Angína, zápal hrdla

Príspevok v téme: Angína, zápal hrdla
cla

pred rokom som mala 3mesiace hnisavú angínu,vysoke teploty.využívala som 6antibito.pol roka som bola zdravá.teraz už 3mesiac mám zapálené hrdlo.samé spreje,tobolky,vitamíny a ani 2antibiotík mi zápal nezmiernilo. pribrala som 8 kíl, cítim sa naliata,hrdlo ma stále svrbí,už naozaj neviem ako naň. neporadí mi niekto? vopred ďakujem za každú radu.

----------------
Angína www.zdravie.sk
Angína (tonzilitída, tonsillitis acuta) www.zdravie.sk

marhula

tak som to nakoniec s tou domacou liecbou nezvladla :-( dnes rano sme isli k lekarke, lebo maleho hrdlo velmi bolelo napriek kloktaniu slanou vodou, salviou, vytieranim s propolisom, davala som mu aj cmulacie propolisove tabletky, od teploty Ibalgin, dostaval cetebe, Zinok a lekarka to zhodnotila na streptokokovu anginu .-( Takze dostal penicilin, takze tak

RNG

Citrovital ma napis nevhodny pre deti, lebo jeho ucinna latka citricidal je vyrabana v USA, kde nasa vladna agencia pre potravinove doplnky prinutila kazdeho vyrobcu to napisat na kazdy potravinovy doplnok, lebo su volnopredajne a niektore hlupe deti sa nimi predavkovali. Zmysel "nevhodne pre deti" je ale" nevhodne bez dozoru rodicov" alebo pod kontrolou lekara, co tam samozrejme nenapisali v systematickom boji proti konkurencii potravinovych doplnkov proti farmaceutickym produktom, na koho strane dnes FDA nekriticky je.

RNG

Wobenzym je zmes enzymov, ktore na prazdny zaludok cistia telo
Enzymi potrebuje kazdy a kazdy si ich vyraba a ked ma zanesene telo, su prostriedok na cistenie pre kazdu vekovu kategoriu,bez ohladu na to, co hovoria pribalove letaciky.
Obvykle deti ale nemaju tieto problemy(az na vynimky pri alergikoch), skor s pribudajucim vekom a ubudajucou schopnostou vyrabat dost enzymov je potrebne ich doplnat.
Davkovanie potravinovych doplnkov prisposob vahe, kde normalna davka je pocitana na 70 kg vahy.
Enzymatickych zmesi a jednotlivych enzymov je plno, su novsie a ucinnejsie ako Wobenzym, hlavne pre starsich ludi, ktori trpia plynnatostou a potrebuju brat enzymi spolu s jedlom na lepsie stravenie a absorbciu zivin. Na to sa povodne Wobenzym nenavrhoval.

m janík

podľa akupunktúry zápal mandlí spôsobuje horko v hrubom čreve (žalúdku),odkiaľ sa šíri do mandlí a spôsobuje ich prehriatie-zápal,kde sú potom dobré podmienky pre množenie baktérií,odstrániť horko a problém zmizne!

marhula

mam doma aj Citrovital, isla som ho vziat, ze malemu vykloktam hrdlo, ale je tam pisane, ze je nevhodny pre deti, naozaj je extrakt z grap.jadierok pre deti nevhodny?

RNG

Protizapalove su quercitin, vitamin C, omega 3 oleje(rybacie, lanovy), GLA(v pupalke a boraku), dumbier, kora bielej vrby a rozne enzymi(bromelain, pankreatin, serrapeptaza, papain...)
Ak je zapal nasledkom alergie, hore spomenute su sposob, ako sa toho zbavit.
Ale ked su to nasledky mikrobialne(rozne patogeny) treba adresovat aj tieto, na co je c prirode plno prirodzenych antimikrobialnych latok, p(oreganovy olej a ine esencialne oleje, GSE, extrakt z olivovych listov,probiotika, Vilcacora a extrakt z nej Samento, na viralne,baza, astragalus ,echinacea, propolis, aloe, lactobacilus bulgaricus) no a samozrejme selen, zinok, vapnik,vitaminy C a E, rozne posilnujuce karotenoidy, rastlinne cistidla(odmorenie), antioxidanty a regeneracne doplnky.

Ivka 1

Ešte k tým antibiotikám,dá sa im úplne vyhnúť. My ich doma nepoužívame už viac ako tri roky. V prípade záujmu mi napíšte na mail,poradím Vám ako zvýšiť
imunitu a pošlem info o prírodných antibiotikách.

Ivka 1

Je potrebné zvýšiť imunitu. Nám sa osvedčilo striekanie hrdla Aloe Firstom a v prípade nutnosti užívať prírodné antibiotikum- propolisové tablety. Pomáha aj kloktanie odvarom zo
šalvie,dá sa kúpiť aj v potravinách.