Pijete mlieko?

kosa

ta teta, podobne ako masy ludu, su proste nevzdelanci ( neinformovanci).
a ak im aj clovek nieco naznaci, ci nebodaj povie, tak sa hned zacina intermezzo...

ale aj toto forum, ako aj badatel.sk naznacuju ze sa konecne lady aj na SK POHLI.

radca

Farma,

za vedecke metody sa kedysi povazovala aj alchymia.Ak je tu niekto fanatik a bezhlavo veri nejakym metodam,tak si to ty. S tymneucinkom velkych davok vitaminu C suhlasim.Vit C chrani bielkoviny pred poskodeni.Aj rakovinove bunky obsahuju bielkoviny.

farmaceutka

Je fascinujuce, ze na jednej strane tvrdite, ze klinicke studie su woo-doo, protom na strane druhej, ked sa vam to hodi, tak studiami argumentujete.. no comment, jednoducho si budete mliet svoje bez akejkolvek snahy pozriet sa na vec aj z druhej strany. Fanatizmus v hocijakom smere skodi vzdy.

ján š.

Dobrý deň, po prečítaní niekoľkých príspevkov som bol priam zhrozený.
Zaprvé, čo ma ohromilo ako poslucháča prirodovedeckej fakulty, že vit. C lieči RAKOVINU ??? a že bázické (zásadité) prostredie je prevencia pred vznikom nádorových ochorení??? Ako prosím?
Tak poďme na to... Kyselina askorbová alebo vitamín C je úplne kyslá organická zlúčenina čo vylučuje vaše tvrdenie. Ďalej, zvýšenie dávky nespôsobuje žiadne účinky na rakovinové bunky, kedže niesu odlišné od telu vlastných od kt. sa líšia len poškodenou telomerázou kt. sa donekonečna delí a opravuje DNA (spôsobuje ich nezničitelnosť). Z toho vyplýva, že imunitný systém ich berie za vlastné a neničí ich. Preto pokiaľ by vit. C ničil rakovinotvorné bunky tak by ničil aj všetky ostatné čo je dosť invazívna metóda a tým pádom je tento fakt vedecky vyvrátený a všetko ostatné sú len slová neznalcov, ktorý nevedia o čom hovoria.
Rakovina je vážna choroba a na zistení takzv. "lieku" pracujú odborníci z celého sveta a dokonca aj prof. Rndr. Bobák Drsc. z našej fakulty kt. je nezávislý na peniazoch z farmaceutického priemyslu, keďže ho dotuje pôda fakulty. Viac sa asi neoplatí vysvetlovať...

Lolka

Damian dakujem za odpoved. Aj ja viem, ze klobaska, chipsy sú nezdravé aj kvoli tukom, hlavne tým zivocísnym, ale dám si aj ja. Netreba ani to prehánat :-D.

jara

damian, myslis, ze je mlieko celkom nanic? Ja som si myslela, ze robim dobre svojim synom, ked som im denne 2 salky mlieka, sackoveho, davala, lebo 8 roc., uz mal kazy na zuboch, nepil vobec mlieko, asi rok, ked som mu v 6 zobrala flasu, to pil aj kozie neprevarene, od nasej kozy, chovala som 3 roky. po pol roku bol u zubara na prehliadke a uz kaz nemal, to po tych dvoch salkach denne, aj konzer. tuniaka musel jest...myslela som si, ze to tym mliekom bolo, ze nemal kaz, je to trocha pomiesane, dufam, ze sa v tom vyznas, dakujem

damian

Lolka, ak ma ponuknu, dam si, v malej miere to nerobi problem.

A poviem na rovinu, ze minule som si aj klobasu dal :-D To aj svedci o tom, ze nie som fanatik, ako si tu par ludi mysli. Nuz, moja teta bola zvedava, ci si tu klobasu dam, provokovala ma, ona nesuhlasi s mojimi nazormi (a ma zvyseny cholesterol a poriadne). A ja som si dal, bez problemov. A vise preco? Lebo mne ta 1 klobasa neuskodi. A teta potom vsetkym kodkodakala, ze som jedol klobasu (ako keby to nekoser klobasu zjedol zid). A ja som sa v duchu smial, aku to mam tetu, podobnu mnohym ludom na Slovensku, co namiesto rozmyslania, provokuju a vysmievaju sa. A pritom maju zo sebou problem, a casto vazny problem, ktory im krati cestu do hrobu.

damian

Alebo, ak pacient nahodou prezile rakovinu, nie je to vdaka chemoterapii (teda ano ale len 2,3%), ide bud o zazrak, alebo o zmenu stravy, alebo o pomahanie si alternativami a samozrejme aj vplyvom homeostazy.

Mimi323

farma, takže dvaja pacienti zo sto sa vyliečili z rakoviny chemoterapiou :D, fakt super účinná metóda liečby.