cakam malinke,ale...

Príspevok v téme: cakam malinke,ale...
safa

...ale priatel sa zblaznil. neveri,ze je jeho,pricom za celych tych 5 rokov co sme spolu som nikdy na ineho chalana ani nepomyslela,ani som sa s inymi bez jeho pritomnosti nestykala osamote, chodili sme von spolu a s jeho kamosmi..neviem co robit,on sa musel zblaznit,mozno to je obranna reakcia pred sokom z toho,ze cakam male..ale ako mi to mohol povedat??? =(((((

meggy10

safa no hlavna vec ze vsetko dobre dopadlo aj my sa sem tam hadame ked vidim ze ide nieco uz dudrat len mavnem s rukov a poviem si hovor si co chces aj tak ma nenaseries a hned sa skuludni, ale to len take hadky nema rad ked vyberam malemu sople, atd.. teraz maly je zahlieneny uz tyzden a nema ani 3 mesiace tak mi lekarka kazala skusat odsavat na vysavac lebo potom by musel ist na novorodenecke odsat hlieny nejak cez usta az do zaludka a toto mu nedam. to nieje moc dobre ze mas to cervene a opuchnute to uz je dost po porode len aby sa ti to nezapalilo. kontrolovali ti ranu v nemocnici? aj ja som si toto zelene striekala aj detol som mala ale vzdy po sprche si to poriadne vysus a nedavaj si aspon na trocha nohavicky lebo to potrebuje aj dychat no mohla by si skusit ten rosalgin. a malicka ako?

safa

dakujem vam obom baby...
no dd to s ucitelkou ma mrzi..ludi takato sprava vezme,hlavne,ked maju an dotycnych ludi pekne spomienky,prezite s nimi pekne chvile...
noocne sa nemozem dovolat,mama dnes sla na jdeno vysetrenie,tak som ju poprosila,aby skocila aj tak k ocnej,a aby sa popytala..lebo fakt-vcera vyzvanala som ako blba celucicky den a NIC..nikto mi nedvihol.tak neviem ako sa mam clovek objednat
meggy-neviem-dnes ked som sa sprchovala,som si znova kontrolovala zospodu,ako na tom som-tak z tej povrchovej rany mi stehy uz odisli,z vnutornej rany este nie,ale boli prave ta povrchova-na kozi.. a neviem ci tam mam vsetko v poriadku,pretoze to mam skaredo cervene a hlavne opuchnute... ja od porodu,ktory som mala 17.10. sa to snazim osetrovat viackrat dennym sprchovanim vlaznou vodou a striekam si na to dermochlorophyl (myslim ze sa to tak vola)-taky zeleny sprej..ale ja uz neviem,lebo fakt-vo vnutri,kde mam este trosku stehy ma to neboli,ale to na kozi dost..
sa ti chcelo vsetko citat? chlapi to maju niekedy asi dost popletene..my sme sa napr.pochytili s matom v nedelu-nebavil sa so mnou,ale potom prisiel vcera vecer a vravi-preco ked sa ja s tebou nebavim mi nezakazes malu? pridem a ty jej rozpravas ze prisiel tatik,pokojne mi ju das a proste nerobis nic,aby si mi k nej zabranila ist,ked sme sa pohadali..a ja na to len tolko-pozri matko,je to babo nas oboch,a to,ze mame problem my dvaja neznamena,ze budem malu huckat proti tebe..asi ostal prekvapeny,lebo vecer,ked potom dosiel nazad domov,mala spala,ja som mala zatvorene oci,myslel si,ze spim,dalpusu malej,potom mne,a povedal,ze nas velmi miluje..no a ja som si neodpustila a povedala,ze aj my jeho,,,tak sa len usmial a povedal,ze som potvora,lebo ze si myslel,ze spim aj ja =)) a nadranom ked odchadzal do prace,uz bol kludny..proste chlapi-ked im prepne,tak niekedy clovek ani nema sajnu preco..ja sa to snazim viac menej ignorovat-podla situacie,lebo inac by mi asi uz svihlo naozaj..
dd este by som sa chcela opytt-mala tvoja mala taku hrcu na hlave ked sa narodila? take ze krvna zrazenina z porodu ci ako to volaju lekari... nasa ma,neviem ci maju vsetky babätka,asi ano,lebo premyslam,ze aj synovci mali..no a sa chcem opytat-kedy to sa upravi? ze bude hlavicka bez tej hrce?

