Ako odstranit to prekliate kurie oko?

matusko2008

malý má 6 rokov. 3krát mu vypalovali kurie oko. Znova sa vrátilo na prste. Používali sme rôzne náplaste , kolodium forte. Najnovšie sa mu urobila malá bradavička na konci nosa. Doktorka mu brala krv na bunkovú imunitu. Vie prosím vás o tom niečo bližšie a hlavne ako sa to lieči. Dakujem.

peta238

Ja neviem ale tie babske recepty mi velmi nepomohli. Mam kurie oko na malicku na nohe. Ku koznemu sa mi nechce ist, asi sa bojim, ze by mi rezal alebo vypaloval. Moja znama mi poradila Tinkturu na kurie oka, co maju v lekarni, zatial to vyzera dobre, nic ma neboli, uvidim ako to cele dopadne a napisem.

m8cr6

lastovičnik..surovy, prave odtrhnuty, zo stonky tečie žlte mlieko tym potierat 2x denne možno mesiac dva..odpadne samo

Mark3

Zdravim :) Naozaj aj ja odporucam zacat s kurim okom nieco robit.. Moj sused mal kurie oko, zanedbal to a nakoniec mu to vyrezavali, pretoze to mal hlboko v nohe. Mesiac po tom nemohol doslapovat na tu nohu a myslim ze toto nikto nechce.. prajem vela stastia pri liecbe :D :)

aaleKliidek

na kurie oko mi na 100 % pomohli tie kocky citronovej koze v octe ... ja som ich tam v tom octe mala dlho ,a kazdy vecer som si to prilozila a obviazala.mala som ho riadne hlboke,asi 1 cm do vnutra chodidla, a cim dlhsie som to davala na noc tym viac to bolelo,bolo to hrozne , ale vdakabohu to pomohlo..neviem kolko to trvalo mesiac ale zbavila som sa ho.

cvrcek

na bradavice:zoberte kôru z citrona a narezte ju na kocky a nalozte na 24h do octu potom si to prilozte na bradavicu a oviazte aby to drzalo , dost to stipe ale treba vydrzat.

Adinka

tinka3333. Kožní doktori radi vypalujú kurie oká dusíkom a tým spôsobia popáleniny a aj bolesti. Kurie oká sú spôsobené tlakom a nie vírusom (to sú bradavice) a nesmú sa vypalovať ale iba odstraňovať. Pani pedikérka z Prievozu s tým má dlhoročné skúsenosti a naozaj vie pomôcť. Synovi pomohla aj tá tinktúra, čo som mu kúpila.

Adam-Adi

Ahojte, ja osobne som uz v davnej minulosti mal kurie oko - cca. od 11 rokov. Dvakrat mi to lekar vypaloval dusikom a vzdy sa to vratilo. Ked som mal 16 rokov a kurie oko malo tvar sopky (kopec s dierou v strede s velkym ciernym korenom), zobral som letovacku a lad a striedavo som prikladal lad a letovacku na kurie oko. Letovacku som vzdy asi na 1 sekundu prilozil do kurieho oka a hned za tym som kvoli zmierneniu bolesti prilozil lad. Toto som zopakoval asi 5x a dnes, ked mam 33 rokov, nemozem najst po celej procedure ziadnu stopu - nemam vobec ziadnu jazvu na spodnej strane chodidla. Je to sice trosku bolestiva metoda odstranovania, ale je neskutocne rychla a ucinna. Pamatam si, ze vdaka tomu ladu ma vlastne "osetrovane" miesto po skonceni vypalovania vobec nebolelo a mohol som ihned normalne doslapovat na nohu. Naozaj to vyskusajte - treba mat len trochu odvahy...

bub

Ahoj - ja mam kurie oko uz neuveritelne dlho ale kaslala som na to az sa mi porobili dalsie :/ - vlastne neviem ani ci je to kurie oko - kazdoapdne tvrda koza s ciernymi koremni. Mne na to pomaha Kolodium Forte (tinktura s vytazkom z lastovicnika) pisu ze si to mate kvapkat na kurie oka/bradavice 2x denne po 8 az 10 dni - ja nesom velmi dosledny clovek :D takze si kvapkam dost nepravidelne a niekedy aj dlhsie, ale pomohlo - potom ani netreba (aspon mne) vymacat nohu vo vode a tak to odstranit - mensie sa mi odlupli same ani neviem kedy a vacsie staci len s noznockami zoskrabnut - vobec to neboli. Ale je to zdlhavejsi proces - na obale pise ze medzi dvoma kvapkaniami treba pockat tyzden - kedze ma kurie oka neuveritelne otravuju ja som necakala a uz na druhy den som zacinala novu seriu kvapkania a cuduj sa svete pomohlo - 4 som tak uz odstranila uplne (klop klop klop) z toho jedno velke a teraz odstranujem posledne na pate, tk dufam ze to vyjde - vsetkym vam drzim palce - chce to hlavne trpezlivost :)