Ako NEOCHORIEŤ na nádchu, chrípku, angínu…

Príspevok v téme: Ako NEOCHORIEŤ na nádchu, chrípku, angínu…
Pišta

Už veľa sa popísalo na tému nachladnutia a chrípky. Málo sa však hovorí o prevencii.
Aby sme mohli efektívne predchádzať týmto ochoreniam, treba si položiť otázku: Prečo ochorieme (na nachladnutie…)?
Západná medicína odpovie: Znížená imunita, chladné počasie, stres…Áno, ale je to pravda ale len do určitej miery.
Keď sa ale dobre započúvate, tak vám príroda pošepká: „Znížená imunita organizmu najmä v dôsledku jeho znečistenia.“
Najviac na nachladnutie a podobné ochorenia, vplýva tvorba hlienov. Hlieny sú v organizme živnou pôdou pre množenie vírusov. Ak je však hlienov minimum, vírus nemá živnú pôdu, hynie alebo sa z organizmu vylúči von.
Tvorbu hlienov najviac podporuje mlieko, mliečne výrobky a nadmerná konzumácia škrobov (denne viackrát) v popredí s obilovinami a naším obľúbeným chlebom. Škroby tiež v určitej miere obsahujú zemiaky a ryža.
Zabrániť nachladnutiu a chrípkam, znamená aj vylúčiť alebo aspoň citeľne obmedziť vyššie uvedené potraviny.
Vyše desať rokov som trpel prakticky každodennými hlienmi, najmä ráno. Denne som jedával 1x syry, 2x chlieb, často varené zemiaky.
Už takmer 2 roky som bez mliečnych výrobkov, s občasnou konzumáciou grahamových rožkov a varených zemiakov (pri mínus 20) a neochorel som na nádchu ani chrípku.
Keď už príde ochorenie, pomáha horúca voda (čaj), s citrónom a medom na prázdny žalúdok. Viackrát denne. Tento nápoj intenzívne rozpúšťa hlieny, ktoré sú potom prirodzeným spôsobom vylučované z tela von.
Keď sa spojí s tým výrazné obmedzenie jedla (najlepšie pôst) a odpočinkom, organizmus si s ochorením poradí veľmi rýchlo.
Samozrejme, antioxidanty treba. V tabletkách? Nie, mne stačí denná konzumácia surového ovocia a zeleniny.
Zdá sa vám to veľmi jednoduché? Áno je. Len človek má snahu si to všetko komplikovať. Nakoniec, aj zbaviť sa nesprávnych stravovacích návykov vylúčením alebo obmedzením vyššie uvedených potravín je na začiatok komplikácia. Ale len dovtedy, kým nezistíte na vlastnej koži (teda sliznici J) ako to funguje.
Toto je základ.
Ochorenie, ale aj NEochorenie je záležitosť celého organizmu…

pišta

Kačenka, Jatyon má asi pravdu, zrejme si niečo nerobila správne.
.
Oslabenie, o ktorom píšeš, mohlo byť ale aj dôsledkom začatia „upratovacích prác“ tvojho organizmu, inak napísané, začal sa ti prečisťovať.
Môže prísť k dočasnému oslabeniu organizmu, ba dokonca ku prečisťovacím krízam, keď sa na človeka zosypú všetky hriechy minulosti.
Máš moje sympatie, že si sa ku krokom, ktoré popisuješ, odhodlala.
.
Kým sa naučíme malú násobilku z matematiky v škole, urobíme veľa chýb.
Kým sa naučíme malú násobilku zdravia, tiež to nejde bez omylov. Takže skúšať ďalej, vzdelávať sa, korigovať chyby...
Výsledky určite prídu a nemilé prekvapenia sa stanú minulosťou...

jatyon

kacenka, to nie je chyba Pistova,
skor Tvoja, by som odhadol.
nieco si nerobila spravne,
napriklad si nemala dostatok kvalitnych surovin,
mozno iba smejdy zo supermarketov.
musis si okamzite doplnit vitaminy, mineraly, stopove prvky ....

kacenka

Pista, ty si ale "chytrucky"....Asi mesiac som jedla len zdravy veci- zelenina, ovocie, celozrnne pecivo- minimum, polystyreny...atd atd atd. ..a aj som schudla, telo sa oslabilo a posledne dva tyzdne som sa nemohla ani pohnut z postele, uplne ma zmohla chripka, horucky, no hroza...Tak ako je to teda?Co mam robit?

Heduška

Ako teoria je to super. V praxi sa to da docielit ak sa venujes iba tomu ze si strazis co a kedy zjes, ale ak mas pri dietati ustrazit este zopar neprijemnych nedostatkov ako napr. nedostatok Ca alebo Fe, vitaminu D a podobne... tak to je jednoducho nemozne. A to este ako matka musim ustriehnut domace prace a samozrejme som zamestnana. Suhlasim ze priroda ti pomôze, ja som svoju trojročnu dceru dostala s anemie jedine upravou stravy ale ako iste sam vies zelezo sa bez cečka, vapnika a déčka v krvi a pečeni neudrzi. No a prisunom vapnika vo forme mliečnych výrobkov som ju zahlienila, takže teraz bojujem s laringitidou a zahlienenim organizmu. Lenze ak stopnem vapnik, klesne jej aj zelezo a to si nemozem dovolit. Tak porad. dakujem

syma

no tak to asi bude naozaj tym, ze nesetrime maticku zem ta zelenina uz neni taka aka bola za nasej mladosti, a mozno uz nema ani tolko vitaminov, len dusicnany ale to by uz asi patrilo do inej temy, takze ak nieco ine zaberie ozvi sa vyskusam aj ja

igris

vsak aj moje chemia a snazim sa ovocie a zeleninu, ale ked mam pocit ze to stale neni ono, uz som z toho chytla slusnu depku , inak laringitida sa da chytit len nema taky hrozny priebeh ako u deti, lebo mame sirsie hrtany

syma

moje deti dostavaju chemiu hmmmmm to asi dobre neni, denne jedia martankov a ked maju "sviecku pod nosom" uz dokazu vypit aj citronovy caj a vycmulat homeopatika,dcera je v pohode ale syn mava laringitidy a tie nastastie od neho nikto z rodiny nedostane