dd

ahoj Safa..
no ja nic moc..dnes som sa dozvedela hroznu spravu..zomrela nasa triedna zo strednej, tak som z toho hotova a smutna..lebo som velmi chcela sa s nou este niekedy stretnut a vlastne som sa s nou nevidela uz roky a na stretavke po 5rokoch nebola..no naozaj ma to vzalo :(..
a co sa tyka Chiarky, tak dufam a modlim sa aj ja, ze to bude v poriadku!hlavne sa objednajte na to ocne a potom po vysetreni budete mudrejsi..
nech sa Vam dari!papa

meggy10

safa inac som si to precitala cele lebo ma to zaujimalo, skoro som prezivala to iste mozno este aj horsie ja som bola prve mesiace tehotenstva nestastna, zufala,jeho kamarati mi stale hovorili aby som isla na potrat zo vsetkymi som sa pohadala a znusili sa mi a nerozpravam sa s nimi do teraz ani neudem. vzdy som len plakala aj po nociach skoncila som vzdy v nemocnici s vysokym tlakom este aj tam mi vyvolaval jeho podareny brat a nadaval mi a bolo to so mnou este horsie, nechcela som jest, ani spat, ani do skoly nic sa mi nechcelo ani zit a to vsetko koli nemu, uz som mala aj saty na svadbu vsetko zabezpecene vzdy vyprovokoval hadku pripisoval vinu len na mna a ze vraj aj koli hadkam zrusil svadbu prezivala som hrozne chvile, ale nastastie vsetko zle uz skoncilo prestali sme sa hadat tesili sme sa na maleho ma uz 2 mesiace a velmi sa mu tesime je to take nase male slniecko. aj ked sme este obaja mlady glupy a sprosty ako sa tomu hovori sme to nejak zvladli tie prve tazke mesiace a teraz sme spolu stastny:DDDD

meggy10

safa a uz kolko dni si po porode? nemas ranu zapalenu? to ide aj podla toho aka velka bola a ked si sa aj potrhala to sa hoji trosku dlhsie a ked ta to tak boli kup si v lekarni rosalgin mne to pomohlo aj odporucil mi to porodnik. alebo si striekaj ranu s detolom. gratulujem ti k malinkej ja mam 2 mesacneho maleho:D

safa

ahojte..tak najskor Vam vsetkym dakujem za blahozelania,priania a vsetko..za to ze ste napisali..a ja som myslela,ze okrem dd a lenky tuto temu nik necita =))
tak nasa mala nas tesi,hlavne,ked uz vidim ten jej usmev,ktory si asi ani neuvedomuje este..a ako spokojne cez den spinka..lebo v noci sa rada hra s rucickami,ked jej dovolim trosku byt volnejsie,lebo iánac sa skriabe po tvaricke,a rada sa obzera,ked do nej rozpravam..aj ekd keci,ale take velke ocicka hadze..takze zlato moje male to je=)
trapi ma vsak ista vec-ked sme odchadzali z porodnice,sestricka povedala,ze sa musime objednat na ocne,lebo ze Chiarka nejako nereaguje na jedno ocko..aj teraz placem,pretoze chcem,aby bola zdrava..vzdy ked sa usmeje,ked na mna pozera tymi ockami,slzy mam na kraji,lebo sa o nu bojim..stale si opakujem,ze vsetko bude fajn,modlim sa za to...
a vy holky co mate nove? ja musim ist,lebo sa mi prebudza,tak idme pokecat..
a kedy sa babätkam prevrati ten cas,ze den bude dnom a noc bude nocou na spinkanie?

loli

safa- aj ja Ti prajem všetko len to naj a hlavne vela vela zdravia a spkojnosti, citam tuto Vašu temu od začiatku ale nikdy som neprispela a priznam sa až som sa nevedela dočkat kedy napíšeš, ako to všetko dopadlo. velmi rada Vas čitam, tak ešte raz všetko len to naj prajem pa

mojaeni

Pripajam sa a blahozelama aprajem tebe vela energie a trpezlivost a malinkej zdravicko aby rastla do krasy.
Mne tiez pomohol ten repikovy odvar. tri tyzdne som sa v nom macala, nie a nie sa zahojit. A tiez som si davala v noci medzi nohy obrovsky vankus, aby sa mi to aspon trosku luftovalo:o) aj ked v nasom stave v sestonedeli to velmi nie je mozne.
Moja malinka ma uz tri mesiace, u nas je uz vsetko krasne zabehnute a v noci uz spinka krasne , papa az rano.
Neboj, vela oddychuje, nech ti rodinka pomaha, ty sa sustred teraz hlavne na sbea a babatko a oddychuj spolu s nou, aby si nebola prilis unavena.

zuzanka65

Safa, srdecne gratulujem a prajem vsetko najlepsie a vela zdravia a stastia malickej aj celej rodinke.
Safa, odspodu sa casto sprchuj nie velmi teplou vodou, skor vlaznou, ak to nepomoze skus aj odvar z repika, nemoze to uskodit

jajka001

ja napriklad ani neviem ci ma nastrihli, predpokladam ze ano, ale aj tak som sa potrhala, lebo ma tak dlho nechali trapit sa, ze som nevladala tlacit, a ako povedala doktorka, "dieťaťko si našlo cestu samo" :D no, ale zašila ma tak dobre, ze som vobec nemala problemy. fyzicka bolest, ta prejde, radost ostane, a navyse, zvladam lepsie rozne situacie, lebo "oproti porodu, to je nic" :)