Angína, zápal hrdla

Príspevok v téme: Angína, zápal hrdla
cla

pred rokom som mala 3mesiace hnisavú angínu,vysoke teploty.využívala som 6antibito.pol roka som bola zdravá.teraz už 3mesiac mám zapálené hrdlo.samé spreje,tobolky,vitamíny a ani 2antibiotík mi zápal nezmiernilo. pribrala som 8 kíl, cítim sa naliata,hrdlo ma stále svrbí,už naozaj neviem ako naň. neporadí mi niekto? vopred ďakujem za každú radu.

----------------
Angína www.zdravie.sk
Angína (tonzilitída, tonsillitis acuta) www.zdravie.sk

spevak

aj ja mam tieto problemy a stale sa mi vracaju. Dost mam hrdlo namahane, tak neviem co s tym. Teraz som dostala radu, ze kloktat salviovu tinkturu.

lole

Ja mavam tiez dost casto anginy a na zapalene hrdlo mi pomoze jedine kloktat teplu slanu vodu (do 2dcl teplej vody 1-2 lyzicky soli). Nie je to moc prijemne, ale pomoze to vzdy. Tak za pokus nic nedas.

syma

lekárka ti nevrhla mandle vybrať?
pri braní antibiotík, by bolo vhodné aj riboflavin, pretože antibiotiká "pripravujú" telo o vápnik a vit. B, ale poraď sa s lekárkou, tiež by bol dobrý cibuľový čajík a vyvarovať sa mliečnych výrobkov, pretože tvoje hrdlo viac zahlieňujú

cla

skúšala som aj propolis. 2 týždne som nemala zapálené hrdlo. som alergická na peľ, tak asi preto nepomohlo. neviem. dnes som bola znovu na výtere hrdla a rozbore krvi, lebo už nevládzem s tým hrdlom.
ďakujem

broňa

kloktať 3x denne propolisovou tinktúrou a/alebo každý večer vytierať hrdlo vatou na špajdli namočenou v propolise a tak ísť spať.
mne tak prestali angíny a zápaly hrdla.mandle sa mi stále zmenšujú, odvtedy žiaden streptokok a iné koky.