cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

dd

atevi, pozri si tento link, snad Ti to pomoze:
detskechoroby.rodinka.sk
inak je dost blbe podla mna, ked ako matka sa Tvoja svagrina nic nepyta..ja by som sa povypytovala,pozistovala, co by sa dalo..

atevi_

safa, ešte tebe by som rada napísala. Tvojho dedka mi je strašne ľúto. až som plakala. Ma napadlo, že aj keď je Chiara maličká, dobre ju zababušte a zoberte do nemocnice za dedkom. Aby ju videl. Lebo ak by zomrel, mala by si do konca života výčitky. A vieš, ak by dedko prežil a vrátil sa domov, musíte sa pripraviť na veľmi ťažký život s ním. Od kŕmenia, plienkovania, kúpania, polohovania, inv. vozík zohnať. A ak nevie rozprávať, priprav sa, že bude vydávať rôzne zvuky. Život s ochrnutým človekom je veľmi ťažký a náročný. Ak bude mozog postihnutý, bude to ešte horšie. Ale ak bude mozog v poriadku, tak on bol zvyknutý byť čiperný a odrazu bude nemohuci, odkázaný na pomoc druhých. A vtedy sú takýto ľudia dosť agresívny. Tak sa držte. Aby ste všetko zvládli. Veľa šťastia.

atevi_

Prepáčte, že sa Vám zamiešam do rozhovoru, ale vy sa v babätkách dobre vyznáte. Pred tromi týždňami sa mi narodila malá neter. Neviem čo to znamená, ale babätkám vraj "merajú ušká". Mojej neteri odmerali v pôrodnici jedno a druhé sa vraj nedalo. A po týždni sa tiež nedalo. A teraz po troch týždňoch sa znovu nedá. Jej mama , moja švagriná, sa nič nepýta. A my ani nevieme, čo meranie ušiek znamená. lebo pred pár rokmi toto nerobili. A nie je to nejaká chyba ak sa jej odmerať nedajú? Ďakujem Vám. A držím Vám palce. Všetko dobré...

dd

ahoj Safa..och..to s tym dedkom Tvojim ma velmi mrzi a je mi to velmi luto..chapem, ze Ta to velmi trapi, aj mna by take nieco priserne trapilo..hlavne nech by sa mu teda polepsilo aspon troska a aby sa vratil z nemocnice a mohol malicku aspon vidiet..bolo by to urcite pre Teba velmi bolestive, keby ju ani nevidel, viem si predstavit a budem drzat velmi prsty, aby to dobre dopadlo..mne sa moj starky pred 7 rokmi z nemocnice nevratil a este sme ho pochovavali na ocinove narodeniny..bolo to vtedy pre nas strasne tazke..
inak co sa tyka tej Tvojej rany..neviem teda, ako sa Ty citis, to si musis zhodnotit sama, ale ja byt Tebou, by som isla na gynekologiu, nech by mi to aspon pozreli..lebo ked si to mala cervene a opuchnute..urcite nechces riskovat nejaku infekciu, alebo zapal, alebo iny problem tam dole..ale uz si urob ako Ty chces, ja Ti len pisem, co by som ja asi spravila..hlavne nech je Ti cim skor uz lepsie!
a moja svokra?no..tento byt, kde byvame, je 2izbak..a ona si tu jednu izbu, povodne obyvacko-spalnu este nechala a si ju zamyka, ma tu este aj vela veci..no a ked to tu bola, tak Betka si k nej do tej obyvacky chcela zobrat take drobne hracky z kinder vajicok a malicke stipceky do vlaskov a neviem co este to tam mala v skatuli..len proste vsetko to boli take drobucke veci a ja som len Betke pekne povedala, ze nech si to tam nenosi, aby sa jej to tam nestratilo, alebo nezakotulalo pod gauc a uz svokra vyletela, ze mam uz konecne prestat a ze som trapna, ze ci si myslim, ze ona by jej to ukradla..atd.atd..ako nejde o to, ale deti zvyknu byt take, ze ked sa im nieco strati, alebo si niekde nieco zabudnu, tak to omielaju stale dokola a nechcela som, aby si tam Betka nieco zabudla a mi to tu potom omielala mesiac vkuse, lebo ktovie, kedy by sa sem svokricka zasa uracila dotrepat..aj ked, keby si tam aj nieco zabudne, tak by manzel otvoril drotom a sli by sme to zobrat..ale to som zase pred svokrou nemohla povedat, lebo este by ma dobre obvinila, ze jej tam z obyvacky nieco kradnem..no co uz..tak len cakam, co sa bude diat dalej a tak trocha sa spolieham na to, ze snad si svokra uvedomuje, ze keby nas vyhodi odtialto z bytu a natotal sa so mnou rozhneva, tak ja by som k nim veru viac nevkrocila a ani by som sa s nou vidiet nechcela a drzala by som od nej aj Betku..lebo ja nemam chut sa s nou stale dokola natahovat a pocuvat to jej urazanie sa pre kazdu hlupost..
Vy sa teda hlavne drzte, nech sa Vam dari a zelam Vam pekne dni!ozaj a Chiarka je zdravucka?ako sa jej dari?kedy idete na prvu navstevu pediatra?na to ocne Ste sa uz objednali?

