Tŕpnutie lavej ruky....neurolog

Príspevok v téme: Tŕpnutie lavej ruky....neurolog
ruka rukatá

Caute, už druhy mesiac mam strpnutu lavu ruku a nemam cit v koncekoch prstov - iba malý..... odporucili mi neurologa. poznate v Blave nejakého fakt dobresho a seriozneho neurologa? Najlepsie ak aj praktikuje akupunkturu /prip. aj niekho kto ju zvlast praktikuje.../ DAKUJEM, prip. aj na mail: marosm@chello.sk

Súvisiaci obsah

lubka

Dobrý deň!Volám sa Lucia,mám 20 rokov.Už osem rokov som epileptička.Epilepsiu som dostala s najväčšou pravdepodobnosťou zo šoku z ťažkého úrazu.Môj stav nebol nikdy obzvlášť vážny.Kým som na chorobu prišla mala som viacero menších záchvatov.Ani som si ich neuvedomovala, iba sa mi zakrútila hlava(to som si myslela),nikomu som o tom nepovedala, lebo sa mi to nezdalo zvláštne.Nebola som úplne pri vedomí, pravdaže,tak preto.Potom som dostala veľký.Začala sa liečba.Na začiatku sa pre mňa hľadala vhodná kombinácia liekov.Nakoniec som ostala na orfirile a lamictale,ktorý som brala od začiatku, len dávky sa sem-tam menili.Môj stav bol však osem rokov rovnaký.Záchvatov veľkých bolo asi šesť.Posledný pred rokom a pol a to krátko po vysadení orfirilu,ktorý sa opätovne nasadil a bol pokoj.Pri predposlednej kontrole mi doktor zvýšil dávku z tristo mg.orfirilu long na 500mg ráno večer a lamictal ostal rovnako ako po iné roky sto ráno sto večer.Za štyri mesiace sa môj osem rokov takmer rovnaký stav vylepšil.Mala som čisté EEG.Zázrak.Od poslednej kontroly ubehli 4 mesiace.Túto dávku teda beriem 8mesiacov.Síce som veľmi šťastná,ako sa mi polepšilo,mojim problémom je, že už nechcem brať lieky.Nechcem otravovať svoje telo tým humusom.Chcem žiť zdravo.Začala som sa o seba starať.Prestala som sa stresovať a fajčiť(už pred dvoma rokmi),začala som intenzívne cvičiť,aj sa trošku lepšie stravujem...Skratka chcem žiť normálne.Istý homeopat,či čo to bol mi raz prezeral oči a povedal,že otravu môjho tela tými liekmi mi doslova vidno v očiach.Vtedy som ich brala šesť rokov.Čo bude so mnou preboha,ak ich budem musieť brať celý život,ako to podľa môjho doktora zrejme bude?!?Nepreháňa podľa vás trošku?Veď mám čisté EEG!!!Naozaj neexistuje nijaká prirodzená metóda ako udržať môj mozog fit aj bez toho odpadu?Mám pocit,že takú možnosť doktori ani nezvažujú,lebo im je najpohodlnejšie predpísať lieky a poslať pacienta rýchlo domov.No a ešte mám problém s prílišnou únavou.Aj keď mám osemhodinový spánok,hneď sa cez deň unavím a niesom schopná ničoho.Všetci tvrdia,že som lenivá a vyhováram sa,ale ja fakt nevládzem.A moja koncentrácia a rakčný čas sú absolútne mizerné.Mám z toho veľké komplexy.Pripadám si ako hlupaňa.Verím,že aj vtomto mi vysadenie liekov pomôže.Poraďte mi prosím,som z týchto vecí neskutočne zúfalá.

surfer852

mám 18 rokov a v poslednom čase pociťujem tŕpnutie ľavej ruky a ľavej nohy. Tŕpnutie je vraj spôsobené buď upchávajúcimi sa cievami alebo zlou nervovou sústavou. Osobne si myslím že problém sa začína niekde v mojej pravej hemisfére (keďže tá riadi ľavú polovicu tela). Kuriózne je že toto tŕpnutie pociťujem odkedy som začal s užívaním známeho prípravku s obsahom z Gingka Biloby, ktoré má zlepšiť prekrvenie ciev a teda potlačiť tŕpnutie končatín a zlepšiť myslenie. Tento fakt mi opat naznačuje že to bude niečo s nervovou sústavou.
Minulý týždeń som si pripravil do školy prácu o Nukleárnej Magnetickej Rezonancii, ktorá je najbezpečnejšou metódou na diagnostikáciu rôznych chorôb. Je účinnejšia ako technológia CT. Ale aj finančne nákladnejšia. Preto by som vám poradil (a vlastne aj sebe) že by bolo vhodné skúsiť to zistiť prečo konkrétne nám tie naše končatiny tŕpnu.

