Orchidea prinaša radost. prosim opomoc pri starostlivosti

Príspevok v téme: Orchidea prinaša radost. prosim opomoc pri starostlivosti
sheila blazniva

Dobry den, viem že moja tema nema nič so zdravim spoločne... ale viem že je tu množstvo mamičiek ale aj inych ktory maju určite radi kvietky a mohli by mi pomoc poradit... dostala som asi pred 2 tyždnami krasnu orchideu.
bohužial kvietky zoschli a opadali.... nezlakla som sa kedže mi v kvetinarstve povedali že na jar ich zhadzuje ale za posledne dva dni som si včimla ze začala strasne schnut a žltnut aj stonka.
Prosim vas ak mi niekto vie dat radu ako dalej budem vam vlemi vdačna.:) a ešte som niečo čitala o jarnom presadzani neviete o tom niečo?
ešte raz dakujem ak mi niekto poradi. ine fora o kvetinkach moc ludia nenavštevuju a viem že tu je vždy plno.
pekny den

sonduela

dnes som od manzela dostala orchideu po ktorej som tuzila mam z nej nesmiernu radost :)dufam ze mi vydrzi co najdlhsie.aspon sa teda budem snazit

biopich

moja orchydea po troch mesiacoch zacala cela schnut co s nou? este sa z nej nieco vyklube? spodne male listky su uz suche a aj vrch kde kvitli kvtety. Starala som sa o nich ako bolo pisane aj som ich hnojila :-(

suesin

ahoj dostala som orchideu kúpila som jej špeciálny črepník, ktorý je priesvitno - zelenkavý s upraveným dnom kde sa naleje voda a ona si z nej má brať prípadne odtiecť a taktiež aj kôru pre orchidei ale v poslednej dobe sa jej nejak nepáči a začína chradnúť poraďte mi čo mám robiť
Ďakujem

biopich

Dakujem, uz fakt som nevedela co robit nechala som ju v nepriesvitnom a dala som ju raz na hodinu do vody a vsetky nerozkvitnute puciky mi opadli ostali len rozkvitnute :( tak hadam sa schopi

katalinka

biopich ...ak si ju kúplia v priesvitnom plastovom kelímku tak je dáš do priesvitného črepníka...
raz za 10 dní ju dáš na 20 min do vody s kvapkou hnojiva ...
úspech zaručený, keď nekvitne nehnojíme, ale polievame rovnako...

biopich

no ja som akurat citala o Phalaenopsis lebo som ju dostala a neviem rady ktore citam tu sa biju s tymi co citam na inych strankach...vsade sa pise nieco ine som z toho kus mimo. Niekde pisu zeby mala byt v prisvitnom crepniku aby islo svetlo aj na korienky poniektori tu pisete ze ju mate v keramickom. Niekde citam ze cez zimu polievat 2 krat do mesiaca a cez leto castejsie tu niekto pise kazdy treti den... a vraj nepolievat z hora ale namocit cely kelimok do makkej vody na hodinu ... tak som z toho dost mimo...na okno ju nechcem davat lebo izbu mam na juznej strane a vraj to je zle pre ne...na zapadnej jedine mame dalsie okna ale to je kuchyna tam vraj tiez by nemala byt a uz len obyvak a tam mame aj balkon a viete ako to stale sa otvara a prievan...co je teda dobre

zuzinya

ahojte 2 nove orchidee na jednej. Odstrihla som po odkvitnutí na dvoch nozickách nad 3 kolienkom a z tade mi vyrastli korenky, z listami a ďalšími nožičkami Nechala som to tak, nech si teda rastú. Lenze tie listy a korienky su uz dost pocetné a ta materska rastlinka dolu mi zhodila vsetky listy a korienky jej vsetky vyschli a tie 2 nozicky na ktorých mi vyrástli ďalšie orchidee mi odspodu začínajú hnednúť a ja som zufala neviem co teraz a bojim sa ze pridem o ne. A netusim ci môzem odpojiť tie 2 nové orchidee a zasadiť??? a ako dat do crepnika a zasypat substratom? T

niektorá máte s tym presádzaním skúsenosť??