Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?

Príspevok v téme: Amalganove plomby, kolko ich este mate v ustach?
1BEN1

Na internete som nasiel zaujimavy clanok o udajnej skodlivosti amalganovych plomb na zdravie cloveka. Rozhodol som sa, ze si zostavajuce amalganove plomby dam postupne nahradit plombami bielymi. Urobili ste tak uz niekto? Ste s tym spokojni? Spozorovali ste nejake zdravotne zlepsenie? Kolko takychto plomb mate este vo svojej ustnej dutine?

simka111

Potrebujem poradiť, v poslednej dobe ma bolí stolička na ktorej mám amalgám starý asi 12 rokov, boli ma len keď jem niečo naozaj sladké, napr.čokoládu, hrozienka atď. ... keď si po nej prejdem prstom tak mám taký pocit, akoby som si na plombu priložila alobal...neviem či to poznáte....
Chystám sa k zubárke, neviem či mam trvať na bielej plombe alebo amalgámovej....plomby mam dosť staré, v podstate všetky máju viac ako 10 rokov..

simka111

Skušali ste ako deti priložiť si na amalgamove plomby alobal ??? :D :D ak ano, tak možno poznate ten divný pocit v ústach, kedy citite akoby sa vám uvoľnovala chut plomby...
Presne také pocity mám v ustach už niekolko dni, pri jedeni, ale hlavne pri umyvani zubov..normalne citim tu hnusnú chuť, nedávno som si kupila novú pastu na zuby, môže to spôsovovat ona ???

Ešte počas strednej školy som bola na jednu diagnostiku celeho tela, ukázalo sa, že mi amalg.plomby vplývaju na organizmus...nevenovala som tomu pozornosť, no mám taký pocit, že niečo na tom bude....
Chcela by som si ich vymenit za biele, len neviem či to neni z blata do kaluže...
Keby som nemala blbu zubarku, ktorá mi pred nasadenim strojčeka dala plomby aj tam kde netreba, nebol by problem...

RiushBejb

ja som mala vela amalganovych a postupne som si to dala povymienat na biele,,,a odteraz uz len biele :),,odporucam,,.ten amalgan vyzera hrozne...a na ziadnej detoxikacii som nebola :D,,,mam 17

Petrinka

dobrý deň,

čítam Vaše názory na danú tému, lebo som sa nejak poplašila čo sa týka amalganových plomb. Mám ich plné ústa a najradšej by som ich dala všetky preč. Niekde som čítala, že ked si vymeníte amalgány za iné, tak treba urobiť detoxikáciu tela od ortuti. Počuli ste o tom niečo? Kde sa to robí?

slniečko_xxl

13 amalgamov by zabilo aj vola. Ale clovek znesie veľa. Tolko ortute poskoduje mozog a utlmuje jeho cinnost, hlavne v čelovej oblasti kde funguje plánovanie a logické rozmýšľanie. Sposobuje aj stavy podobne schizofrenii. Takže áno, môže to byť z amalgámov. PS: Predá niekto zubársku vŕtačku? Zubári odmietajú odvŕtať amalgámy.

lost

Ked mi davala skolska zubarka nejake sede plomby pred 3-4 rokmi, tak to boli amalganove? Ci sa to casovo moze zhodovat, no stalo to 'par korun" asi 200-500Sk za zub, cize vidim to skor na ten amalgan, tipujem...

ak ano, tak ich mam asi 13 :)