Z doplnkových prípravkov konzumujem minerálne látky a vitamín C. Ostatné vitamíny ani veľmi nie. Som slabý fajčiar a doprajem si málo spánku (okolo 4 hodín denne) - čo môže ale nemusí byť príčinou.

Porovnajte so sebou a píšte reakcie.

hihinko

Mám 26 rokov, a posledny tyzden ma trapia strpnute prsty na lavej ruke (malíček a prsteníček).
Bol som s tym u mojho vseobecneho lekara, ktory mi predpisal COXTRAL a DORSIFLEX a doporucil vitaminove doplnky MAGNE B6 a THIAMIN, vsetky tieto lieky a vitaminy beriem podla lekarskeho predpisu uz par dni, no zlepsenie nepocitujem.
Mohli by ste mi poradit akeho lekara by som mal s mojim problemom navstivit v Bratislave, ci sa treba nejak specialne objednavat a ci je potrebne predtym aby som mal odporucanie od svojho praktickeho lekara ? skuste niekto doporucit konkretneho lekara v BA, vdaka

rivalita

mam iba 19 rokov a uz vyse 4 mesiacov sa budim na strpnute ruky a niekedy aj lava noha...obcas to citim aj cez den...bola som aj u ortopeda,ktory skonstatoval,ze vsetko je o.k..tak som navstivila neurologa,ktory mi predpisal b-komplex a megnezium,najprv to zaberalo ale teraz uz nie..neviem ako dalej,nic mi nepomaha...

trpnutie

Ak mozem poradit vsetkym, co maju pocit trpnutia koncatin, oslabenu citlivost, co najskor chodte na podrobne neurolog.vysetrenia (pytajte sa na magnet.rezonanciu), moze ist totiz o vazne poskodenie centralneho nervoveho systemu

ivonka

NO NA TENTO ISTY PROBLEM SOM SA ZOBUDILA DNES VECER NA TO ZE MI TRPLY NOHY AJ RUKY A NORMALNE SOM SA ZLAKLA A MASIROVALA SOM SI ICH ABY SOM ICH CITILA ALE NESPALA SOM NEJAK DIVNO ZE Y SOM SI NA NICH LEZALA MYSLITE ZE TO JE Z CHRBTICE LEBO Z TOU MAM PROBLEM VELMI DLHO

plavcakova

S tŕpnutím čohokoľvek by som išla k neurológovi. Najskôr to podľa mňa bude súvisieť s chrbiticou. Ja chodím do súkromného neurologického centra Neurón - ten názov som si nie celkom istá - tak na 90%. Je to na Antolskej na 4.poschodí v hlavnej budove. Možno ani nebudú chcieť doporučenie od všeobecného lekára. Ošetrenie hradí poisťovňa - neviem, či akákoľvek, ale všeobecná určite. Na vyšetrenie sa treba objednať. Ja chodím k primárovi - za to je príplatok 300 Sk, aj za niektoré ďaľšie veci sa pripláca, ale podľa mňa nič horibilné. Moje problémy - asi od augusta ma bolelo okolo kolena. Nejaký čas som myslela, že to rozchodím. Tak v októbri som bola u ortopéda že vraj na jednej z najleších ortopedických kliník - myslím že na Záhradníckej- tam mi asi po 4 návštevách, vždy min. 5 hodinovom čakaní a rôznych vyšetreniach povedali, že mi v zásade nič niej a mám schudnúť. Tak som sa na to vykašľala a v januári som už skoro nemohla chodiť a navyše mi tiež tá noha začala dosť tŕpnuť- začal ma bolieť členok a krížna chrbtica - teraz už konečne aspoň viem, čo mi je - hernia disku+lordóza.

tapik001

dobrý den mam problem s malickom a polovickou dlane na lavej ruke uz 4 den,mam ju strpnutu poradite niekto dakujem

janík

toto sú prípady často sa vyskytujúce pri liečbe akupunktúrou a musím povedať,že úspešne!Porozmýšľajte!

mimina

ja mam tiez podobny problem, len mne trpnu obidve ruky a aj nohy dost casto.Vsetci mi hovoria ze to mam malo vapnika a magnezia. myslite ze to moze byt tak? lebo u doktorky som este nebola.