safa

dd a to co sa stalo? o co ste sa pochytili?
ja a moja rana-raz mam pocit ze je to lepsie,no a par minut mam slzy v ociach..
vcera sa stala taka neprijemna vec-mali sme po tej matkovej oslave,sme u nas doma vsetci postavali normalne-my,mama,moj brat s rodinou a tak sme sa bavili o hocicom..potom brat vzal rodinu,ze ide nakrmit psa mojho druheho brata,lebo tí sli na oslavu k svokrovi,tak aby siel niekto k psikovi..a nasi ze od psa pojdu potom k nasej tete na chvilu =)..no nasi odisli a par minut potom vola matovi jeho brat,ze u mojhodeda,ktory byva oproti nemu je zachranka..no mne stacilo-mala akurat spala,tak vravim mame,ostan s nou,ja sa pojdem s matom pozriet co sa deje..vzali sme auto,a rychlo na koniec dediny..dobre ma neporazilo,ked som vosla do domu...dedkolezal na posteli,napoly mrtvy,nevnimal,nereagoval..som sa pytala co sa stalo,tak ze vecer normalne lahol,vsetko ok,nevravel ze by mu bolo zle,no a rano sli po cosi do izby a vidia ze dedo zvracia..takho chceli dvihnut,no nedalo sa-dedko na pravu stranu ochrnul.ja som tam stala bezmocne,mato pomahal ho vyniest zachranarom von,a potom zachranar povedal-nie je to vobec dobre,musite pocitat aj s najhorsim..ked deda vynasali a vsetko vobec sa nehybal,a ked som cosi matovi povedala,ked ho vkladali do sanitky,dedo sa zrazu na mna vytocil a kym ho do nej dali,cely cas na mna pozeral..teraz je v nemocnici,je s nim zle,a aj ked ma vela rokov,chcem,aby tu bol este s nami..aj ked uz ochrnuty,aj ked sa uz nebude usmievat,aj ked nebude srandovat,jazdit na bicykli,len nech tu ostane..on bolvelmi ciperny..ani nerozprava teraz doktori povedali..vyzera to na porazku s nasledkom ochrnutia pravej strany tela a zasiahnutia recovej schopnosti..ale nam to nevadi,kazdy dufa,ze sa vrati nazad..on je uzasny..a co bolo pre mna najhorsie,predt porodom som tam chodilakazdy den-pozriet ich,nakupit im,porozpravat a ja som sa tiez presla a nesedela len doma..a naposledy som tam bola 16.10.-pred porodom v piatok..som sa prisla ukazat a este sme srandovali a dedo vravi,takpotom ze ta tu uvidim aj s babom.. a ja vravim-ale az neskor dedo,aby som sa ja spamätala a babo aklimatizovalo..a on povedal-ja pockam..vcera ked prisiel brat povedal,ze teraz v piatok bol u deda a on povedal-ze mu je smutno za mnou,ze som davno tam nebola-2 tyzdne..bratmu povedal,ze male a tak a dedo ze on rozumie,len ze mu s babkou a ujom nie je tak veselo,ked tam nie som..a potom sa ma aj mato opytal,ze ci dedo videl uz malu-a ja ze nie..a mne je to vsetko nesmierne luto-nevidel ani nasu malu a od 16.10. som ho nestihla ist ani pozriet..strasne chcem,aby sa vratil zdravy, aby sme sa zas mohli smiat a aby videl chiaru.. a ak aj nie zdravy,aspon nech sa vrati...velmi si vycitam,ze som to nestihla..darmo mi vravia-ved si ubolena,mala je este malicka,nik nevedel,ze sa to stane a este tak nahle-mna to proste trapi..a VELMI...

