviem ci su to bradavice alebo nie.Neviem ani ako by mi to vypaľovali ked to mam iba ako malý hrbolček, nemá mi tam čo odpadnúť. Na cytologických testoch mi zistili stupeň II a dole bola zaškrtnuté - LE a ER..neviem čo to znamená - ak viete, poraďte. Výsledok je spred mesiaca a asi pred 3 týždňami ma vyšetroval gynekológ a ten mi na tie výrastky nepovedal nič. Teraz neviem či si ich nevšimol alebo...
Ak by ste mi mohli v tomto poradiť bola by som vďačná,na najbližšiu kontrolu mám isť v marci a neviem či v tomto prípade môžem mať pohlavný styk, či môjho partnera uchráni kondóm, ak by to boli bradavice. Ďakujem veľmi pekne za rady, sú pre mňa veľmi potrebné. Ešte raz ďakujem

nirvanah

možnosti na odstránenie kondylomov je niekolko, nikde nie je napísané, že si to vyžaduje hospitalizáciu a odstránanie pod narkozou. ja som mala mnohopočetné kondylomy vo vnutri vaginy a odstranovali mi to tekutým dusíkom, ambulantne, narkoza nie je vobec potrebna nakolko to nie je ani citit to vypalenie vo vnutri vaginy. ošetrenie som podstupila 3 krat v krátkom case po sebe a už dlhsi cas mam pokoj. pravdou je, že sa to zvykne vracat ale doležite je aj podporit imunitu už mnohokrat spomenutými antivirálnymi prostriedkami. takže myslim, že to netreba tak zveličovat..da sa s tým bojovat.

mariana2

bradavice,odborne kondylomata,su virusove,prenašaju sa pohlavnym stykom už nakazeneho partnera,davat pozor s kym sa milujeme,nie je to sranda.Odstranuju sa operacne,ak su male možu sa odstranovat ambulantna, ak ich je vela,tak si vyžaduju hospitalizaciu a v narkoze sa zoškrabuju.Nie je to navždy,často sa vracaju,je to vírus a ten sa neda vyliečit.kondylomy a choroby krčka su prenašane pohl,stykom,tj HPV. preto sme ženy lahkovažne,lahko menime trocha dobroty za problemy na cely život,može to zle skončit.Očkovanie po konizacii,alebo ženy nie panny je uplne zbytočne,iba že naplnite niekomu vrecka

lea

Ahojte. Chcela by som Vas poprosit o radu. Pred dvoma tyzdnami mi odstranili genitalne bradavice laserom. Bolo ich asi 7, neboli velke ani nie take priserne ako vidim casto na obrazkoch. asi tyzden po operacii sa mi zdalo, ze sa mi tam opat nieco objavuje, ukazala som to mame a on ze sa mi to iba zda. Vsade citam, ze sa to vracia a myslim, ze som paranoidna a vidim ich uz vsade aj tam kde nie su.
Chcela by som sa spytat, ci fajcenie hra ulohu v tom ci sa zase objavia. Tie,ktorym sa Vam tento problem nanestastie vratil fajcite alebo nie?
Mam noveho partnera a chceme skusit milovanie s kondomom, myslite,ze ho to uchrani?
Dakujem za radu, LEA

RNG

janulka, mnohokrat som uz spomenul hromady ucinnych antiviralnych doplnkov.
Tak isto protirakovinne, v tomto pripade hlavne I3C a DIM, ktore nedovolia vyvoj rakoviny v krcku maternice aj napriek infekcii nebezpecnymi druhmi hpv.

janulka2

ahoj,tak aj ja to mám. je to hrozné. používala som Wartec crem pekne mi zabral ale všetko sa mi vrátilo späť. beriem isoprinosine, tiež imunor na imunitu od imunologičky. po krajoch mi to zmizlo ale mám to aj vo vnútri a neviem čo môžem robiť dalej. je to svinstvo. čo by som mohla ešte k tomu brať? pomôžte prosím. ďakujem

RNG

odporucena davka extraktu z olivovuch listov je okolo
4x750 mg(20% oleuropeinu) intenzivne ,
1 az 2 x 750 mg preventivne.

Vytazok z olivovych listov je stara medicina, spomenuta uz v biblii.

RNG

piankopohoda, kedze som v literature nasiel hromadu zmienok o betuline a jeho ucinnosti, niektore uz 15 rokov stare a tiez plno patentov(USA, Canada) ale ziadny pouzitelnu produkt(okrem Ruska a Ciny, v rusku je na trhu viacero preparatov na ochranu pecene a ine proti virusom),
vyvodil som si z toho, ze to je prisilny konkurent antiviralnych farmaceutik a velky a silny farmaceuticky priemysel sa postaral, aby sa tento produkt nedostal na trh.
Tak som si bol nuteny vyrobit vlastny alkoholicky vytazok z brezovej kory(praskovu predavaju na caje, ale betulin nie je rozpustny vo vode, len v alkohole.)
Zmiesal som 3 vahove casti 96% alkoholu(cisty razny)s jednum vahovym podielom praskovanej brezovej kory. Nechal som to v uzavretej flasi, denne dobre potriasol. Po dvoch tyzdnoch som tuto tinkturu zlial(nefiltrovat) a parkrat som ju pouzil ( 2 lyzicky)do drinkov.
Po vysuseni obsahuje asi 4% susiny, z coho velka vacsina je betulin a trochu tmaveho taninu. Brezova kora totiz obsahuje na vahu medzi 15 az 25 % betulinu, co ju robi vodotesnou(vyroba kanoe).
Vodny vyvar(caj) obsahuje len taniny a salicin, podobne ako vodny vytazok z vrbovej kory.

murri

to je super, ze je taky skvely,no skoda,ze ho ja uzivat nemozem.preto by som chcela nejaku "nahradu"..skusim,ci mi nieco neporadi gynekolog