Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

anonym_9

ajja335 : Mi napíš tvoj nick na pokeci, rada by som si s tebou popísala, lebo ja sa veľmi často červenám a ťažko sa mi s tým žije

rebeka789

Ahojte. Všimla som si, že niektorí sú tu citlivý, keď niekto tu spomenie aj iný problém červenania sa, ako len pri SF. Ale nie je možné, aby sme mali oba problemi? Ja sa tiež červenám niekedy aj keď som sama, keď varím, alebo je teplo v miestnosti a nie som v strese. To je SF? Ale začervenám sa aj keď sa rozprávam napr. s kamarátkou a najhoršie je to v spoločnosti ľudí, atď..Niečo podobné spomenula aj ajja335

opla

mimus, nebude to tym, že si doma.Lekai vravia, že to je dermatitida, to červenanie v dekolte. Ja vystrihy vobec nemožem kvoli tomu uz dlhšie. Ale suvisi to iste s precitilivelostou. To mi vyslo u psychologičky. ale co s tym? to neviem sama

mimus221

V tomto psychoologicka vazne nepomoze a k psychiatrovi ist sa hambím. a bojím sa liekov co predpisujú, lebo sa z nich velmi priberá. rozmyslala som ci to nejde nejakou hypnotickou terapiou. nemáte v tomto nejaké skúsenosti? Je to zaujímavé, ze som sa zacala cervenat(dekolt)len odkedy som doma na materskej. uz som tretí rok mimo ludí, takze to bude asi tým.

patusa

Presne toho sa bojim lebo ked jej to samo nedoslo... A este k tomu nechcem aby to niekomu hovorila, ale je dost ukecany typ. Nemyslim zeby to pochopila, vsak pomaly ani nevie ze daco take existuje:( Ale aj tak diky.

patusa

cavte chcela by som sa spytat ci ste uz o cervenani sa niekomu povedali (kamaratke,..)pretoze ja mam jednu spoluziacku a ano ma stale upozornuje ked sa cervenam a potom je to samozrejme este horsie vzdy sa ma najprv spyta co ti je? preco si taka cervena? myslim ze jej este stale nedoslo aky mam problem. ale neviem ako jej to normalne povedat, aby ma nato uz neupozornovala lebo mi to len zhorsuje. bojim sa ze jej to nebudem vediet normalne povedat bez toho aby som bola uplne ako paradajka a zaroven nechcem aby o tom este niekomu inemu hovorila, kym si to ostatny zatial nevsimli je to lahsie. zaujma ma len ci ste to uz niekomu povedali mino odbornikov. dakujem

ajja335

Ja práveže veľmi dobre viem, čo je červenanie. A so sociálnou fóbiou to súvisí tak, že človek, ktorý sa červená, neskôr dostane sociálnu fóbiu. Kto mi neverí, nech si to vyskúša - tie lieky a uvidí. Ja naozaj vidím veľké zlepšenie aj čo sa týka sociálnej fóbie aj červenania. Všetci, čo tu píšete a neváhajte, choďte ku psychiatrovi. Verte mi, že iná cesta nie je. Je to choroba a ako aj iné choroby nevyliečite bez liekov tak ani v tomto prípade to nejde. Keby som to nevyskúšala a nezlepšilo by sa to, tak by som tu nepísala. Už na to červenanie nemyslím stále ale dokážem už myslieť aj na iné veci a dokonca sa aj teším, keď niekde idem.

t333

ajja335,

1.socialna fobia je socialna fobia. cervenanie je cervenanie.
netreba to pliest dokopy.
kam by sme sa dostali keby na kazdu takuto kravinu predpisovali AD. hoci aj tak to robia...
nevravim na SF mozno, ale nie na cervenanie !