dd

ahoj Safa..no Lenka ak si spravne spominam, tak tusim hovorila, ze na cca na mesiac by tam mali ist, ale neviem presne, nespominam si poriadne..vsak sa im hadam nic nestalo a coskoro sa vratia domov a pride sa pochvalit, ako bolo :)..
len dufam, ze Teba uz neboli ta rana, alebo ze sa to aspon troska zlepsilo..hlavne, aby si tam nedostala nejaky zapal, alebo infekciu..neviem teda, ale ja som taketo problemy s hojenim nemala..lebo si pamatam, ze po tyzdni, ako sme uz odchadzali z porodnice, mi zacali odpadavat stehy a uz sa mi dalo celkom dobre aj sediet, nebolo to uz nejake strasne..tak ak Ti to neprejde najneskor do toho pondelka, chod ku svojmu gynekologovi, nech Ti to pozrie..
no a my, sme boli tieto posledne dni ozaj viac doma ako vonku..uz sa tak neda, je uz dost zima, cloveka to po chvili omrzi, chodit v takej zime po vonku..a aj je poobede skoro tma a to my kym sa vyhrabeme z bytu, tak to je uz sero..este k tomu sa tu vcera dovalila svokra, no a schytala som to poriadne..uz mam aj vyhadzov z bytu..ale prozatim tu ostaneme, ale ak bude vyskakovat dalej, tak sa stahujem a uz ma s Betkou viac neuvidi..aj som jej to povedala, ze ak im nebude chybat Betka, ze v pohode sa stahujem aj hned..
takze tak..super nie??som z toho bola vcera hotova, no dnes to uz pomaly predychavam..
tak zatial prijemny piatok zelam, pekny vikend a teda nech Ti je lepsie a nech sa Vam dari!papa

safa

tak dakujeme..
dd -za takymi ucitelkami je cloveku ozaj smutno..take ktore vedia akosi aj toho ziaka podporit,ze ho to ucenie aj bavi..
co sa tyka hlavky malej-tak ja ju ukladam spinkat raz an jeden bok,raz na druhy-aby nemala prelezaninu len na jednej strane... tuto noc sa mi 2x dozvracala..asi o bude tym,ze ked sa napapa,nie a nie si odgrcnut..niekedy sa jej zadari a niekedy vobec..
a k mojemu opuchu zospodu- cez noc spim bez nohaviciek-aby som sa aj citila dobre,aby sa mi to neobtieralo,kedze mam dost bolesti cez den... dnes to bol des-mato lezal pri malej,a ja som chcela ist na toaletu,nolen co som vstala,slzy v ociach,lebo taka bolest,akoby som sa na novo trhala...som povedala,ze ked sa to nebude zmiernovat do utorka,hned pojdem ku svojej doktorke,lebo uz si myslim,ze ej dost casu po porode,aby to tak nebolelo... a to mam ist v piatok este do zubara-som zvedava ako obsedim
na ocne sme sa stale neobjednali,lebo tam maju dovolenku,takze sa nam zadari snad hned v utorok...
inac,som fakt milo prekvapena,kolko ludi cita tuto temu =) este raz vam vsetkym cdaka za blahozelania a priania
dd som sa zabudla opytat-nespominala lenka do kedy budu na tom vylete? ta bude mat teda o com pisat-same zazitky =) a vy s betkou sa mate ako? teraz asi viacx sedite doma,nie? lebo to pocasie-no hroza =)
tak ja neviem ci sa tu cez vikend vobec dostanem,kedze su tie sviatky,ale aj dnes ma mato narodky,som mu uz pripravovala grilasky na oslavu,ktoru som vymyslela na sobotu,zajtra si ich porezem a nieco doma porobim,v piatok som mu slubila,ze mu upeciem este venceky na oslavu,a v piatok alebo v sobotu sa uz dovali brat s rodinou na predlzeny vikend,a aj tie sviatky su-po hroboch treba pochodit,no a vlastne v piatok musim ist este vsetky vence a sviecky na mojho tatka nachystat..malu nechame babke bavit a mato povedal,ze mi pojde pomoct =)
panecku-no vidite aka ja som ukecana-len pisem a pisem a pisem =)))
tak ale teraz uz ozaj,ked sa nestavim,tak pekny predlzeny vikend vsetkym prajem =)

