klinicka smrt

Veve

Pre Standa:Útek z pekla je o jednom doktorovi ktorý moc neveril v posmrtný život.Vystupovala tam aj jedna psychologička ktorá sa zaoberala a skúmala klinickú smrť.Ukazovala mu záznamy svojich pacientov, ktorý hovorili o svojej klinickej smrti.Jeden pacient ktorého ošetroval-mal asi infarkt mu popisoval čo sa s ním stalo keď ho začali oživovať.On tomu moc neveril a tak sa sám pokúsil tzv.usmrtiť aby zistil pravdu. Ako doktor sa poistil a pichol si injekciu ktorá ho dostala do tzv.bezvedomia a jeho duša sa odpojila od tela.Jeho kamarát lekár spolu so psychologičkou(keď sa to dozvedeli)ho začali oživovať.Ći sa im to podarilo sa dozvieš keď uvidíš tento film-je natočený retrospektívne.
Bohužial nepoznám kto toho doktora hral.

Veve

Stando Neviem v ktorom roku bol natočný ten film a ani neviem originálny anglický názov.No to by som musela preložiť ale slovník tu teraz pri sebe nemám. Film sme pozerali z napáleného DVD.
Pre Moje: Určite Boh neodsudzuje človeka ktorý nebol vychovávaný vo viere.Viera je dar a nie každý tento dar dostane.Ale vieru treba rozvíjať a to hlavne modlitbou.Tam sa stretáva Boh s človekom. Keď je človek dospelý tak sám rozhoduje či bude žiť s Bohom alebo nie aj keď nebol vychovávaný vo viere.Ja som veľmi rada že som odovzdala svoj život Bohu:-)Nie je to ľahká cesta ale určite stojí za to.
Agina určite má tento príbeh niečo do seba.Len treba čítať medzi riadkami.

agina

Sice to sem nepatri, ale strasne sa mi to paci.....

Čo bude potom?

V brušku tehotnej ženy boli dve bábätká. Prvé sa spýtalo druhého:
-"Veríš na život po pôrode?"
-"Samozrejme. Niečo po pôrode musí byť. Možno sme tu práve preto, aby sme sa pripravili na to, čo bude potom."
-"Hlúposť, žiadny život po pôrode nie je. Ako by vôbec mohol vyzerať?"
-"To presne neviem, ale určite tam bude viac svetla než tu. Možno budeme chodiť a jesť ústami."
-"No to je ale nezmysel! Chodiť sa nedá. A jesť ústami? To je úplne smiešne! Živí nás predsa pupočná šnúra. Niečo ti poviem: Život po pôrode je vylúčený - pupočná šnúra je už teraz moc krátka."
-"Ale nie, určite niečo bude. Len asi bude všetko trochu iné, než sme si tu zvykli."
-"Ale nikto sa predsa odtiaľ po pôrode nevrátil. Pôrodom proste život končí. A vôbec, život nie je nič, len dlhá stiesnenosť v temnote."
-"No, ja presne neviem, ako to bude po pôrode vyzerať, ale každopádne uvidíme mamu a tá sa o nás postará."
-"Mamu? Ty veríš na mamu? A kde ma akože podľa teba byť?"
-"No predsa všade okolo nás! V nej a vďaka nej žijeme. Bez nej by sme vôbec neboli."
-"Tomu neverím! Žiadnu mamu som nikde nevidel, takže je jasné, že žiadna mama nie je."
-"No ale niekedy, keď sme ticho, môžeš počuť ako spieva, alebo cítiť ako hladká náš svet. Vieš, ja si fakt myslím, že skutočný život nás čaká až potom …"

stando

pre veve:Mozes mi,prosim ta,napisat originalny anglicky nazov toho filmu - Utek z pekla?A v ktorom roku bol natoceny.Diky.

stando

Nemyslim si,ze klinicka smrt a to,co pocas nej clovek preziva,je otazkou chemickych procesov v tele.Raz bola v TV relacia o tejto teme,kde sa k nej vyjadrovali rozni uznavani lekari.Ale ani jeden z nich nebol presvedceny o tom,ze sa to da z medicinskeho hladiska jednoznacne kvalifikovat ako odumieranie mozgu atd.A nevedeli vysvetlit,ako je mozne,ze pacienti,ktorym podla pristrojov,prestal fungovat mozog,dokazali po prebudeni sa opisat detailne iste veci,ktore pozoravali aj ked boli vyhlaseni za mrtvych.

stando

V 17.storoci nemali ani ponatia o tom,ze sa raz bude lietat do vesmiru a kazdeho,kto by take nieco hlasal,by dali upalit za satanizmus a kacirstvo.
Ste o tom tak presvedceni,ze sucasna veda je uz tak pokrocila,ze jednoznacne moze dokazat neexistenciu posmrtneho zivota?Myslim,ze nie.A som presvedceny,ze o par desatroci bude to,co je zatial len mysterioznym pohladom na zivot,uplne normalne dokazatelne a ze pomocou roznych pristrojov sa bude dat komunikovat aj s druhym resp.pararelnym svetom,v ktorom ziju nasi "mrtvi" blizki.Tieto veci uz davno skumali vedci ako napr.Pascal alebo Enstaine.Zial,kym to stihli dokoncit,ocitli sa tiez na "druhej strane".

moje

No to si krasne napisala Veve, presne s tebou suhlasim, ja som tiez veriaca, ale do kostola chodim raz za rok a tiez si myslim, ze Boh neodscudzuje podla toho, ci ma niekto krst alebo birmovku, ved ten clovek za to nemoze, ked mu to rodicia nedali.Neviem, pride mi to prilis nespravodlive cele, len tolko.Mam priatela, ktory je tiez dobry clovek, ale rodicia ho nedali ani pokrstit a on nema proste vztah k tomu nabozenstvu, pytam sa, moze si za to sam? Ma teraz preto ist do pekla, lebo rodicia ho neviedli k cirkvi? To mi pride zvlastne.