Ako NEOCHORIEŤ na nádchu, chrípku, angínu…

Príspevok v téme: Ako NEOCHORIEŤ na nádchu, chrípku, angínu…
Pišta

Už veľa sa popísalo na tému nachladnutia a chrípky. Málo sa však hovorí o prevencii.
Aby sme mohli efektívne predchádzať týmto ochoreniam, treba si položiť otázku: Prečo ochorieme (na nachladnutie…)?
Západná medicína odpovie: Znížená imunita, chladné počasie, stres…Áno, ale je to pravda ale len do určitej miery.
Keď sa ale dobre započúvate, tak vám príroda pošepká: „Znížená imunita organizmu najmä v dôsledku jeho znečistenia.“
Najviac na nachladnutie a podobné ochorenia, vplýva tvorba hlienov. Hlieny sú v organizme živnou pôdou pre množenie vírusov. Ak je však hlienov minimum, vírus nemá živnú pôdu, hynie alebo sa z organizmu vylúči von.
Tvorbu hlienov najviac podporuje mlieko, mliečne výrobky a nadmerná konzumácia škrobov (denne viackrát) v popredí s obilovinami a naším obľúbeným chlebom. Škroby tiež v určitej miere obsahujú zemiaky a ryža.
Zabrániť nachladnutiu a chrípkam, znamená aj vylúčiť alebo aspoň citeľne obmedziť vyššie uvedené potraviny.
Vyše desať rokov som trpel prakticky každodennými hlienmi, najmä ráno. Denne som jedával 1x syry, 2x chlieb, často varené zemiaky.
Už takmer 2 roky som bez mliečnych výrobkov, s občasnou konzumáciou grahamových rožkov a varených zemiakov (pri mínus 20) a neochorel som na nádchu ani chrípku.
Keď už príde ochorenie, pomáha horúca voda (čaj), s citrónom a medom na prázdny žalúdok. Viackrát denne. Tento nápoj intenzívne rozpúšťa hlieny, ktoré sú potom prirodzeným spôsobom vylučované z tela von.
Keď sa spojí s tým výrazné obmedzenie jedla (najlepšie pôst) a odpočinkom, organizmus si s ochorením poradí veľmi rýchlo.
Samozrejme, antioxidanty treba. V tabletkách? Nie, mne stačí denná konzumácia surového ovocia a zeleniny.
Zdá sa vám to veľmi jednoduché? Áno je. Len človek má snahu si to všetko komplikovať. Nakoniec, aj zbaviť sa nesprávnych stravovacích návykov vylúčením alebo obmedzením vyššie uvedených potravín je na začiatok komplikácia. Ale len dovtedy, kým nezistíte na vlastnej koži (teda sliznici J) ako to funguje.
Toto je základ.
Ochorenie, ale aj NEochorenie je záležitosť celého organizmu…

symka

homeopatikum
volá sa oscillococcinum
čítaj oscilokokinun stoji 133.90
je najlepsie na prevenciu proti chripke!!!!!!!!!!!! volne dostupné v lekárni

asasa

Kedysi som bola pomaly kazdy mesiac chora a malatna, aj syn ale odkedy jeme iba to, na co mame chut tak sme fit.Napr.ovocie nezjem aj vyse mesiaca ak nan nemam chut,masom sa kludne napchavam aj kazdy den ak si ho telo ziada a je mi fajn.S tymi umelinami v potravinach sme sa vysporiadali uz davno (snazim sa im aj tak vyhybat), lebo su vsade...aj v tom ovoci ci zelenine.Zem je z dazdov spinava uz davno,potom to ide do rastlin...a treba jest pomaly,potom sa neprezeriete.Takze jedzte na co mate chut...aspon nam to tak zacalo vyhovovat..pekny den.

pišta

Prifarbuje sa takmer všetko . chlieb, rožky, sladkosti, malinovky, čaje, niektoré mäsové konzery (napadlo by ti to?|.
Arómy a ďalšie potravinárske aditíva (farby, emulgátory, stabilizátory, kypridlá, tužidlá...) sú pre náš organizmus cudzie. Nemá na ne enzýmy ani iné mechanizmy spracovania a znamenajú pre neho množstvo práce naviac, ako sa ich zbaviť.
Môžeme sa potom čudovať, že toľko chorľavieme?

igris

si si isty s tym hnedym cukrom? opisujem z nalepky "nerafinovany repny cukor, v ktorom su zachovane prirodne farbiva, mineraly a vitaminy", to by ma dost nastvalo , je drahsi a myslela som aka som frajerka/kupuje zdrave veci :), aj ked som minule zistila ze prifarbuju chleba, tak je asi vsetko mozne :(

pišta

Med je na rozdiel od bieleho cukru celistvá potrava.
Ibaže má vyšší glykemický index, ako biely cukor, takže by naň mali byť opatrní ľudia s nábekom na cukrovku.
Ako bežné sladidlo je lepšie, než biely cukor.
Hnedý cukor je obyčajná finta. ide o biely cukor prifarbený potravinárksymi farbivami.

pišta

Hedruška, s tým časom je to naozaj náročné.
Mne to však dlhodobo vychádza tak, že ten čas sa nedá až tak veľmi ušetriť, lebo namiesto trhov so zeleninou potom človek chodí ku lekárom (Obrazne aj doslova). Zažil som oboje...
Ide však hlavne o kvalitu života. Zdravie.
Život je však aj o kompromisoch a o postupnosti, takže skús, čo sa ti dá a samozrejme, čo uznáš za vhodné.
Nemliečne potraviny s vysokým obsahom vápnika:
-mak (cca 13x viac ako mlieko, domáci makovník = postrúhať mak + med + graham chlieb, rožok,..mňam!)
-morské riasy (10-14x)
-sezam (5-9x)
-sója (1,5-2x)
-brokolica (2,5x) (najlepšia surová, alebo ak nie, na pare)
-mandle (2x)
-figy (sušené) (1,5x)….

Dennú spotrebu vápnika dospelého človeka cca 700- 1000g môže pokryť 1dcl maku, 300g brokolice, 2 lyžice sezamu, pre dieťa, pravdu napíšuc, nie som si istý, koľko mg denne treba..
Potravu s vysokým obsahom vápnika netreba veľmi kombinovať s tukmi kvôli potenciálnej tvorbe kalciových usadenín v tele.
Treba dosť obmedziť potraviny, ktoré sú silno kyselinotvorné a odčerpávajú vápnik z tela - biely cukor vo všetkých podobách, dtto biela múka..