dd

ahoj Safa..
dakujem Ti v prvom rada, trafila si sa, s tou triednou som mala prijemne zazitky a mam na nu len dobre spomienky, mala som ju naozaj velmi rada a myslim, ze aj ona mna mala rada.ucila nas anglictinu a raz som urobila taku strasnu blbost..dala nam pisomku a ja som ju totalne zorala, dostala som 4(taka mala patminutovka) a potom este z cohosi som dostala 3/4..strasne som sa potom bala, ze aku znamku budem mat z angliny, lebo som vzdy mala skoro same 1 z AJ, velke testy som spolu s jednym chalanom a babou mala najlepsie z triedy..no a za tymi strasnymi znamkami som dostala potom este asi 5 jednotiek a nakoniec ma este cosi vyvolala a dala mi 1 na vysvedceni :) tak som bola vtedy strasne stastna, lebo ozaj to bola Pani Ucitelka pravom s tym velkym P aj U..istotne vedela, ze ma anglictina bavi a raz mi aj odtolerovala, ze som spoluziacke, ktora skoro prepadala z AJ, pomohla napisat pisomku na 2, aby mala lepsiu znamku :).takze som z tej spravy bola uplne mimo a vobec som tomu nemohla uverit, no zial to bola naozaj pravda :(..
a este k tej hrcke..ostatne Ti tu uz napisali nazory, ale pripojim aj svoj postreh..ja si pamatam akurat, ze Betka mala potom po porode hlavicku tvaru skoro ako vajicko, tak do podlhovasta, ale nejako po mesiaci-dvoch sa jej to napravilo, dokonca ani vylezanu hlavicku nema a tu krvnu zrazeninu nemala, teda aspon co si pamatam, tak nic take som jej na hlavicke nevidela..
zatial teda prajem Vam prijemny tyzden a nech Ste zdravi a nech sa Vam dari!

jajka001

ahoj safa, nas maly mal tiez hrcu na hlavicku, a riadnu,velku ako pomaranc, vstrebavala sa mu asi dva mesiace, preto aj spaval len na jednej strane, aj som sa bala, ze co to tak dlho trva, bola som s nim u neurologicky, ale vsetko ok :)hlavicku má krásnu, ziadny problém

lleilla

Ahoj Safa,v prvom rade gratulujem a prajem vela zdravia a radosti s malym pokladom.Tiez patrim k tym citajucim tuto temu-ta hrcka na hlave je uplne normalna u novorodencov.Nemusis sa bat.Pri fyziologickom porode su makke tkaniva naliehajucej casti hlavicky presiaknute,taky edem,napuchnutie s primesou krvi v podkozi.Vola sa to porodny nador-co je hrozny nazov,ale opakujem,nemusis sa bat,kedze ti aj doktori o tom trosku vraveli predpokladam.Obvykle sa spontanne resorbuje,zvycajne do 24 hodin po porode,u niekoho dlhsie,co je asi tvojej malej pripad.Edem,by mal ustupit 1-2 dni,petechie,teda ako si napisala krvna zrazenina sa vstrebava dlhsie.No osobnu skusenost ti neviem odprezentovat,kedze deticky svoje vlastne este nemam,tak aspon trosku info o co sa vlastne jedna,snad pomoze a hlavne ukludni.A za ocka sa neboj,budem drzat palce,nech ste zdrave obe.Drzte sa papa.